Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D55 Motion

2 050 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gunilla SandströmOK Stigen22:59
2Liselott SigbyIK Vista23:54+0:55
3Ingrid AdolfssonOK Bävern24:59+2:00
4Anne SørlienGjø-Vard OL25:14+2:15
5Eva BohmOK Vildhussen25:59+3:00
6Barbro TörnrothHjobygdens OK28:17+5:18
7Kristina TellqvistIK Dran28:22+5:23
8Ingrid ÖhlénSurahammars SOK28:37+5:38
9Hanne JensenEds SK28:59+6:00
10Anne Moian NydalAsker SK29:14+6:15
11Sulzer MariaOLG Skandia29:26+6:27
12Britt BjörklundBjursås OK29:43+6:44
13Anita SundlingNjurunda OK29:54+6:55
14Anette PayerlOK Letstigen30:59+8:00
15Minna SeirHSOK.dk31:24+8:25
16Barbro ZetterlingOK Tyr31:37+8:38
17Kerstin AnderssonFK Boken32:01+9:02
18Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OL32:26+9:27
19Viveka LundqvistJärfälla OK33:17+10:18
20Gunilla JacobssonNjurunda OK33:45+10:46
21Christina EnglöfSK Trim/Virsbo34:10+11:11
22Esther MoosbergerOL Regio Olten35:09+12:10
23Hanne HyldelundOK-Htf36:36+13:37
24Eva LindOK Tor37:19+14:20
25Anna EkhagenSödertälje-Nykvarn OF37:55+14:56
26Ingela HåkanssonIK Uven37:57+14:58
27Helena DiedrichsOK Kåre38:12+15:13
28Sylvia BroströmOK Hedströmmen38:14+15:15
29Karin ÖhlundOckelbo OK38:17+15:18
30Ingrid OpedalMelhus IL38:32+15:33
31Carina ErikssonNyköpings OK38:54+15:55
32Karin BörjarsKils OK39:00+16:01
33Margaretha JohanssonOK Kullingshof39:06+16:07
34Gunilla BernevingOK Gipen39:07+16:08
35Ingela OlssonUddevalla OK39:49+16:50
36Vanja JinnemoHjärnarps GH OL40:33+17:34
37Harrieth EngströmVittjärvs IK41:31+18:32
38Eva NordströmOK Älvsjö-Örby42:05+19:06
39Monika BärlocherOLG St.Gallen/Appenzell42:51+19:52
40Eva Marie AnderssonFK Boken47:34+24:35
41Åshild SamnøyMelhus IL47:42+24:43
42Kristina SvenningFalköpings AIK OK49:40+26:41
43Christina LinderJärla Orientering53:03+30:04
44Vivianne EdblomÖrnsköldsviks OK58:15+35:16
45Marianne BosshardOLG Pfaeffikon59:50+36:51
46Astrid  SandvikSveio OL59:57+36:58
47Anne-Marie FrisellHelsingborgs SOK1:04:39+41:40
48Ditte MobergOskarströms OK1:05:44+42:45
49Christina SvenssonBjörkfors GOIF1:12:24+49:25

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser