Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H35 Kort

3 910 m, 82 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders DalinLeksands OK27:59
2Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL29:24+1:25
3Melker PetterssonOK Renen29:26+1:27
4Rasmus GrönlundLunds OK29:31+1:32
5Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK29:34+1:35
6Anders PåhlmanIstrums SK29:53+1:54
7Henrik BoströmOK Linné30:03+2:04
8Arvid SundkvistKatrineholms OK30:32+2:33
9Olof NilssonVäxjö OK30:51+2:52
10Robert EnbomVänersborgs SK31:04+3:05
11Erik BengtssonFK Åsen31:11+3:12
12Björn PerssonVäxjö OK31:54+3:55
13Mikael TrofastJönköpings OK32:01+4:02
14Tomas ÖbergOK Hällen32:14+4:15
15Andréas ThernOK Skogshjortarna32:15+4:16
16Niclas ArkåsenOK Kåre32:31+4:32
17Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL32:49+4:50
18Ulf RudälvLångvikens OK33:18+5:19
19Jonas ErikssonLänna IF34:01+6:02
20Olof IngemarssonFK Vittus34:09+6:10
21Björn NorbergStora Tuna OK34:25+6:26
22Magnus WallinIK Trenne Ullared35:12+7:13
23Jörgen IngvarssonOK Renen35:20+7:21
24Jari SaarinenRastikarhut35:23+7:24
25Sigleif SteinsvaagHaugesund IL Orientering35:45+7:46
26Marcus ÅhlénFalkenbergs OK35:54+7:55
27Johan PerssonUlricehamns OK36:16+8:17
28Filip IvermarkVästerås SOK36:29+8:30
29Johan SanderSkåneslättens OL36:44+8:45
30Daniel GranlundLångvikens OK37:05+9:06
31Jörgen SigfridsMalungs OK Skogsmårdarna37:08+9:09
32Fredrik StåhlHjärnarps GH OL37:17+9:18
33Erik KjellgrenHammarkinds OK37:57+9:58
34Magnus JonssonVästvärmlands OK38:11+10:12
35Kristian BirathSurahammars SOK38:17+10:18
36Andreas BirathBoxholm-Mjölby OL38:23+10:24
37Fredrik SalomonssonSkåneslättens OL38:45+10:46
38Magnus LindblomGustavsbergs OK38:56+10:57
39Vasyl BogdanovKSO Kompas39:16+11:17
40Robin KarlssonAlvesta SOK39:31+11:32
41Magnus DalenstamIstrums SK39:54+11:55
42Andreas LjungbergUmeå OK41:19+13:20
43Peter WaldenströmJönköpings OK41:45+13:46
44Vesa IsoniemiOK Trian42:13+14:14
45Remigio Rodriguez EnriqueCodan Extremadura42:30+14:31
46Jesper NilssonAndrarums IF44:23+16:24
47Per-Åke BastestadTolered-Utby Ol-klubb45:29+17:30
48Ronny KrügerBerliner Turnerschaft45:45+17:46
49Reto ZauggIFK Ilfis OK46:04+18:05
50Emil EdeboHärnösands OK46:05+18:06
50Anders StåhlHjärnarps GH OL46:05+18:06
52Patrik LjungbergUmeå OK46:52+18:53
53Jonas SvedbergTibro OK46:53+18:54
54Stanislav SkorbEkaterinburg47:23+19:24
55Martin TryggSvenljunga OK47:26+19:27
56Dan ErikssonVästerbergslagens OL48:07+20:08
57Magnus MörtbergBodens BK48:14+20:15
58Martin RosénOK Stigen48:54+20:55
59Jonas KarlssonKovlands IF51:23+23:24
60Daniel BoströmOK Tor51:48+23:49
61Anders LindgrenLånghundra IF52:15+24:16
62Johan FärmSidensjö IK53:11+25:12
63Linus MalmstenMalmö OK53:21+25:22
64Michael ForslundKristinehamns OK55:12+27:13
65Xavier Roura GaroleraUE Vic55:58+27:59
66Mikael WidénFK Boken58:04+30:05
67Joakim KjellbergBjörkfors GOIF1:00:00+32:01
68Erik BlomströmIK Stern1:00:24+32:25
69Mindaugas SapalasSV IHW Alex 78 Berlin e.V.1:01:38+33:39
70Pär BergSvenljunga OK1:01:48+33:49
71Mathias SundbäckGöteborg-Majorna OK1:03:08+35:09
72Niklas TryggSvenljunga OK1:03:43+35:44
73Bernhard ProkopetzTirol1:04:25+36:26
74Mattias SörensenOK Kontinent1:09:04+41:05
75Tobias SchwartzBerliner TSC1:10:46+42:47
76Michael SchildIFK Ilfis OK1:11:02+43:03
77Carles Salvador CostaUE Vic1:29:54+1:01:55
78Fredrik NilssonAndrarums IF1:45:34+1:17:35
79Andreas SlateffASVÖ Österrike2:13:33+1:45:34
Robert TiensuuMatteus SIej godkänd
Fredrik EngströmOK Renenej godkänd
Johan KyhlbergTenhults SOKej godkänd
Karl-Johan BernhardCentrum OKej start
Janis BrokersUmeå OKej start
Kristoffer JacobsenÅstadkameratene ILej start
Domingo JimenezPorahinoné TIERRA TRAGAMEej start
Mathias PerssonHelsingborgs SOKej start
Roger Telle-HansenÅstadkameratene ILej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser