Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 1

2 410 m, 124 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Isak JonssonÖrebro HK15:03
2Felix JohanssonÖrebro HK15:09+0:06
3Tanja DalheimerIK Vikings OK17:20+2:17
4Thea WennbergSkellefteå OK18:04+3:01
5Harald Barck-HolstSnättringe SK21:11+6:08
6David LättÅmåls OK21:36+6:33
7Åsa FjellmanÅmåls OK21:42+6:39
8Ales BrodaSokol Frydek-Mistek21:43+6:40
9Olle OhrtSol Tranås21:44+6:41
10Ted WikerGustavsbergs OK21:51+6:48
11Klara HåkanssonUddevalla OK22:07+7:04
12Helena SpirlingUSV TU Dresden23:25+8:22
13Barbora HaluzikovaSokol Frydek-Mistek24:11+9:08
14Greta DelinRyda SK24:22+9:19
15Ida HellströmAttunda OK24:46+9:43
16Sebastian SchusterVallentuna-Össeby OL25:14+10:11
17Maja LundbergOK Vildhussen25:35+10:32
18Emmie LindbäckOK Renen25:43+10:40
19sara heimerSelånger SOK25:55+10:52
20Isac SvenssonHalmstad OK26:11+11:08
21Clara PerssonOK Gränsen26:53+11:50
22Arvid WigforssArboga OK27:06+12:03
23Anna BackmanLidköpings VSK27:38+12:35
24Emma EmanuelssonOK Tranan27:47+12:44
25Magnus Barck-HolstSnättringe SK27:54+12:51
26Olof FagrellOK Alehof28:05+13:02
27Amanda MalmbergSkåneslättens OL28:23+13:20
28Egon JohanssonIF Rigor28:26+13:23
29Selma SteinsvågHaugesund IL Orientering28:37+13:34
30Victor HagmanFjärås AIK28:48+13:45
31Emilia DolkBorås28:57+13:54
31Peter DolkBorås28:57+13:54
33Liv YdrénRyda SK28:59+13:56
34Ida CarlssonHyssna IF29:01+13:58
35Linda AndrénOK Vivill29:07+14:04
36Nelly De Groot BoersmaRydboholms SK29:18+14:15
37Evelina SjöstrandFK Snapphanarna29:19+14:16
38Svante AnderssonAndrarums IF29:47+14:44
39Ebba BackmanLidköpings VSK29:50+14:47
40Lars WikstrømHaugesund IL Orientering30:13+15:10
41Zhang CaiweiLearnjoy30:25+15:22
42Ma YifeiLearnjoy30:27+15:24
43Lars KostølKristiansand OK31:06+16:03
44Tim AnderssonOK Tranan31:09+16:06
45Cecilia ModoratoBrokind31:19+16:16
46Carl StadigIK Gandvik31:30+16:27
47Anna EkströmElfsborg SOK31:43+16:40
48Ellen GöranssonRydboholm Sk32:16+17:13
49Inger WåhlströmOK Landehof32:21+17:18
50Olle GöranssonRydboholm Sk32:24+17:21
51Helén ÅkessonSkåneslättens OL32:29+17:26
52Erlend Bjerknes FagerlidMåren OK32:34+17:31
53Eva LobeniusHammarkinds OK32:37+17:34
54Theo Winsents SæterMåren OK32:41+17:38
55Otto PaulssonGudhems IF32:54+17:51
56Ida AnderssonOK Löftan33:09+18:06
57Nelly MelkstamLerums SOK33:38+18:35
58Liselotte LexellI 1933:49+18:46
59Rasmus ArnellHorreds SK34:10+19:07
60Viktor ArnellHorreds SK34:22+19:19
61Elisabeth HuleforsSträngnäs-Malmby OL34:53+19:50
62Louise BøghFaaborg OK35:00+19:57
63Theodor HaagOK Gränsen35:06+20:03
64Jennifer JohanssonOK Roto35:54+20:51
65Kim BoströmLjungskile FK36:20+21:17
66Otto NilssonLinköpings OK36:55+21:52
67Ellen NormanSävedalens AIK36:57+21:54
68Marie KempffHässleholms OK37:56+22:53
69Margareta PerssonAlingsås37:59+22:56
70Anna BjörnehällOK Gränsen38:14+23:11
71Alva BörjessonOK Måsen38:18+23:15
72Karin Andersson (Nyström)IF Hagen38:25+23:22
73Anton StålbergVårgårda38:37+23:34
73Kaja GrandalIL Tyrving38:37+23:34
75Jonna HedlundGagnefs OK39:25+24:22
76Truls BengtssonBrinkens IF39:37+24:34
77Sune PetersonTransdanobia40:08+25:05
78Frida WesterheimStord IL40:18+25:15
79Bodil HedenbergOK Vivill40:20+25:17
79Maja JämsviSollentuna40:20+25:17
81Isabelle StåhlbrandtRasbo IK41:36+26:33
82Kajsa JuhlinGagnefs OK41:39+26:36
83Wilhelm BartholdsonStocksund41:56+26:53
84Jesper DahlbergHåby IF42:25+27:22
85Walter BartholdsonStocksund42:32+27:29
86Gustav HjelmÅkersbergs SK42:54+27:51
87Pirjo KoskinenTäby42:55+27:52
88Maria WestlundJönköpings OK43:01+27:58
89My WikerGustavsbergs OK43:11+28:08
90Assar MöllBorås43:27+28:24
91Karl PetterssonBoxholm-Mjölby OL43:28+28:25
91Viola MöllBorås43:28+28:25
93Lisa HainkeSnättringe SK44:28+29:25
94Louise StödemanSurahammars SOK45:09+30:06
95Moa HolstenRydboholms SK45:50+30:47
96Feliks LetychevskyiO-klub47:09+32:06
97Oksana LetychevskaO-klub47:33+32:30
98Bengt FranssonRångedala47:41+32:38
99Charlotte FridénOK Gränsen48:21+33:18
100Helena WaldfeltFinspångs SOK51:40+36:37
101Yun Ting WangZhong guan cun high school53:50+38:47
102Hong Fei QianZhong guan cun high school54:00+38:57
103Sophia FlingmarkUddevalla OK54:19+39:16
104Qiu Hong zhaoZhong guan cun high school54:35+39:32
105Nils HögIK Gandvik55:57+40:54
106Elsa SelmarkerTullinge56:03+41:00
107Edvin JohanssonOK Kåre56:19+41:16
108Catharina SelmarkerFrufällan57:05+42:02
109Jonathan LindqvistIK Gandvik59:39+44:36
110Theresia LundkvistRasbo IK1:01:06+46:03
111Eva-Lena AnderssonOK Roto1:01:42+46:39
112Eva LindqvistSparsör1:02:57+47:54
113Antoine JacquelineCOMM1:06:59+51:56
114Feven JämsviBrämhult1:07:32+52:29
115Jennifer EricsonKlubblös1:14:36+59:33
116Zhongyuan Zhangchina deer orienteering club1:24:26+1:09:23
Molly HögIK Gandvikej godkänd
Leandra IslerSalmsachej godkänd
Josefin AronssonGöteborgej godkänd
Jaan Peeter ViljamaaToNej godkänd
Emma KarlssonOK Landehofej godkänd
Madelene OrtSol Tranåsej godkänd
Albin SundströmHestra IFej godkänd
Bogdan YutkinOMEGA MOSCOWej godkänd
Zhang JunLearnjoyej start
Maja LagnanderSkåneslättens OLej start
Karin ServinLånghundra IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser