Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 2

3 990 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Niklas GustafssonIF Rigor28:53
2Tanja LingOK Gläntan32:13+3:20
3Annie MånssonBK Häcken33:23+4:30
4Karin ByströmOK Nolaskogsarna33:24+4:31
5Maja NybergSäterbygdens OK35:34+6:41
6ELsa MånssonGöteborg36:29+7:36
7Elisabeth EspelandTynset IF37:01+8:08
8Christian SagerWintherthur 37:38+8:45
9Erik BlidbergÖstersunds OK39:07+10:14
10Tua WigforssArboga OK39:34+10:41
11Ilija LyatoshinskyAustria40:24+11:31
12Miki JaremalmVallentuna-Össeby OL40:27+11:34
13Jacob  VidlundKFUM Örebro OK41:59+13:06
14Emma LindqvistGudhems IF42:07+13:14
15Cornelia StenbackJärfälla OK42:54+14:01
16Elin LiljegrenJärfälla OK42:57+14:04
17Knut Ola BredalenGrue IL42:59+14:06
18Linn WikstrømHaugesund IL Orientering44:04+15:11
19Maria Näslundsävedalens aik44:10+15:17
20Viggo AnderssonTrollhättans SOK44:12+15:19
21Karin NäslundOK Nolaskogsarna44:13+15:20
22Lars JoonsLeksands OK44:34+15:41
23Marianne Granum HelsvigKonnerud IL45:37+16:44
24Erik SahlmanLinköpings OK45:45+16:52
25Anna HedlundGagnefs OK47:11+18:18
26Ebba PaulssonGudhems IF48:09+19:16
27Rebecka NylénDegerfors OK48:11+19:18
28Amanda NylénDegerfors OK48:14+19:21
29Erik JohanssonLaholms IF OK48:16+19:23
30Axel PermanOK Kåre48:42+19:49
31Torbjörn AnderssonAndrarums IF48:55+20:02
32Daniel PerssonOckelbo OK49:34+20:41
33Matilda BolanderSnättringe SK49:53+21:00
34Monika AnderssonUlricehamns OK50:31+21:38
35Maria BergHagaby GOIF50:32+21:39
36Melker OscarssonHalmstad50:38+21:45
37Charlotta IngelströmOK Gynge50:40+21:47
38Olle Näslundsävedalen aik51:42+22:49
39Marcus  CarlssonBorås52:33+23:40
40Susanne CarlssonBorås52:36+23:43
41Ida HolstenRydboholms SK53:43+24:50
42Ida AnderssonAndrarums IF54:43+25:50
43Karl BjörkqvistKullavik58:04+29:11
44Ann-Charlotte AdolfssonOK Bävern1:00:25+31:32
45Emma StålbergVårgårda1:00:39+31:46
46Walter RieckBorås1:01:41+32:48
47Erika OlssonKuratorerna VGR1:01:57+33:04
48Aud Marita TjelmelandIndre Østfold OK1:04:23+35:30
49Hanna Gurine BerglandIndre Østfold OK1:04:24+35:31
50Nils-Olof NöjdAlfta-Ösa OK1:10:05+41:12
51Mattias LundinHalmstad OK1:10:10+41:17
52Annika WesterlundFK Boken1:14:44+45:51
53Kristina DuvanderOK Roslagen1:23:35+54:42
54Heidi SandellSnappertuna1:24:49+55:56
55Hanne-E HelleTIF Viking1:26:15+57:22
56Christina LeinonenOK Kolmården1:48:25+1:19:32
Nicole BugersdijkARGUSej godkänd
Hans Peder BerglandIndre Østfold OKej godkänd
Oskar AronssonGöteborgej godkänd
Peter BergOK Ravinenej godkänd
Anna WidmanSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser