Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D55

2 930 m, 84 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jane JohanssonIstrums SK27:58
2Ann NilssonMarkaryds FK30:42+2:44
3Lena LarssonSala OK30:47+2:49
3Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK30:47+2:49
5Heidrun FinkeOLV Uslar31:08+3:10
6Anneli BerggrenOK Denseln31:48+3:50
7Elisabeth ÖströmOK Tyr32:06+4:08
8Christina SöderblomÄtrans IF32:10+4:12
9Agneta OlivestamVimmerby OK33:13+5:15
10Birgitta AnderssonFrämmestads IK33:49+5:51
11Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK34:01+6:03
12Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK34:36+6:38
13Kerstin AnderssonRyda SK34:44+6:46
14Annika LarssonArboga OK35:12+7:14
15Ingrid KensbyOK Tyr35:13+7:15
16Kerstin PerssonFK Göingarna35:14+7:16
17Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK35:23+7:25
18Birgitta GustafssonHagaby GOIF35:26+7:28
19Marie MalmborgSöders-Tyresö35:35+7:37
20Lena RunessonOK Vivill35:38+7:40
21Annika DavidssonVästerås SOK35:39+7:41
22Christina SegerslättSkåneslättens OL35:51+7:53
23Alena RoseckaSKP Zdar nad Sazavou36:10+8:12
23Angelina KulevaSSV Planeta Radebeul36:10+8:12
25Karin JanssonOK Rodhen36:35+8:37
26Annika LeanderssonOK Tyr36:44+8:46
27Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL36:45+8:47
28Vivianne LindstamSol Tranås36:52+8:54
29Christina OlssonSkåneslättens OL36:56+8:58
30Lena OlssonSkåneslättens OL37:06+9:08
31Ann-Marie AnderssonTenhults SOK37:19+9:21
32Susanne LüscherStora Tuna OK37:22+9:24
33Anneli Brander NilssonStenungsunds OK37:56+9:58
34Anne-Marie RöllikeOK Lindéna38:02+10:04
35Ayoe BergOdense OK38:06+10:08
36Dilya BayburinaUfa-United38:40+10:42
37Birgit HanssonHerrestads AIF38:58+11:00
38Birgitta StrandbergSkogslöparna39:18+11:20
39Åsa SundbergOK Södertörn39:30+11:32
40Eva WalheimRobertsfors IK39:39+11:41
41Monica HenrikssonEksjö SOK41:23+13:25
42Karin ErnfridssonOK 64 Torpa41:28+13:30
43Jannike WålbergOK Kåre41:41+13:43
44Anna-Sofie LundmanOK Roslagen41:56+13:58
45Eva WildmarkFK Boken41:57+13:59
46Maria ErikssonÅmåls OK42:28+14:30
47Marianne KlassonUlricehamns OK42:47+14:49
48Carol EdwardsThames Valley Orienteering Club43:03+15:05
49Tetyana BozhkoO-klub43:12+15:14
50Mona Bugge HaugOL Vallset/Stange43:22+15:24
51Eva WoxlinAlfta-Ösa OK43:26+15:28
52Marianne RosgrenOK Njudung44:01+16:03
53Katriina KalliokoskiPerhon Kiri44:21+16:23
54Sari JetsonenSJJ44:23+16:25
55Helena SaarimäkiAngelniemen Ankkuri44:24+16:26
56Eva KarlssonUddevalla OK44:31+16:33
57Christina NordströmBodens BK45:17+17:19
58Ann Warma LaasOK Skogshjortarna45:26+17:28
59Camille GireOPA Montigny45:35+17:37
60Lena JanssonGarphyttans IF47:53+19:55
61Christina BirathStenungsunds OK49:02+21:04
62Birgitte HalleAarhus 1900 orientering49:12+21:14
63Gitte IsenHerning O-Klub50:05+22:07
64Eva ElnerudSigtuna OK50:51+22:53
65Ingvor JohanssonFalkenbergs OK51:08+23:10
66Taisiia VasilevaVladivostok52:47+24:49
67Katarina JakobssonGarda OK52:54+24:56
68Margi FreemantleYarra Valley OC55:38+27:40
69Irina StrizhkovaVladivostok56:23+28:25
70Pascale MartinRaid Orientation Paris58:55+30:57
71Marsha FehrFWOC59:15+31:17
72Vera KhlebnikovaANCO-Neuchâtel1:02:40+34:42
73Eileen BresemanCascade OC1:06:33+38:35
74Hanne VestSvendborg OK1:08:46+40:48
75Tina HagårdRävetofta OK1:09:23+41:25
76Hisako MurakoshiTeam Chako1:10:08+42:10
77Annette FæringSvendborg OK1:12:58+45:00
78Sylvie BouchéCOL Etrechy1:13:08+45:10
79Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:14:03+46:05
80Nermin FenmenODTÜ1:16:40+48:42
81Zaiga UdreB&B1:18:28+50:30
82Lene BankeSvendborg OK1:19:24+51:26
83Alexandra WilhemANCO-Neuchâtel1:28:14+1:00:16
Ana Maria de Oliveira CintraClube de Orientação de Divinópolis - Codivej godkänd
Beatriz Delgado CeciliaUNIVERSIDAD DE ALICANTEej start
Galima GrigoryevaUfa-Unitedej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser