Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D50 Motion

2 410 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna FrithioffSäterbygdens OK28:48
2Susanne DombyOK Stigen32:51+4:03
3Lena RambergHallstahammars OK33:15+4:27
4Annika HallNyköpings OK35:42+6:54
5Eva LarssonÅmåls OK36:25+7:37
6Agneta SamuelssonFältjägarnas IF37:23+8:35
7Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK37:44+8:56
8Karin BengtssonVisborgs OK38:20+9:32
9Anna Ekbom OlsonIK Uven38:55+10:07
10Monica NordbrødenHalden SK40:16+11:28
11Anna SwalanderIF Hallby SOK40:34+11:46
12Anette ForsbergKFUM Örebro OK40:42+11:54
13Birgitta MattssonOK Kåre42:20+13:32
14Louise DalhammerOK Roxen43:19+14:31
15Åsa BlixtJärbo OK44:18+15:30
16Ann-Magritt SandeGjø-Vard OL44:36+15:48
17Lena JakobssonGamleby OK44:42+15:54
18Tove SildnesKonnerud IL45:33+16:45
19Petra WikströmIK Jarl Rättvik45:54+17:06
20Helen InfeldtSkarpnäcks OL48:04+19:16
21Birgit SchmuttererUSV TU Dresden49:25+20:37
22Karin SkoglundOK Linné50:29+21:41
23Karen Lise BøghFaaborg OK51:49+23:01
24Elisabeth MellinSundbybergs IK52:12+23:24
25Marie SöderströmOskarströms OK52:21+23:33
26Carina GöranssonYstads OK54:03+25:15
27Charlotte EngesAttunda OK54:18+25:30
28Annika WessmarkOK Flundrehof56:07+27:19
29Mirella GrazianiOL Regio Olten57:18+28:30
30Bodil Jirskog HedOK Skogsfalken57:59+29:11
31Marie GolsäterEksjö SOK58:22+29:34
32Helena EkströmOK Kåre58:28+29:40
33Hilde Gunn HellenesOK Skeidi59:35+30:47
34Yvonne JungbjerGöteborgs SK1:00:18+31:30
35Ellen NielsenStjørdals-Blink Orientering1:02:16+33:28
36Madeleine CasselIFK Lidingö SOK1:03:09+34:21
37Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK1:04:11+35:23
38Gabriella LönngrenBoxholm-Mjölby OL1:07:46+38:58
39Åsa GrenaboHjobygdens OK1:10:46+41:58
40AnnCatrin ValfridssonSundsvalls OK1:17:20+48:32
41Carina HammarstrandFK Snapphanarna1:19:57+51:09
42Sofia PorleVäxjö OK1:24:19+55:31
43Maare OllinSävedalens AIK1:26:10+57:22
Helene ArboreliusIS Kullenej start
Ingvild Strandlie EngerGjø-Vard OLej start
Carolina ÖnstenIK Vistaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser