Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D65

2 530 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linda VerdeIF Sturla27:24
2Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK29:44+2:20
3Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK32:06+4:42
4Margaret EllisGVOC32:29+5:05
5Lena GranefeltOK Tyr32:34+5:10
6Maria EhnTullinge SK32:41+5:17
7Margareta HagstedtVäsby OK33:11+5:47
8Margareta Huitfeldt AhlqvistSundbybergs IK33:16+5:52
9Lucia HaslerOLG Säuliamt33:18+5:54
10Ingrid ÖhlundUlricehamns OK35:08+7:44
11Ulla GummesonVäsby OK35:41+8:17
12Solveig SvahnOckelbo OK35:47+8:23
13Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna35:52+8:28
14Maud MossbergOK Järnbärarna35:58+8:34
15Miriam RosenSouth Ribble OC37:06+9:42
16Eva BlomströmIK Stern38:09+10:45
17Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL39:01+11:37
18Margareta LöfqvistVästerås SOK39:08+11:44
19Maud NilssonHJS-Vansbro OK39:39+12:15
20Gun-Inger SahlbergLånghundra IF40:21+12:57
21Maria LuderOLV Hindelbank40:53+13:29
22Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK41:34+14:10
23Anne-Marie TiveljungIK Gandvik41:50+14:26
24Janet ClenaghanSolway42:11+14:47
25Maj-Britt ByströmRävetofta OK42:36+15:12
26Raisa IgnatenkoBuilder42:56+15:32
27Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK43:00+15:36
28Lena FritzellIF Rigor43:07+15:43
29Aila HalttunenHaninge SOK43:13+15:49
30Evgeniya KaslovaBuilder43:14+15:50
31Eva HalvarsonOK Kåre43:46+16:22
31Ylva HäggströmIF Rigor43:46+16:22
33Eva ArvidssonAlvesta SOK44:51+17:27
34Ann-Mari PerssonVäxjö OK45:05+17:41
35Rudite SternaOK Sigulda45:25+18:01
36Marianne SellgrenSigtuna OK49:13+21:49
37Yuko UematsuTeam Chako50:21+22:57
38Kicki SanderBjörkfors GOIF51:44+24:20
39Karin ElfmanIF Marin Väst52:37+25:13
40Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL55:20+27:56
41Inger Marie HaahrOK-Htf55:58+28:34
42Lisa KumlinVäxjö OK56:32+29:08
43Elke WilkeTierps SOK58:54+31:30
44Ros-Mari KarlssonNybro OK1:01:05+33:41
45Sinikka KukkohoviAnderstorps OK1:04:06+36:42
46Eva JohanssonKungälvs OK1:04:52+37:28
47Vanja GummessonNybro OK1:09:32+42:08
48Teresa TurnerSLOW1:14:47+47:23
49Britt ÅkessonHässleholms OK1:16:19+48:55
50Ingrid TengelandIK Gandvik1:16:26+49:02
51Anna BerggrenOK Silvanus1:18:18+50:54
52Kerstin BlomOK Kolmården1:24:13+56:49
Ulla-Britt KarlssonVäxjö OKej godkänd
Barbro BörjessonOK Skogshjortarnaej godkänd
Judith KarpinskiUSA Orienteeringej start
Eva FeilSkellefteå OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser