Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 7

2 960 m, 370 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Klaus Klausen EspedalNTNUI18:42
2Patrik NilssonEksjö SOK20:16+1:34
3Jimmy BirklinMalungs OK Skogsmårdarna20:27+1:45
4Stefan DjurstedtEksjö SOK20:36+1:54
5Gabriel ElesEmmaboda Verda OK21:32+2:50
6Torkil E SolstadNTNUI21:55+3:13
7P-O IvarssonHaninge SOK23:18+4:36
8Thomas NorgrenStora Tuna OK24:06+5:24
9Erik BorglundHärnösands OK24:09+5:27
10Thomas DanielssonKöping-Kolsva OK24:29+5:47
11Martina KarlssonStora Tuna OK24:46+6:04
12Rickard JakobssonEksjö SOK25:04+6:22
13Erlend RaastadSkien O-klubb25:50+7:08
14Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad25:52+7:10
15Johanna ÖbergOK Hällen26:12+7:30
16Rune LarssonOK Skogshjortarna26:16+7:34
17Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb27:08+8:26
18Emelie UnossonBredareds IF27:09+8:27
19Adam GrandénIK Ymer27:13+8:31
20Mikael AnderssonVästerbergslagens OL27:38+8:56
21Johanna ErikssonÅmåls OK27:48+9:06
22Pär SvenssonVärend GN OL28:06+9:24
23Viktor ThorssonRyda SK28:16+9:34
24Magnus GassnerUlricehamns OK28:19+9:37
25Olle SjösäterRonneby OK28:32+9:50
26Maria Klamfeltsävedalens aik28:38+9:56
27Daniel SjölundGöteborg-Majorna OK28:40+9:58
28Rasmus Korvald SkaareNTNUI28:41+9:59
29Christer JohanssonEksjö SOK28:42+10:00
30Jonas MånssonK 3 IF29:12+10:30
31Susanne KarlssonOK Denseln29:14+10:32
32Anki DanielssonOK Hammaren29:19+10:37
33Anna-Lena LängheimTullinge SK29:28+10:46
34Thomas KarlssonFrämmestads IK29:38+10:56
35Amanda BohmanNybro OK29:40+10:58
36Sandra HanssonFrölunda OL29:42+11:00
36Anna SchmiterlöwHjobygdens OK29:42+11:00
38Per BaierTolered-Utby Ol-klubb29:47+11:05
39Linda AxelssonIK Uven29:51+11:09
40Kent ErikssonLerums SOK29:53+11:11
41Eric EkströmLinköpings OK30:06+11:24
42Martina ArkåsenOK Kåre30:17+11:35
42Urban AnderssonKexholms SK30:17+11:35
44Emelie MalmbergMalmö OK30:47+12:05
45Marie StyrvoldNTNUI30:55+12:13
46Åsa HåkanssonUddevalla OK30:57+12:15
47Bo LindqvistDalsjöfors GoIF31:01+12:19
48Mikael BrodénOK P431:04+12:22
49Emma ÖbergOK Hällen31:06+12:24
50Henrik PetterssonOK Milan31:18+12:36
51Lotta SundbladEksjö SOK31:19+12:37
52Hans-Åke  ArnessonBottnaryds IF31:25+12:43
52Per CaesarJönköpings OK31:25+12:43
52Linnea RönnqvistOK Linné31:25+12:43
55Bjørn BaklidKonnerud IL31:26+12:44
56Stina  GusåsLinköpings OK31:34+12:52
57Anders MelinGarphyttans IF31:38+12:56
57Håkan FranssonRonneby OK31:38+12:56
59Johnny RöstOK Storsjön31:50+13:08
60Bo HultgrenOK Njudung31:52+13:10
61Sara SvenssonTibro OK32:16+13:34
62Åsa NybergGöteborg-Majorna OK32:27+13:45
63Mats WickbomOK Linné32:30+13:48
64Caroline SjögrenKristinehamns OK32:35+13:53
65Svante ForsbergOK Ravinen32:40+13:58
66Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK32:48+14:06
67Paula Glenn JungbjerFK Herkules32:59+14:17
68Lennart AnderssonGöteborgs SK33:07+14:25
69Per BillsonVargön33:08+14:26
70Agnes AspMölndal Outdoor IF33:12+14:30
71Joanna MalmkvistSävedalens AIK33:13+14:31
72Anna LennartssonNässjö OK33:15+14:33
73Clara BerlinTrollhättans SOK33:16+14:34
74Jan GustafssonOK Tyr33:20+14:38
74Jonathan ErikssonDalsjöfors GoIF33:20+14:38
76Jörgen GlanshedIFK Enskede33:24+14:42
77Monica DjurbergOK Tyr33:37+14:55
78Maria HåkanssonVäxjö OK33:48+15:06
79Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK33:50+15:08
80Kjell MartinssonOK Tranan33:58+15:16
81Daniel TorstenssonGöteborgs SK34:03+15:21
82Christer GillenäsKristiansand OK34:08+15:26
83Lisa GassnerUlricehamns OK34:11+15:29
84Bernt KlassonIK Hakarpspojkarna34:12+15:30
85Tomas LiljaLammhult 34:17+15:35
86Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF34:27+15:45
87Marie NyböKonnerud IL34:30+15:48
88Åsa ForsblomKungsgårdens SK34:38+15:56
89Anette FranssonJönköpings OK34:41+15:59
89Johannes PaulssonTibro OK34:41+15:59
91Stefan HjerténOLV Steinberg35:06+16:24
92Sofie SvennungssonOK Gipen35:14+16:32
93Kurt JohanssonFalköpings AIK OK35:24+16:42
94Ingela NelsénFalkenbergs OK35:26+16:44
95Pernilla HedinTolered-Utby OL35:28+16:46
96Berit BengtssonOK Lindéna35:29+16:47
97Adam OdénFjärås AIK35:30+16:48
98Pär EvsellOK Letstigen35:32+16:50
99Angelica OscarssonJönköpings OK35:33+16:51
99Sofie SvenssonIK Vista35:33+16:51
101Johanna GuståsLinköpings OK35:34+16:52
102Stig-Arne ÖstlundUddevalla OK35:39+16:57
103Jirí KalousekVSSK MFF Praha (MFP)35:47+17:05
104Thomas PeterssonIK Hakarpspojkarna35:57+17:15
105Antonín ForstVSSK MFF Praha (MFP)35:59+17:17
106Björn LöfdahlHässleholms OK36:02+17:20
107Kerstin BurmanKvillebyns SK36:07+17:25
108Flurin RutzOLG Pfaeffikon36:09+17:27
109Christoffer AugustssonKinnaströms SK36:10+17:28
110Sofie AnderssonRyda SK36:11+17:29
111Matilda ThorssonTullinge SK36:12+17:30
112Kristin OlssonOK Alehof36:13+17:31
113Åsa HagnestålGöteborg-Majorna OK36:17+17:35
114Kerstin SegerLaholms IF OK36:20+17:38
115Maria MarkendahlOK Klyftamo36:30+17:48
116Karin IvarssonHaninge SOK36:33+17:51
117Bo MagnussonKFUM Örebro OK36:35+17:53
118Mattias ErikssonTrollhättans SOK36:37+17:55
119Anders NilssonHässleholms OK36:41+17:59
120Åsa LindqvistBorås36:46+18:04
121Thomas ForslundSäffle OK37:08+18:26
122Gunnel JernstigVänersborgs SK37:13+18:31
123Sandra HaneOK Tyr37:17+18:35
124Alfred JanssonVänersborgs SK37:18+18:36
124Mikael AnderssonOK Österåker37:18+18:36
126Christer LundeniusHyssna37:19+18:37
127Johan BlomgrenSOK Aneby37:30+18:48
128Emma SvenssonTibro OK37:34+18:52
129Christer GrönbladHärlövs IF37:41+18:59
130Bertil MånssonÖrkelljunga FK37:42+19:00
131Ludvig ForslundLinköpings OK37:43+19:01
132Yvonne JonssonTolered-Utby Ol-klubb37:51+19:09
132Erika AspMölndal Outdoor IF37:51+19:09
134Monica GrönkvistJönköpings OK38:07+19:25
135CHristina LiljeqvistStenunsunds OK38:16+19:34
135Magnus BenjaminssonMarkaryds FK38:16+19:34
137Liselotte JohanssonOK Löftan38:27+19:45
138Anu JärvTallinn38:32+19:50
139Klara GumaeliusOK Skogsfalken38:34+19:52
140Stig AdolfssonOK Bävern38:38+19:56
141Anna NilssonVästerbergslagens OL39:03+20:21
142Christina NilssonVästerbergslagens OL39:07+20:25
143Johanna RönnqvistOK Löftan39:08+20:26
144Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK39:09+20:27
144Filip LemanGöteborgs SK39:09+20:27
146Henrik StadigIK Gandvik39:12+20:30
147Anders HedinMotala AIF OL39:13+20:31
148Annika LarssonFK Göingarna39:14+20:32
149Meeli KeremSK Aasa 539:33+20:51
150Julia MarkendahlOK Klyftamo39:38+20:56
151Anders HänströmTäby OK39:39+20:57
152Libor ForstVSSK MFF Praha (MFP)39:41+20:59
153Linda PayerlArboga OK39:44+21:02
154Carl-Christian SchmiterlöwHjobygdens OK39:57+21:15
155Klara FredrikssonFalköpings AIK OK40:01+21:19
156Amanda MullinsSjövalla FK40:03+21:21
157Elin WallquistVäxjö OK40:08+21:26
158Per-Erik JessenFrämmestads IK40:12+21:30
159Johan SvärdOK Tylöskog40:15+21:33
160Helene SvenssonIK Vista40:17+21:35
161Maria NordströmKils OK40:19+21:37
162Annika JönssonSkåneslättens OL40:36+21:54
163Felicia LorénOK Landefhof40:43+22:01
164Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK40:46+22:04
165Stefan KnutssonOK Kullingshof40:52+22:10
166Helene LarssonUddevalla OK40:57+22:15
167Ewa EdmanKorsnäs IF OK40:59+22:17
168Sture AnderssonVännäs OK41:01+22:19
169Ellen AlbinssonBredaryds SOK41:22+22:40
170Nina KarlssonIFK Lidingö SOK41:35+22:53
171johan bengtssonGöteborg-Majorna OK41:50+23:08
171Josefine DahlstedtGOIF Tjalve41:50+23:08
171Rolf LindblomOK Klemmingen41:50+23:08
174Peter ElofssonLerums SOK41:53+23:11
175Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK42:03+23:21
176Ove CaesarTjällmo-Godegårds OK42:08+23:26
177Fredrik LarssonSundbybergs IK42:21+23:39
178Kristian Bernhard NilsenFossum IF42:23+23:41
179Jessica WahlfridssonFK Herkules42:28+23:46
180Anna FagerströmIFK Göteborg42:39+23:57
181Conny SvahnFrämmestads IK42:43+24:01
182Per-Erik ÅslundOK Linné42:50+24:08
183Hans-Inge ReimersHästveda OK42:51+24:09
184Linda HarlénKFUM Örebro OK42:53+24:11
185Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK43:17+24:35
185Stefan JönssonIK Uven43:17+24:35
187Ralf BerggrenBorås GIF43:18+24:36
188Simon AlvhageHestra IF43:21+24:39
189dANIEL StridsbergFÖRSVARSMAKTEN43:23+24:41
190Marie-Joseé ParayreBAOC43:28+24:46
191Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK43:33+24:51
192Jimmie FlodinFÖRSVARSMAKTEN43:37+24:55
193iSAK WeNNBERGFÖRSVARSMAKTEN43:38+24:56
194Lena MarkendahlOK Klyftamo43:45+25:03
195Karin EriksenOL Tønsberg og Omegn43:46+25:04
196Mårten WicanderFÖRSVARSMAKTEN43:52+25:10
197David SkälegårdElinorspelen44:03+25:21
198Annica MagnussonKFUM Örebro OK44:05+25:23
199Johan WegebroUmeå OK44:07+25:25
200Erik MöllerArboga OK44:11+25:29
201Bengt OlssonMarkbygdens OK44:12+25:30
202Susanna CaleklintFK Vittus44:15+25:33
203Kristina Roos LarssonOK Skogshjortarna44:16+25:34
204Björn NilssonHärlövs IF44:23+25:41
205Lisa Dömstedt DalénOK Letstigen44:37+25:55
206Kate NielsenOK Snab44:38+25:56
207Martin FrischknechtAlta OL44:42+26:00
208Ulf KristenssonHalmstad OK44:46+26:04
209Max  CarpGöteborg44:52+26:10
210Marie SvenssonMalmö OK44:55+26:13
211Maria TuressonHärlövs IF45:02+26:20
212Ingela KlintbergEksjö SOK45:03+26:21
213George EkströmLinköpings OK45:05+26:23
213Ola SteneborgOK Orinto45:05+26:23
215Leif ÅkerblomStora Tuna OK45:19+26:37
216Malin SörstrandIstrums SK45:24+26:42
217Anna HandinOK Löftan45:28+26:46
218Tommy PeterssonHelsingborgs SOK45:36+26:54
219Karin OlssonMunkedals SOK45:43+27:01
220Håkan OlssonMunkedals SOK45:45+27:03
221Ing-Marie BergmanVisborgs OK45:51+27:09
222Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK45:52+27:10
223Peter Skov NielsenOK Snab45:59+27:17
224Bo GustafssonOK Landehof46:00+27:18
225Ingrid JohanssonLinköpings OK46:03+27:21
226Gunilla LindOK Landehof46:06+27:24
227Lars OlssonFK Boken46:09+27:27
228Helen NilssonHärlövs IF46:27+27:45
229Emma GustafssonFÖRSVARSMAKTEN46:29+27:47
230Ylva WängdahlOK Gipen46:31+27:49
231Erik SjöbergTibro OK46:35+27:53
232Johan LarssonBredareds IF46:47+28:05
233Margareta LindgrenVärend GN OL46:51+28:09
234Lena RosinVästerbergslagens OL46:53+28:11
235Sandra AnderssonFalkenbergs OK47:11+28:29
235Karin WahlgrenSjövalla FK47:11+28:29
237Susann BerntssonOK Reftele47:15+28:33
238Johan SjödinIK Hakarpspojkarna47:20+28:38
239Sofia ÅslundOK Linné47:23+28:41
240Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb47:25+28:43
241Kristina LandforsLustens OK47:27+28:45
242Lovisa KnutssonBoxholm-Mjölby OL47:29+28:47
243Thomas BohmanNybro OK47:39+28:57
244Helena SödervallIK Gandvik47:55+29:13
245Catrine JohanssonVäsby OK48:06+29:24
246Lars TorstenssonGöteborgs SK48:12+29:30
247Monica LarssonOK Tranan48:27+29:45
247Tatiana SvistunRUS-Veteran48:27+29:45
249Monika HjellströmGränna-Bygdens OK48:31+29:49
250Pia HendbergIK Uven48:32+29:50
251Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK48:50+30:08
252Rolf MalmrosVisborgs OK48:51+30:09
253Lillemor LorénOK Frisene49:04+30:22
254Sten-Yngve JohanssonRonneby OK49:06+30:24
255Stefan GröndahlIF Marin Väst49:10+30:28
256Ida HyvönenOK Tyr49:29+30:47
257Elena MolchanovaMoscow MSU49:47+31:05
258Gustaf OlssonLinköpings OK50:22+31:40
259Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK50:24+31:42
260Elsa ArnessonUlricehamns OK50:31+31:49
261Nils-Gunnar PetterssonOK Reftele50:38+31:56
262Frank LarssonKöping-Kolsva OK50:45+32:03
263Linnéa SkogSkogsluffarnas OK50:47+32:05
264Kjersti SolumRond OL51:42+33:00
265Hans AnderssonIK Gandvik51:45+33:03
266Per-Martin SvärdIK Vikings OK51:46+33:04
267Emil BergGarda OK52:13+33:31
268Josef BuckyTjeckien52:18+33:36
269Helena JohanssonLidköpings VSK52:21+33:39
270Joachim GreterIK Stern52:25+33:43
271Åke HuleforsSträngnäs-Malmby OL52:39+33:57
272Linda SternöFrölunda OL52:40+33:58
273Anders HolmströmOK Österåker52:46+34:04
274Mats FridénOK Gränsen52:51+34:09
274Lina HultBredaryds SOK52:51+34:09
276Malin Sjölund OlssonGöteborg-Majorna OK52:56+34:14
277Simen KalbaekkenTynset IF53:05+34:23
278Sofia JessenFrämmestads IK53:13+34:31
279Mats SjödinGustavsbergs OK53:45+35:03
280Bo WallinKorsnäs IF OK54:04+35:22
281Anders AnderssonOK Roto54:15+35:33
282Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OK54:49+36:07
283Sophie KolmodinAndrarums IF54:52+36:10
284Peter OscarssonHalmstad54:55+36:13
285Mathias DuellSandared55:14+36:32
286Ted LiivrandOK Skogshjortarna55:16+36:34
287Lars KilbornSOK 6855:23+36:41
288Carina LangmoenKungälvs OK55:35+36:53
289Gert OlssonMalmö OK55:38+36:56
290Ulf BerglundKils OK56:04+37:22
291Katarina BengtssonHalmstad OK56:08+37:26
292Olga GurlevaNord West56:34+37:52
293Jan AxelssonIK Uven56:44+38:02
294Ulla SönsterödSOK 6856:46+38:04
295Gunilla GrönbladHärlövs IF56:53+38:11
296Erland BergIK Uven56:55+38:13
297Inger SundinOK Landehof56:56+38:14
298Moni BraatzTreptower SV Berlin57:01+38:19
299Jan  EmanderStorå57:02+38:20
300Jenni ByvaldKolebakkens IF57:14+38:32
301Thomas VinbladLunds OK57:17+38:35
302Annika AndreassonFrölunda OL57:32+38:50
303Gertie OdelbergIK Ymer58:27+39:45
304Kjell LindholmSol Tranås58:31+39:49
305Per WimanTäby OK58:40+39:58
306Lena KollénIF Marin Väst58:59+40:17
307Pelle HöglundEksjö SOK59:02+40:20
308Jenny HolmströmSkogsluffarnas OK59:34+40:52
309Mats FrostOK Roslagen59:48+41:06
310Arne DavidssonSvenljunga OK1:00:00+41:18
311Christer RognellVallentuna-Össeby OL1:00:07+41:25
312Stina KorallMotala AIF OL1:00:13+41:31
313Nina Lunding HenriksenSvendborg OK1:00:35+41:53
314Per-Olof LundkvistRasbo IK1:00:38+41:56
315Ann-Marie GrankvistVäsby OK1:00:56+42:14
316Tiina RitakorpiKankaanpään Suunnistajat1:00:57+42:15
317Gunnar LorenzenAllerød OK1:01:08+42:26
318Malin ChristianssonUddevalla OK1:01:27+42:45
319Kerstin BobergOK Roxen1:01:28+42:46
320Britt-Marie LarssonSOK 681:01:32+42:50
321Johan AnderssonÖlmstads IS1:01:50+43:08
322Tor  HellbergLunds OK1:02:07+43:25
323Annika MartinssonHylte OK1:02:11+43:29
324Oddvar GravingenGrue IL1:02:15+43:33
325Marita FinderupGöteborg-Majorna OK1:03:06+44:24
326Sune NyströmLänna IF1:03:32+44:50
327Marie HåkanssonOK Kolmården1:03:45+45:03
328Lukas EnarssonOK Löftan1:04:05+45:23
329Gunnel KarlssonSOK 681:04:12+45:30
330Jenny WåhlanderFrölunda OL1:05:58+47:16
331Enriqueta Cobos BarreraVeleta1:06:02+47:20
332Christian PayerlArboga OK1:06:16+47:34
333Inma Escalante RodriguezVeleta1:06:26+47:44
334Damian RutzOLG Pfaeffikon1:06:29+47:47
335Cristina GordilloCOHU1:06:53+48:11
336Petronella EnströmSundsvalls OK1:07:23+48:41
337Anna AnderssonÖlmstads IS1:07:49+49:07
338Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK1:07:51+49:09
339Marianne GrahnSävedalens AIK1:08:31+49:49
340Stefan SvenssonVårgårda1:08:45+50:03
341Britt-Marie LundkvistKils OK1:11:08+52:26
342Kajsa IsidorssonOK Vivill1:12:37+53:55
343Jorgen Hvenekaer RasmussenOK-Htf1:13:16+54:34
344Hao Chen LiZhong guan cun high school1:13:40+54:58
345Ji Ze zhangZhong guan cun high school1:13:41+54:59
346Xzao Feng MoZhong guan cun high school1:13:44+55:02
346Brent GustafsonOK Skärmen1:13:44+55:02
348Roland MattssonOK Skärmen1:13:47+55:05
349Ann-Kristin RundbergFK Friskus1:16:21+57:39
350Jonas NordenstenSurahammars SOK1:16:33+57:51
351Anna-Karin NordenstenSurahammars SOK1:16:50+58:08
352Kristina BjörklundSOK Aneby1:18:19+59:37
353Annelie BlomqvistDegerfors OK1:18:31+59:49
354Keiko ConwayGuildford Orienteers1:19:12+1:00:30
355Peter HilbertSøllerød OK1:20:48+1:02:06
356Daniel MadsenOK Alferna1:21:10+1:02:28
357Anne ErikssonKFUM Örebro OK1:22:02+1:03:20
358Bengt-Erik SidénVarberg1:22:17+1:03:35
359Håkan FärnlöfIF Rigor1:24:01+1:05:19
360Håkan HörbergIK Stern1:25:55+1:07:13
361Gerd SteckLustens OK1:34:42+1:16:00
362Adam  OlssonLuftvärnsregementet1:37:24+1:18:42
363Kristin SwärdHadeland OL1:44:54+1:26:12
364Song AnwenLearnjoy2:05:59+1:47:17
365Jan-Olof JohanssonLidköpings VSK2:11:46+1:53:04
Julie MannGaringal Orienteersej godkänd
Roser Marré BadallóUPC-Oej godkänd
Robert EklövFÖRSVARSMAKTENej godkänd
Roger AnderssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Magnus WallGöteborgs SKej godkänd
Jostein AndersenWaxholms OKej start
Tor AnderssonNAIS Orienteringsklubbej start
Per-Erik AndrénOK Tisarenej start
Annika BjörkrothStockholm Multisport Klubbej start
Mats BlomLjungskile FKej start
Kristin BomanGävle OKej start
Po-Feng ChiangAcademy 2015ej start
Koji ChinoWanderersej start
Dirk DeubelNF Wienej start
Maria KleistTullinge SKej start
Johan LiAcademy 2015ej start
Kuan Yu LinTaipei Orienteering Clubej start
Jessica PerssonSkattkärrs SOKej start
Jack SkrydstrupKolding OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser