Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D45 Motion

2 400 m, 100 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Annika LeufvénÅmåls OK24:11
2Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna25:06+0:55
3Katarina HanssonOK Hammaren27:38+3:27
4Marita KarlssonStorviks IF28:01+3:50
5Jessica ElmerssonOK Bävern28:12+4:01
6Maria KylbornAlmby IK28:29+4:18
7Christina BjörkqvistOK Landehof28:40+4:29
8Helena HolmOK Roxen28:45+4:34
9Petra HelmerssonVandrarringen30:32+6:21
10Camilla BerglundKarlsbyhedens IK31:27+7:16
11Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK31:40+7:29
12Barbara NyfelerOLG Thun31:45+7:34
13Liselotte EvebornOK Roxen32:00+7:49
14Caroline OttossonGävle OK33:11+9:00
15Helena BångaAlfta-Ösa OK33:18+9:07
16Karin LinderOK Hällen33:48+9:37
17Anneli BlomgrenSOK Aneby34:06+9:55
18Claudia WirzOLV Baselland34:14+10:03
19Kristina HolmgrenVästerås SOK34:16+10:05
20Tone Sølie LysnesHedrum OL34:34+10:23
21Birgitta BerglundOK Kåre34:46+10:35
21Yvonne RüeggOLG Welsikon34:46+10:35
23Carina ErikssonHjärnarps GH OL34:47+10:36
24Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan35:12+11:01
24Helena ÅhlinHelsingborgs SOK35:12+11:01
26Ingrid KarlssonIK Hakarpspojkarna35:19+11:08
27Maria KjellmanLinköpings OK36:00+11:49
28Cecilia BjurströmOK Tisaren36:10+11:59
29Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK36:38+12:27
30Camilla NäslundOK Hammaren36:51+12:40
31Camilla CarlssonHärlövs IF37:02+12:51
32Monica CarlssonNyköpings OK37:10+12:59
32Malin SöderberghIFK Göteborg37:10+12:59
34Jeanette BuuschLidköpings VSK37:22+13:11
35Barbara SchweizerOLV Baselland37:27+13:16
36Eva LindgrenKFUM Örebro OK37:38+13:27
37Siv OlssonOK Kroppefjäll38:36+14:25
38Anna HagmanFjärås AIK38:38+14:27
39Fia Månsson 38:54+14:43
40Ingela RönnestrandFrösö IF39:02+14:51
41Anette OlssonEksjö SOK39:10+14:59
42Charlotta FranssonOK Milan39:38+15:27
43Lotta RangertIK Hakarpspojkarna40:24+16:13
44Maritha OlanderTäby OK40:40+16:29
45Maria FredrikssonNyköpings OK40:47+16:36
46May-Lill DammTIF Viking41:23+17:12
47Annika BjörklundIFK Mora OK41:28+17:17
48Anette BjelkHästveda OK41:44+17:33
49Kerstin MorastHaninge SOK41:47+17:36
50Anneli FredmanOK Älvsjö-Örby41:59+17:48
51Annika ElmekeIF Hallby SOK42:15+18:04
52Martina SturekSOK Viljan42:31+18:20
53Katarina BerggrenTullinge SK42:48+18:37
54Christine SchönenbergerOLV Baselland42:50+18:39
55Annica HenryssonTibro OK43:00+18:49
56Pernilla BorgOK Södertörn43:02+18:51
57Mari HoffByåsen IL43:12+19:01
57Eva NilssonKungälvs OK43:12+19:01
59Lena NilssonOK Österåker43:34+19:23
60Eva Thorsell HanssonOK Djerf44:40+20:29
61Anna-Karin MouazzenOK Letstigen44:52+20:41
62Annette LundeOK Landehof44:56+20:45
63Karolina OrrhedeHelsingborgs SOK45:00+20:49
64Anna KällsmyrOK Kullingshof45:11+21:00
65Cecilia EnbäckSöders-Tyresö45:17+21:06
66Lena Carlsson TellIF Hagen45:30+21:19
67Lena TörnqvistVästerås SOK46:23+22:12
68Clary RexSundsvalls OK46:54+22:43
69Elisabet DahlbergIK Trenne Ullared47:02+22:51
70Annette BergströmTäby OK47:31+23:20
71Lisa NilssonOK Torfinn48:55+24:44
72Helena NilssonOK Älvsjö-Örby49:03+24:52
73Åsa AxelssonGamleby OK49:09+24:58
74Anna AdolfssonOK Södertörn49:35+25:24
75Kerstin DahlHärlövs IF49:53+25:42
76Torild MyrliTIF Viking49:54+25:43
77Karin TuoremaaVittjärvs IK50:08+25:57
78Helena DalénSala OK50:28+26:17
79Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL51:07+26:56
80Ann-Christine LampinenSelånger SOK52:55+28:44
81Annelie WardOK Vivill53:43+29:32
82Lucy LouTibro OK53:56+29:45
83Gunilla NilssonHjärnarps GH OL55:02+30:51
84Lill NallgårdVästerås SOK55:45+31:34
85Maria RasmussenNyköpings OK55:53+31:42
86Lisa JonassonÄlvdalens IF OK56:51+32:40
87Clary BernerssonOK Enen57:27+33:16
88Martina Wyss-KaufmannOL Regio Olten57:55+33:44
89Eva FredrikssonKorsnäs IF OK58:30+34:19
90Marie FranssonRonneby OK1:01:34+37:23
91Gunilla ÖstergrenAlvesta SOK1:02:21+38:10
92Anna SöderlundKarlsbyhedens IK1:03:12+39:01
93Ylva LagerbergOK Södertörn1:04:38+40:27
94Annica KarlssonGOIF Tjalve1:07:04+42:53
95Liv Berit ArenthIF Sturla1:09:20+45:09
96Karin SärnbrinkOK Tisaren1:10:26+46:15
97Camilla KarlssonOK Älvsjö-Örby1:12:14+48:03
98Veronica GustavssonFellingsbro GOIF1:12:25+48:14
99Maria NygrenFK Boken1:23:00+58:49
Pauline LeitnerTirolej godkänd
Helen AhlstrandOK Vivillej start
Stina AnderssonLidköpings VSKej start
Christina EvertssonLessebo OKej start
Catrin GustafssonKils OKej start
Maria KarlssonPiteå IFej start
Susanne LingblomOK Storsjönej start
Lotta MöllerOK Linnéej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser