Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 9

4 040 m, 197 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Matt OgdenOK Linné23:34
2Love BerzellOK Ravinen26:11+2:37
3Mathias Stensland LillevoldNTNUI26:21+2:47
4Rickard BörjessonVänersborgs SK26:37+3:03
5Lachlan DowAustralia26:42+3:08
6David RuedlingerLeksands OK27:39+4:05
7Felix AxelssonMarkbygdens OK27:42+4:08
8Øyvind EngerNTNUI28:59+5:25
9Andreas JohanssonHalden SK29:02+5:28
10Björn KarlssonOK Denseln29:33+5:59
11Marcus Karlsson SennevikIK Hakarpspojkarna29:44+6:10
12Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna29:58+6:24
13Martin SchagerlindTrollhättans SOK30:19+6:45
14Oskar NykvistJönköpings OK31:23+7:49
15Pontus JohanssonOK Linné31:29+7:55
16Per-Arne WahlgrenSjövalla FK32:52+9:18
17Joakim KarlssonMariestads FK32:55+9:21
18Henrik LarssonFK Göingarna33:01+9:27
19Thomas GustavssonGudhems IF33:09+9:35
20Jarkko HeikkinenVehkalahden Veikot33:34+10:00
21Klas JohanssonOK Kolmården33:42+10:08
22Martin SkoglundIFK Göteborg33:46+10:12
23Alexandra VejedalIFK Lidingö SOK34:00+10:26
24Ulf HanssonSundbybergs IK34:16+10:42
25Mats ErikssonHagaby GOIF34:45+11:11
25Petr BoranekUSK Praga34:45+11:11
27Per GuståsLinköpings OK34:52+11:18
28Jørgen ElisenbergHamar OK35:12+11:38
29Johan BerglundEksjö SOK35:22+11:48
30Matilda AnderssonOK Kåre35:33+11:59
31Erik EkvallTrollhättans SOK35:38+12:04
32Ida Mari Borge HoviKonnerud IL35:41+12:07
33Per ErikssonVästerbergslagens OL35:42+12:08
34Peter DellmingIFK Göteborg35:47+12:13
35Päivi MalmiHelsingin Suunnistajat36:19+12:45
36Ylva GrönroosOK Alehof36:27+12:53
37Frida EmanuelssonOK Pan Kristianstad36:55+13:21
38Pia JohanssonOK Landehof37:12+13:38
39Lars BjörkingOK Skogshjortarna37:29+13:55
40Jonathan WintherVästerbergslagens OL37:34+14:00
41Niklas KronkvistÖrkelljunga FK38:00+14:26
42Eldbjørg NarumFossum IF38:01+14:27
43Ingrid BronebakkHalden SK38:19+14:45
44Gustav NystedtSundsvalls OK38:20+14:46
45Johan NohaveOK Orion38:21+14:47
46Jonas PålssonFMTM38:24+14:50
47Bernhard VenhauerOLC Union VIKTRING38:26+14:52
48Johan LindeblomIK Omega38:34+15:00
49Henrik AdolfssonOK Bävern38:37+15:03
50Magnus WihlborgOK Gynge38:42+15:08
51Thomas KarlssonOK Landehof38:43+15:09
52Fredrik GöranssonIK Ymer38:44+15:10
53Jonas FrohlundEksjö SOK39:07+15:33
54Tormod JensenSarpsborg OL39:10+15:36
55Anna BrodinFalkenbergs OK39:36+16:02
56Joacim DahlbergFMTM39:43+16:09
57Tonje VassendPorsgrunn OL39:50+16:16
58Lovisa LemanGöteborgs SK40:02+16:28
59Simon MånssonÖrkelljunga FK40:12+16:38
60Terese WängdahlOK Hällen40:24+16:50
61Anders LarssonVänersborgs SK40:36+17:02
62Gustav JohanssonUlricehamn OK40:39+17:05
63Tove LagerbergOK Södertörn40:49+17:15
64Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK40:55+17:21
65Felicia StuhlhoferOK Landehof40:57+17:23
66Mats GustafssonFMTM41:34+18:00
67Gustav JonssonOK Skogshjortarna41:47+18:13
68Albin SvahnFrämmestads IK41:48+18:14
69Alexander AnderssonOK Roto42:16+18:42
70Eric HolmbergJönköpings OK42:46+19:12
71Helge TillingsøeCopenhagenO42:50+19:16
72Fredrik PajalaOK Renen43:00+19:26
73Martin Petterssonsävedalens aik43:01+19:27
74Philip HjellströmGränna-Bygdens OK43:06+19:32
75Mats HolmbergStjärnvik43:21+19:47
76Anders FrelekFK Åsen43:24+19:50
77Robert HellgrenNorbergs OK43:44+20:10
78Sarah LindströmRonneby OK43:51+20:17
79Björn ÖstmanGöteborg-Majorna OK44:12+20:38
80Erika JanssonRasbo IK44:23+20:49
80Anders HellgrenFrölunda OL44:23+20:49
82Ensyo LakanenFinland44:28+20:54
83Rikard GustavssonGudhems IF44:59+21:25
84Nina Asheim BirkelandHalden SK45:31+21:57
85Heikki RuskoVaajakosken Terä45:49+22:15
86Stian JensenISE45:50+22:16
87Freija HaasNybro OK46:01+22:27
88Samuel ÖrnMarkaryds FK46:02+22:28
89Erik LönnfeldtFinland46:16+22:42
90Niklas SöderlundAvesta OK46:17+22:43
91Björn DellmingIF Marin Väst46:26+22:52
91Sonja HaasNybro OK46:26+22:52
93Berit DanielsenIL Tyrving46:29+22:55
94Jenny JohanssonKFUM Örebro OK46:54+23:20
95Magnus LindbergIK Ymer47:01+23:27
96Jitka SvobdovaUSK Praga47:41+24:07
97Tomas VångellLinköpings OK47:42+24:08
98Christer NordOskarströms OK47:51+24:17
99Johanna AxelssonMölnlycke48:13+24:39
100Hans GarmerGöteborg-Majorna OK48:37+25:03
100Fredrik SturekSOK Viljan48:37+25:03
102Marcus Faruga KarldénKvillebyns SK48:41+25:07
103Sara EverdingIK Ymer49:10+25:36
104Agnes ElfvingIFK Mora OK49:19+25:45
105Evert LarssonOK Skogshjortarna49:21+25:47
106Lennart JohanssonUlricehamn OK49:57+26:23
107Josefin AxelssonHestra IF49:58+26:24
107Johan RisbergTormestorps IF49:58+26:24
109Mats ÅkessonStigmännen Karlshamns OK50:23+26:49
110Patrik SöderlundUlricehamns OK50:31+26:57
111Michael LöhningUSV TU Dresden51:05+27:31
112Anna NybergFalköpings AIK OK51:08+27:34
113Mikhail MartemyanovLytkarino51:15+27:41
114Patrik GrankvistFMTM51:27+27:53
115Linda JohanssonOK Löftan51:51+28:17
116Per-Olof LarssonHestra IF52:02+28:28
117Michal BoranekUSK Praga52:11+28:37
118Pia VångellLinköpings OK52:12+28:38
119Olle WindeliusFrosta OK52:45+29:11
120Ulo ViruSK Aasa 553:10+29:36
121Peter ØstergaardSøllerød OK53:58+30:24
122Frank BraatzTreptower SV Berlin53:59+30:25
123Roman ZhelezovKorshuniata54:41+31:07
123Erik ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK54:41+31:07
125Therese AlfredssonSävedalens AIK54:50+31:16
126Mika MäntyläRastikarhut54:53+31:19
127Sofia AnderssonCentrum OK55:30+31:56
128Bente KällVäxjö OK55:34+32:00
129Jan KarlssonVäxjö OK55:43+32:09
130David SpetzSCANIA SÖDERTÄLJE56:12+32:38
131Axel LomanderMarkbygdens OK56:24+32:50
132Sari HåkanssonOK Gränsen56:35+33:01
132Karolina BorankovaUSK Praga56:35+33:01
134Martin LindforsBjörkfors GOIF56:51+33:17
135Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK57:13+33:39
136Taro EndoJApan57:24+33:50
137Kjell JohanssonSkattkärrs SOK58:03+34:29
138Håkan HåkanssonOK Gränsen58:25+34:51
139Isabell HåkanssonIK Uven58:47+35:13
140Magnus AnderssonOK Gipen58:48+35:14
141Lotta  LundgrenOK Gipen58:50+35:16
142Germund BrånsgårdFMTM59:09+35:35
143Börje PålssonUddevalla IS59:15+35:41
144William HollowellOK Tyr59:21+35:47
145Ralf VidarssonOK Nackhe59:32+35:58
146André BjärbyFrosta OK1:00:03+36:29
147Karolina KarlssonNybro OK1:00:14+36:40
148Helena AnderssonSOK Aneby1:00:15+36:41
149Martina JohanssonBredareds IF1:00:31+36:57
150Andreas AnderssonOK Roto1:00:42+37:08
151Åsa JosarpFK Friskus Varberg1:02:13+38:39
152Jan ÖstmanSundsvalls OK1:02:27+38:53
153Rikard FredrikssonFalköpings AIK OK1:02:44+39:10
154Henrik PetterssonVästerviks OK1:02:45+39:11
155Karl-Mikael SvenssonLidköpings VSK1:02:54+39:20
156Jesper SöderlundAvesta OK1:03:38+40:04
157Lydia NorinFrölunda OL1:04:52+41:18
158Ulrika SandebäckÅlems OK1:06:01+42:27
159Stina SternerLinköpings OK1:06:19+42:45
160Torbjörn SandebäckÅlems OK1:06:29+42:55
161Tobias HaagOK Gränsen1:06:48+43:14
162Rickard AxelssonMölnlycke1:07:03+43:29
163Emelie DeboussardLinköping1:07:26+43:52
164Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:08:00+44:26
165Timo PiironenMS Parma1:09:05+45:31
166Klara AxelssonMarkbygdens OK1:09:33+45:59
167Wai Nang ChungHKOC1:11:41+48:07
168Fredrik OdelbergIK Ymer1:13:04+49:30
169Andres VeideVäsby OK1:15:29+51:55
170Torgeir E. AndersenEiker OL1:15:31+51:57
171Johan BondessonFrosta OK1:16:09+52:35
172Marja PiironenMS Parma1:16:21+52:47
173Anders JonssonSøllerød OK1:16:24+52:50
174Maria JunkellFK Herkules1:16:46+53:12
175Måns TistadIFK Lidingö SOK1:17:34+54:00
176Charlotte JohanssonSkattkärrs SOK1:18:40+55:06
177Nicklas EnlundGamleby OK1:21:49+58:15
178Martin JohanssonFK Friskus Varberg1:22:58+59:24
179Daniel Sjöden 1:25:20+1:01:46
180Johannes LindgrenVärend GN OL1:30:23+1:06:49
181Robert SvobodaFWOC1:32:22+1:08:48
182Olof NordOskarströms OK1:35:47+1:12:13
183Boo JonssonNybro OK1:39:24+1:15:50
184Zhefeng LiuSDSZ1:39:26+1:15:52
185Morten NissenSøllerød OK1:41:00+1:17:26
186Hing Shing ChuHKOC1:50:28+1:26:54
187Micael LövgrenArista-Gran Canaria1:51:56+1:28:22
188Bruno MoitaHestra IF1:55:39+1:32:05
189Ma WeiweiLearnjoy1:55:59+1:32:25
190Kin Ip WongHKOC2:06:30+1:42:56
191Sylvia LauOBAA2:14:59+1:51:25
192Siu Chung ChanHKOC2:35:01+2:11:27
Mats BernerssonOK Enenej godkänd
Ludwig JohanssonUlricehamn OKej godkänd
Anna-Karin ClaessonOK Kullingshofej godkänd
Erik KarlssonNårungaej godkänd
Fredrik WahlbergBorås SKej godkänd
Erik LönnfeldtOK77ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser