Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D50 Kort

2 650 m, 112 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lena SundqvistTullinge SK26:36
2Anne BodinAlmby IK27:05+0:29
3Helena LindmanNässjö OK27:12+0:36
4Eva PetersonÄlvdalens IF OK27:28+0:52
5Marianne OttossonVästerbergslagens OL27:56+1:20
6Lottie LindOK Älgen28:28+1:52
7Karin ProforsKöping-Kolsva OK28:38+2:02
8Lena SwartzOK Orion28:57+2:21
9Anna AsplundKungälvs OK29:30+2:54
10Annlouise AlmqvistIFK Mora OK30:16+3:40
11AnnaKarin HaglundSundsvalls OK30:18+3:42
12Britta SahlinVänersborgs SK30:19+3:43
13Ingrid SvenssonStora Tuna OK30:32+3:56
14Eva EklundVäxjö OK30:59+4:23
15Maria CastenborgNjurunda OK31:02+4:26
16Mia GustafssonOK Kåre31:17+4:41
17Ragnhild SvensVästerbergslagens OL31:51+5:15
18Auli HovikorpiHämeenlinnan Suunnistajat32:25+5:49
19Carina HammarlingLänna IF32:48+6:12
20Helena JohanssonOK Gisle33:03+6:27
21Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby33:36+7:00
22Helen KarlbomIFK Göteborg33:40+7:04
23Annika SvenssonSolna OK33:52+7:16
24Pia LundbergOK Bävern33:55+7:19
25Sofia HolmgrenHagaby GOIF33:59+7:23
26Lotta JungåkerKorsnäs IF OK34:04+7:28
27Lisbet LidmanHJS-Vansbro OK34:26+7:50
28Catarina HögkvistOK Tyr34:29+7:53
29Gunilla GustafssonOK Orion34:32+7:56
30Lena PeterssonOK Alehof34:38+8:02
31Tuija RaitanenHelsingin Suunnistajat34:39+8:03
32Åsa SörlinLustens OK34:56+8:20
33Sue HancockWellington Ranges35:01+8:25
34Sabine Scholl-BürgiTirol35:31+8:55
35Iréne PerssonTäby OK35:45+9:09
36Brittmari HolmbergKorsnäs IF OK35:54+9:18
37Ingrid SvenssonFinspångs SOK36:28+9:52
38Ann-Kristin SjöströmLunds OK36:41+10:05
39Ann-Sofie HultsvedOK Tyr36:51+10:15
40Heike LeideckUSV TU Dresden37:12+10:36
41Annika HogedalGöteborg-Majorna OK37:14+10:38
42Elena BelicovaATU Kosice37:30+10:54
42Ulla SaramäkiSJJ37:30+10:54
44Mona OlssonBrattås CK37:33+10:57
44Anne SvantessonHjärnarps GH OL37:33+10:57
46Evy MeisingsethMolde og omegn IF38:42+12:06
47Christina GabrielssonVästvärmlands OK38:46+12:10
48Else GrandalIL Tyrving38:55+12:19
49Ann BrenanderSOK Viljan38:57+12:21
50Natalia PotapenkoVladivostok39:12+12:36
51Ing-Britt SwedenborgLunds OK39:21+12:45
52Lena  KarlssonOK Måsen39:28+12:52
53Karin ElfvingIK Jarl Rättvik40:17+13:41
54Maria TryggöTrollhättans SOK40:41+14:05
55Elsa BrahmLånghundra IF40:47+14:11
56Annalena AndersenWaxholms OK40:55+14:19
57Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK41:12+14:36
58Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared41:33+14:57
59Marie LarssonKöping-Kolsva OK41:41+15:05
60Margareta MandingerTrollhättans SOK42:42+16:06
61Kirsten TofteredIF Rigor42:56+16:20
62Ann-Beth JonssonTäby OK42:57+16:21
62Monika LundqvistSkogspojkarnas OK42:57+16:21
64Lotta BerntssonSkåneslättens OL43:10+16:34
65Tiina WesterlundKoovee43:51+17:15
66Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK43:57+17:21
67Anu MannonenAngelniemen Ankkuri44:03+17:27
68Randi Fallbakken BergeLøten o-lag44:38+18:02
69Annette Falck LarssonVänersborgs SK44:46+18:10
70Vibeke Ekhard EdsenAarhus 1900 orientering45:03+18:27
71Anette AnderssonOK Nolaskogsarna45:05+18:29
72Barbara DreselSC Klecken45:06+18:30
73Anna KullbergLinköpings OK45:26+18:50
74Karin EkebjärKalmar OK45:32+18:56
75Maria PerssonAsker SK47:12+20:36
76Lotta SchurmannHylte OK47:23+20:47
77Annemarie HolmAlstermo IF47:32+20:56
78Galina OnofreichukRUS-Veteran47:33+20:57
79Bitte EldhLidköpings VSK47:53+21:17
80Andrea WyssOLG Nidwalden+Obwalden48:31+21:55
81Seija AaltonenSK Varianssi48:52+22:16
82Anna VesterbergRasbo IK49:18+22:42
83Gro EllegaardVang OL51:27+24:51
84Gudrun NilssonAndrarums IF51:37+25:01
85Mimmi Eriksson WestbladOK Ravinen52:01+25:25
86Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL52:26+25:50
87Agneta BergelinBergnäsets AIK53:28+26:52
88Karin HelmertzFrölunda OL53:50+27:14
89Elisabet ElmertoftNorbergs OK54:40+28:04
90Najla NaceurClub d Orientation Lausanne-Jorat55:55+29:19
91Anne EllekrogAarhus 1900 orientering56:38+30:02
92Anna GöhlmanIL Tyrving56:46+30:10
93Heidi Ullmann-KurzoOL Biel Seeland56:49+30:13
94Kristina TinglöfDegerfors OK56:59+30:23
95Eva KarlssonOK Gynge59:53+33:17
96Anette RamströmSträngnäs-Malmby OL1:00:17+33:41
97Doris DanielssonIstrums SK1:00:49+34:13
98Gry HafskjoldBergnäsets AIK1:04:09+37:33
99Lotta KihlbergHalmstad OK1:04:19+37:43
100Elisabeth HectorSnättringe SK1:04:41+38:05
101Maria VredinIFK Umeå1:04:52+38:16
102Monica RostöRånäs OK1:05:00+38:24
103Anna Bisceglia-SarinelliC.O. Aget Lugano1:05:02+38:26
104Ewa SturkWaxholms OK1:08:10+41:34
105Cecilia JanzonOK Måsen1:08:15+41:39
106Helena StensötaFrölunda OL1:14:20+47:44
107Barbara RancanOLG Pfaeffikon1:21:02+54:26
108Annette WigertzLånghundra IF1:24:46+58:10
109Barbara WengerOLG Bern1:38:13+1:11:37
110Olga KraghtBay Area Orienteering Club2:00:18+1:33:42
Vera TepferRUS-Veteranej godkänd
Katarina SundelinOK Orionej godkänd
Anna-Karin AdolfssonOK Kåreej start
Ann ChihaniFK Herkulesej start
Anna FröbergOK Roxenej start
Susanne LindholmVäsby OKej start
Frida MannfolkUlricehamns OKej start
Helle SørensenOK Melfarej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser