Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H13

3 060 m, 151 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1David BorgSödertälje-Nykvarn OF20:01
2Jesper JohanssonOK Löftan20:50+0:49
3Linus TäckOK Hammaren23:45+3:44
4Axel ElmbladBredaryds SOK23:54+3:53
5Benjamin ClaessonJönköpings OK24:31+4:30
6Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö24:37+4:36
7Lukas WernerIFK Lidingö SOK24:44+4:43
8Anton GunnarssonBredaryds SOK24:45+4:44
9Isak AnängenNyköpings OK24:47+4:46
10Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad24:48+4:47
11Karl GrywenzOK Linné24:55+4:54
12Wille LaitamäkiHiidenkiertäjät25:01+5:00
12Arvid KronmarFK Vittus25:01+5:00
14Jakob GunnarssonLerums SOK25:24+5:23
15Dmitry StepanovNord West25:27+5:26
16Emil BoströmOK Linné25:28+5:27
17Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK25:34+5:33
18Christopher Ladim EngebretsenOK Moss25:45+5:44
18Maxim OmelchenkoFK Vittus25:45+5:44
20Kalle SjöströmVästerås SOK25:51+5:50
21Gustav WirénAttunda OK25:58+5:57
22Hugo MandingerTrollhättans SOK25:59+5:58
23Felix DrejmoOK Landehof26:21+6:20
24Karl PetersénOK Njudung26:25+6:24
25Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK26:28+6:27
26Jonas CarlssonStora Tuna OK27:02+7:01
27Philip ForngrenVallentuna-Össeby OL27:24+7:23
28Emil AxelssonLerums SOK27:44+7:43
29Erik ÅkessonVäxjö OK27:52+7:51
30Jacob ÖstermanVänersborgs SK28:03+8:02
31Albin PerssonHalmstad OK28:26+8:25
32Melker LundinKatrineholms OK28:30+8:29
33Henrik PetrisiVästerbergslagens OL28:32+8:31
34Carl ÅsLunds OK28:37+8:36
34Rasmus PetterssonOK Djerf28:37+8:36
36Sven LindmarkIFK Kiruna28:49+8:48
37Nils KörleOK Landehof28:54+8:53
38Martin SimsaVSSK MFF Praha (MFP)29:05+9:04
39Sune Raknes SogstadGjø-Vard OL29:13+9:12
40Isak OlssonStigsökarna29:22+9:21
41Viggo JohanssonSkåneslättens OL29:29+9:28
42Anton PerssonOK Hammaren29:32+9:31
43Karl LundinKatrineholms OK29:39+9:38
44Oskar SundblomRånäs OK29:41+9:40
45Dominique SchmidOLG Galgenen30:09+10:08
46Johan LundbäckJärfälla OK30:20+10:19
47Arvid BlomsterRonneby OK30:27+10:26
48Erik ThoressonAndrarums IF30:33+10:32
49Adam ThorpeEPOC30:50+10:49
50Aron ÖstangårdGamleby OK30:52+10:51
51Erik Lidström Lauri Snättringe SK31:08+11:07
52Emil AhlströmVästerås SOK31:14+11:13
53Akseli KonttilaKoovee31:22+11:21
54Olli MustajokiTampereen Pyrintö31:24+11:23
55Linus BoströmOK Alehof31:41+11:40
56Arvid AronssonOK Kroppefjäll32:12+12:11
57Ragnar RoobaRakvere OK32:25+12:24
57Valter PetterssonOK Tisaren32:25+12:24
59Tobias SjöstedtOK Måsen32:30+12:29
60Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK32:53+12:52
61Einar EideByåsen IL33:06+13:05
62Gustav GöranssonArboga OK33:07+13:06
62Linus MalmKFUM Örebro OK33:07+13:06
64Johan VinbladLunds OK33:46+13:45
64Fredrik JunevikLeksands OK33:46+13:45
66Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK33:55+13:54
67Seth BorglundHärnösands OK34:02+14:01
68Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK34:10+14:09
69Niklas BraatzTreptower SV Berlin34:46+14:45
70Melker NordgrenOK Kåre35:03+15:02
71Mattias LauriFK Herkules35:06+15:05
72Noak ÖhmanGjø-Vard OL35:17+15:16
73Jakob WilhelmssonOK Dacke35:20+15:19
74Erik WikströmNAIS Orienteringsklubb35:22+15:21
75Oskar MårtenssonSundsvalls OK35:23+15:22
76Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb35:31+15:30
77Andreas OttossonÖrkelljunga FK36:04+16:03
78Albin LiljaRonneby OK36:07+16:06
79Nils GrimbeckSävedalens AIK36:10+16:09
80Fabian ValleriusGamleby OK36:17+16:16
81Ludvig SigrandOK Södertörn36:18+16:17
82Jensen KeyMelbourne Forest racers36:29+16:28
83Hannes RosendahlIF Marin Väst36:34+16:33
84Vetle DrageKongsberg OL36:41+16:40
85Sergey RudenkoNord West36:45+16:44
86Eskil FrischknechtAlta OL36:47+16:46
87Hannes LindahlSundsvalls OK37:06+17:05
88Ole Kristian TaksdalGanddal IL37:18+17:17
89Olle AnderssonTidaholm SOK Sisu37:31+17:30
90Henry SvensVästerbergslagens OL37:41+17:40
91Tõnis JäädmaaOK Võru37:42+17:41
92Alfred LiljeströmGävle OK37:50+17:49
93Erlend BørliFossum IF37:51+17:50
94Måns HenningssonIK Trenne Ullared37:52+17:51
95Jonas MusslinderNyköpings OK37:54+17:53
96David JosefssonOK Roxen38:05+18:04
97Alfred LängheimTullinge SK38:08+18:07
98Tiger LandénGustavsbergs OK38:24+18:23
99Emil RavakkoSävedalens AIK39:21+19:20
100Eric JohanssonAlvesta SOK39:26+19:25
101Melvin NilssonHärlövs IF39:51+19:50
102David MårtenssonGarphyttans IF41:16+21:15
102Mikkel HoltFreidig41:16+21:15
104Rasmus KarlssonSävedalens AIK41:38+21:37
105Oliver ErikssonEmmaboda Verda OK41:44+21:43
106Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb42:21+22:20
107Albin HainkeSnättringe SK42:46+22:45
108Adrian ZoellyOLG Stäfa42:56+22:55
109Johan EkbergSkattkärrs SOK42:59+22:58
110Pontus GustafssonOK Linné43:16+23:15
111Linus BacklundTrollhättans SOK43:20+23:19
112Laban BryngelssonTullinge SK44:16+24:15
113Ben DempseyWest Yorkshire Orienteers44:34+24:33
114David JohanssonFK Friskus-Varberg44:55+24:54
115Gard FrostAlta OL45:14+25:13
116Andreas BorängSnättringe SK45:36+25:35
117Teodor ÄlvegranVästerås SOK46:29+26:28
118William WasseniusUddevalla OK46:48+26:47
119Mikkel KølbækAarhus 1900 orientering46:56+26:55
120Elon AlbrektssonOK Ravinen47:07+27:06
121Brian AhlmAndrarums IF47:19+27:18
122Zebastian ArfwedsonFrölunda OL47:24+27:23
123Edvin NilssonKungälvs OK47:38+27:37
124Lasse Fenger VadHorsens OK48:36+28:35
125Pontus ThuressonSkåneslättens OL48:51+28:50
126Malte EvebornOK Roxen48:55+28:54
127Filip BäckArboga OK49:05+29:04
128Lenni VäisänenHelsingin Suunnistajat50:24+30:23
129Tor RönnestrandFrösö IF50:28+30:27
130Jakob FredbyOK Renen50:34+30:33
131Wilmer HolmqvistSjövalla FK51:37+31:36
132Jacob WolgastSnättringe SK51:45+31:44
133Leo EnerothLunds OK52:20+32:19
134Sebastian BjörkBodafors OK53:13+33:12
135Adam KristiansenOK Moss53:16+33:15
136Hampus GörlOK Enen54:00+33:59
137Nils Forsberg RundströmIFK Enskede57:37+37:36
138Isak SöderstenJärfälla OK58:49+38:48
139Oskar JonssonDomnarvets GOIF1:02:28+42:27
140Gustaf HägglundOK Nolaskogsarna1:05:12+45:11
141Lukas AndrénTibro OK1:09:11+49:10
142John WolgastSnättringe SK1:09:30+49:29
143Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK1:11:31+51:30
144Hampus StockhedenOK Gränsen1:23:05+1:03:04
145Albin ForsbergLånghundra IF1:50:11+1:30:10
146Alfred ÖstergrenAlvesta SOK1:52:05+1:32:04
Tobias SnellOK Renenej godkänd
Felix BäckstädeVisborgs OKej godkänd
Anton BörjessonOK Måsenej godkänd
Ulrik HellenTIF Vikingej godkänd
Jari SuterOLG Cordobaej godkänd
Teodor LundborgHjobygdens OKej start
Mathias OhlssonÄrla IFej start
Tore Herman KirkebøenHalden SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser