Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D75

1 980 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby24:24
2Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK26:51+2:27
3Eva von HeijneSigtuna OK26:55+2:31
4Ann-Britt BjörnlingerIK Vista30:28+6:04
5Siv HasselgrundBjursås OK30:31+6:07
6Ann SjöbergEnebybergs IF31:59+7:35
7Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna32:10+7:46
8Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK32:31+8:07
9Ann PerssonPiteå IF32:44+8:20
10Lillemor ForsbergGävle OK33:20+8:56
11Inger OlssonSala OK33:37+9:13
12Doris WibergGävle OK33:40+9:16
13Karin LexellOK Torfinn33:42+9:18
14Eila PekkarinenKeravan Urheilijat34:36+10:12
15Britt ErikssonHammarby IF OF34:42+10:18
16Maud BengtssonSala OK37:21+12:57
17Gunnel BörjessonIK Uven37:59+13:35
18Inga PerssonOK Landehof39:10+14:46
19Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK40:08+15:44
20Valentina ZhukovaRUS-Veteran41:10+16:46
21Gertrud AsplundVästerås SOK43:59+19:35
22Monica ForsbergIBM-Klubben44:25+20:01
23Gunvor GranathNynäshamns OK45:53+21:29
24Lillemor HallinOK Landehof46:19+21:55
25Kimiko KuboNerima OLC46:25+22:01
26Barbro HugossonLunds OK47:28+23:04
27Kerstin HagströmIstrums SK47:43+23:19
28Olga SreseliRUS-Veteran48:29+24:05
29Ulrike RoderHSV Pinkafeld48:49+24:25
30Vera TofteredIF Rigor51:42+27:18
31Harriet KarlssonOK Grip51:58+27:34
32Anita AspOckelbo OK53:57+29:33
33Gull-Britt GrönbergKungälvs OK59:30+35:06
34Liudmila OnofreichukRUS-Veteran1:05:51+41:27
35Birgitta BergGarda OK1:07:23+42:59
36Gerd HallstenVänersborgs SK1:12:46+48:22
37Gerda WoxénIBM-Klubben1:18:13+53:49
38Ingrid BorglidenVänersborgs SK1:28:13+1:03:49
Gunni EkbergÄtrans IFej godkänd
Tirill Liby SeipOK Skeidiej start
Birgitta ErikssonLänna IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser