Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Inskolning

1 670 m, 233 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Signe AlbinssonOK Österåkerfullföljt
Hugo AldénOK Roxenfullföljt
Joar AnderssonGråbofullföljt
Johannes AnderssonVänersborgs SKfullföljt
Noel AnderssonOK Trananfullföljt
Oskar AnderssonFalköpings AIK OKfullföljt
Oskar AnderssonFK Bokenfullföljt
Elvis ArkåsenVästerviks OKfullföljt
Anton ArvidssonBrattås CKfullföljt
Tibor BaakmanARGUS NLfullföljt
Folke Barck-HolstSnättringe SKfullföljt
Elise Nilsen BergFossum IFfullföljt
Elsa BergGarda OKfullföljt
Edith BergenfurSkattkärrs SOKfullföljt
Lilly BergenfurSkattkärrs SOKfullföljt
Arvid BerggrenÖstersunds OKfullföljt
Thea BerglundVittjärvs IKfullföljt
Alina BieriOLV Luzernfullföljt
Erik BillgrenVellingefullföljt
Nellie BolinTullinge SKfullföljt
Aurora Sabela BrobakkenSnertingdal IF Orienteringfullföljt
Joel BronebakkHalden SKfullföljt
Frida BrudinIFK Mora OKfullföljt
Max BurströmIFK Mora OKfullföljt
Laura BuschOK Snabfullföljt
Agnes BöregårdOK Gläntanfullföljt
Märta BöregårdOK Gläntanfullföljt
Alma CarlbergBoråsfullföljt
Harald CarlssonKFUM Örebro OKfullföljt
Hugo ClaessonStora Tuna OKfullföljt
Alice ClassonNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Alexander CrispinOK Denselnfullföljt
Måns DahlbergAlmby IKfullföljt
Felix DahlinKovlands IFfullföljt
Rasmus DalgaardKolding OKfullföljt
Andreas DegnesSkaukameratene OLfullföljt
Elias DegnesSkaukameratene OLfullföljt
Charlotte Delaumeavon okfullföljt
Jonna DoeringGarphyttans IFfullföljt
Mantas DudaNittedal fullföljt
Malte DuellSandaredfullföljt
Alexander DufvaSundsvalls OKfullföljt
Lowe EkströmOK Älgenfullföljt
Herman EliassonSundsvalls OKfullföljt
Alice EmanuelssonRSKfullföljt
Wille EmanuelssonRSKfullföljt
Irma ErikssonOK Tyrfullföljt
Märta ErikssonStora Tuna OKfullföljt
Mara ErneOLG Cordobafullföljt
Oline Bjerknes FagerlidMåren OKfullföljt
Elsa FallgrenGudhems IFfullföljt
Anton FaxénVäxjö OKfullföljt
Ellen FlordalSnättringe SKfullföljt
Elin ForsHJS-Vansbro OKfullföljt
Ture ForsbergSkogslöparnafullföljt
Nils ForsgrenVästerbergslagens OLfullföljt
Luc FreiOLGDachsaenfullföljt
Linus FridénOK Gränsenfullföljt
Felicia FärmSidensjö IKfullföljt
Ester GalborgenEds SKfullföljt
Elsa GerhardssonOK Bävernfullföljt
Ester GillbergTrandaredfullföljt
Selma GillbergTrandaredfullföljt
Saga GrönkvistJönköpings OKfullföljt
Olivia GustafssonVänersborgs SKfullföljt
Oskar GustafssonVänersborgs SKfullföljt
Torine Hage-TafjordHalden SKfullföljt
Ebba HagstrandLerums SOKfullföljt
Carolina HallqvistVänersborgs SKfullföljt
Fredrik HammarqvistSjövalla FKfullföljt
Rufus HedströmOK Bävernfullföljt
Lars HelgessonHestra IFfullföljt
Tyra HellbergBoråsfullföljt
Lennart HenrichOLG Siegerlandfullföljt
Hugo HenryssonHöganäs BKfullföljt
Maximilian HertzRasbo IKfullföljt
Astrid HjelmÅkersberga SKfullföljt
Emil HofflanderGöteborgfullföljt
Alvin HogedalVänersborgs SKfullföljt
Linus HollanderGällstadbygdens SOKfullföljt
Hannes HolmbergStjärnvikfullföljt
Linus HolmbergStjärnvikfullföljt
Mailis HolmqvistSjövalla FKfullföljt
Kalle HuurreTurun Suunnistajatfullföljt
Olle HåkanssonRonneby OKfullföljt
Alicia IvarssonOK Hammarenfullföljt
Freja IvermarkVästerås SOKfullföljt
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOKfullföljt
Sylvia JoelssonGustavsbergs OKfullföljt
Ella JohanssonFinspångs SOKfullföljt
Emil JohanssonVästvärmlands OKfullföljt
Hjalmar JohanssonOK Alehoffullföljt
Olivia JohanssonBoråsfullföljt
David JonforsenHallstahammars OKfullföljt
Lova JonssonSkarpnäcks OLfullföljt
Teodor JonssonSkarpnäcks OLfullföljt
Wilma JonssonOK Tyrfullföljt
Sanna JosefssonOK Kolmårdenfullföljt
Elsa JunforsLjusdals OKfullföljt
Alva JunkellFK Herkulesfullföljt
Mathilde KaergerOK Leipzigfullföljt
Alfred KallinGarphyttans IFfullföljt
Anton KarlssonUlricehamns OKfullföljt
Gustav KarlssonUlricehamns OKfullföljt
Hampus KarlssonOK Bävernfullföljt
Kasper KarlssonIK Hakarpspojkarnafullföljt
Meja KarlssonLessebo OKfullföljt
Kaisla KauppilaKooveefullföljt
Roope KauppilaKooveefullföljt
Sophie KlockarOLG Cordobafullföljt
Minou KonczHisings Backafullföljt
Moa KristianssonHJS-Vansbro OKfullföljt
Hanna LalloBoråsfullföljt
Elvira LarssonOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Oskar LarssonLessebo OKfullföljt
Ivar Lejon fullföljt
Maximilian LevinOK Tyrfullföljt
Elin LidénOK Landefhoffullföljt
Axel LindbladOK Djerffullföljt
Alexander LindellOK Alehoffullföljt
Gustav LindgrenOK Måsenfullföljt
Ella LjungdellTäby OKfullföljt
Amanda LundkvistRasbo IKfullföljt
Sofia LundströmSundbybergs IKfullföljt
Eivind LutnæsHamar OKfullföljt
Axel LydmarkSjövalla FKfullföljt
Marit LångOK Kårefullföljt
Jakob LöhningUSV TU Dresdenfullföljt
Elton MagnellKatrineholms OKfullföljt
Magdalena MarcinkowskaSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Selma MartanderTrollhättans SOKfullföljt
Melker MartnerIFK Göteborgfullföljt
Ella MatthewsTullinge SKfullföljt
Oscar MattssonTolleredfullföljt
Andreas MelheimIF Sturlafullföljt
Frida MobergFK Göingarnafullföljt
Klara MöllerOK Skogsstjärnanfullföljt
Lovisa MöllerAlmby IKfullföljt
Ludvig MöllerOK Skogsstjärnanfullföljt
Malin NiggliOK Tisarenfullföljt
Alicia NilssonOK Njudungfullföljt
Eskil NilssonVästerbergslagens OLfullföljt
Filip NilssonMalmö OKfullföljt
Hanna NilssonMalmö OKfullföljt
Meja NilssonBergdalens IKfullföljt
Erik NordahlDomnarvets GOIFfullföljt
Wilmer Nordgrensävedalens aikfullföljt
Henry NordströmKils OKfullföljt
Loa NordströmFrösö IFfullföljt
Tove NordströmOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Saga Näslundsävedalens aikfullföljt
Melker OckbornTrollhättans SOKfullföljt
My OffrellGävle OKfullföljt
Rie OffrellGävle OKfullföljt
Tua OffrellGävle OKfullföljt
Aurora OldertroenTynset IFfullföljt
Ida Joanne OldertroenTynset IFfullföljt
Arvid OlssonOK Linnéfullföljt
Ida  OlssonOK Linnéfullföljt
Meja OscarssonHalmstadfullföljt
Emil OskarssonRonneby OKfullföljt
Linnea OskarssonRonneby OKfullföljt
Miikka PekkalaEspoon Suuntafullföljt
Lin PelanderOK Djerffullföljt
Hugo Pella fullföljt
Amanda PerssonTorsås OKfullföljt
Betty PerssonSundbybergs IKfullföljt
Linnea PerssonOK Kårefullföljt
Elin PeterssonIK Ymerfullföljt
Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Carl PetterssonFrämmestads IKfullföljt
Arman Hvenekaer RasmussenOK-Htffullföljt
Linnéa RexOK Landehoffullföljt
Märta RillnertOK Rävenfullföljt
Jakob RingströmOK Landehoffullföljt
Ebba RosénHästveda OKfullföljt
Elliot RosénHästveda OKfullföljt
Albin RundbladFrämmestads IKfullföljt
Nils RönnestrandFrösö IFfullföljt
Christoffer Vråle RønningKonnerud ILfullföljt
Alva RööhsSkattkärrs SOKfullföljt
Ask Felland SætnanFossum IFfullföljt
Jack SalomonssonSkåneslättens OLfullföljt
Melker SamorLerums SOKfullföljt
Moa SandbergAlingsåsfullföljt
Pelle SandbergAlingsåsfullföljt
Valter SanderSkåneslättens OLfullföljt
Johan SandströmOK Älmefullföljt
Linnéa SandströmOK Älmefullföljt
Linnea SjöbergOK Brantenfullföljt
Lukas SjöbergOK Brantenfullföljt
Frida SjöblomOK Kårefullföljt
Hugo SjölanderBoråsfullföljt
Eiril Erlien SolerødGjø-Vard OLfullföljt
Amund Hagberg SolumRond OLfullföljt
Lydia StakeVästvärmlands OKfullföljt
Hjalmar SteenKungälvs OKfullföljt
Gustav StenbackSkarpnäcks OLfullföljt
Lukáš ŠtěrbaSlovan Karlovy Varyfullföljt
Isak StinessenDalaportens OLfullföljt
Mimmie StrömbäckFjärås AIKfullföljt
Oliver StålbergVårgårdafullföljt
Karl SundkvistKatrineholms OKfullföljt
Johanna SvenkvistTrandaredfullföljt
Matilda SvenkvistTrandaredfullföljt
Ida SylvanVargönfullföljt
Elias SävenstrandVårgårdafullföljt
Martin TellestedtGarphyttans IFfullföljt
Assar ThelinJönköpings OKfullföljt
Hannah TiensuuSkåneslättens OLfullföljt
Mirko TisljarOK Orion, Zagrebfullföljt
Hilda TomperiDalsjöforsfullföljt
Sivert Isak TorsethGjø-Vard OLfullföljt
Hampus TörnströmBoråsfullföljt
Solveig Wallentinflodafullföljt
Alona VannierCSLG Melunfullföljt
Olyne VannierCSLG Melunfullföljt
Elias WedinNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Mira VejedalIFK Lidingö SOKfullföljt
Karin WestströmAlvesta SOKfullföljt
Kajsa WilénLeksands OKfullföljt
Karl VinbladHagaby GOIFfullföljt
Emil Windevallsävedalens aikfullföljt
Ville WingstedtHalden SKfullföljt
Liisa Laura ViruSK Aasa 5fullföljt
Agnes VågbergSundsvalls OKfullföljt
Emil ZubaKlagenfurtfullföljt
Hanna ZubaKlagenfurtfullföljt
Elvira ÅhlundVänersborgs SKfullföljt
Vilgot ÅhlundVänersborgs SKfullföljt
André ÖhlingOK Torfullföljt
Oscar PetterssonFrämmestads IKej godkänd
Julia JohanssonEds SKej start
Lovisa KristianssonTrollhättans SOKej start
Torbjørn Melheim SvendsenIF Sturlaej start
Stella NilssonOK Njudungej start
Linnea SandTullinge SKej start
Linn ThuressonSkåneslättens OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser