Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D70 Kort

1 820 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kerstin GunnarssonNässjö OK27:14
2Birgit EkmanUlricehamns OK30:16+3:02
3Berit LindungerHaninge SOK32:22+5:08
4Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK33:07+5:53
5Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr33:13+5:59
6Solveig TjernbergSödertälje IF33:16+6:02
7Margareta BengtssonOK Gläntan33:46+6:32
8Paula KyyrönenKouvolan Suunnistajat35:33+8:19
9Evy EkströmOK Alferna36:08+8:54
10Ingrid ÅhlundSvenljunga OK36:18+9:04
11Gurli BackFagersta OK36:31+9:17
12Margit RybergOK Klyftamo37:30+10:16
13Berith IvehagFrämmestads IK37:57+10:43
14Barbro NilssonAlvesta SOK37:58+10:44
15May-Sofie OlssonForserums SOK39:23+12:09
16Eli KlovningPorsgrunn OL39:39+12:25
17Margareta BirathIBM-Klubben41:03+13:49
18Monica Lindquist MöllerSödertälje-Nykvarn OF41:40+14:26
19Viveca JernstedtKristinehamns OK43:18+16:04
20Märtha LundhSvenljunga OK43:40+16:26
21Ann-Margret PerssonGävle OK46:52+19:38
22Gun ThorssonRyda SK47:05+19:51
23Halyna KalashnikovaRUS-Veteran47:25+20:11
24Gunilla Hvatz-LarssonHagaby GOIF49:19+22:05
25Laila OlssonVästvärmlands OK49:41+22:27
26Inger GreenSjövalla FK50:03+22:49
27Kerstin NilssonOK Gynge50:17+23:03
28Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK50:20+23:06
29Margaretha NyströmLänna IF53:43+26:29
30Barbro LundqvistLångvikens OK53:59+26:45
31Solbritt GustafssonOK Virdarna54:18+27:04
32Monika NiklassonIK Albion1:01:26+34:12
33Inger BylanderSvenljunga OK1:07:33+40:19
34Penny HemstedHOC1:09:48+42:34
35Christa DoblerHSV Pinkafeld1:09:55+42:41
36Gerd BerglundHögåkers OK1:13:42+46:28
37Zoya NovikovaRUS-Veteran1:23:00+55:46
38Michiko TeraoNTA O tour2:06:56+1:39:42
Berit GustavssonSödertälje IFej godkänd
Lena PerssonMalmö OKej godkänd
Anita AnderssonFjärås AIKej start
Harriet KarlssonTorsås OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser