Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 11

4 060 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Bryan KeelyBendigo Orienteers Incorporated29:51
2Peter JärkebornSkattkärrs SOK34:58+5:07
3Sebastian WesterIFK Göteborg35:14+5:23
4Peter RosénSjömarken35:51+6:00
5Lina SandströmOK Stigen36:00+6:09
6Jonas VallinOK Landefhof36:41+6:50
7Andreas MobergOK Tyr37:07+7:16
8Håkan GrubbMalmö OK37:50+7:59
9Robin HallstenVänersborg39:11+9:20
10Jonas HolstIstrums SK39:38+9:47
11Tobias OlssonHerrljunga SK Skid o OL40:13+10:22
12Joel SihvonenNavi40:47+10:56
13Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK41:49+11:58
14Ola Rantzow TörnströmBorås41:50+11:59
15Laurina NeumannBendigo 42:04+12:13
16John NilssonNorrköping43:32+13:41
17Raul LindströmAsker SK43:58+14:07
18Simon NordlundVittjärvs IK45:57+16:06
19Linus KarlssonMålilla OK46:55+17:04
20Lennart HävrénTullinge SK47:07+17:16
21Alexander SidebyPartille47:48+17:57
22Oskar VamlingFrölunda OL50:39+20:48
23Janna-Marie LindblomVarberg51:04+21:13
24Tomas Duda 51:08+21:17
25Kim GeypenOK Skogshjortarna51:18+21:27
26Martin BeijerJönköpings OK51:21+21:30
27Michael HubschOK 64 Torpa52:05+22:14
28Oleksandr MykhailichenkoO-klub52:13+22:22
29Kent NeroMullsjö SOK52:22+22:31
30Nils LinderOK Hällen52:53+23:02
31Emelie MobergMiners53:53+24:02
32Jaanus ViljamaaToN54:17+24:26
33Per-Göran BernMålilla OK54:30+24:39
34Björn LinseLunds OK55:57+26:06
35Gert WesterdahlOK Bävern57:38+27:47
36Daniel HolmdellMöndal58:27+28:36
37Maria SturessonAnderstorps OK58:35+28:44
38Eva PerssonOK Österåker1:01:20+31:29
39Magnus FogelIK Uven1:02:00+32:09
40Göran KlemmingOK Stigen1:02:19+32:28
41Tomas WiklundKrokom1:02:25+32:34
42Ole PedersenLinköpings OK1:02:27+32:36
43Svante Barck-HolstSnättringe SK1:02:35+32:44
44Marcus BylundIF Thor1:02:45+32:54
45Jens BohlinFK Vittus1:02:54+33:03
46Lars AndreassonYmer1:03:06+33:15
47Nora WoodwardOK Moss1:05:05+35:14
48Gustav SvenningssonLerum1:05:08+35:17
49Agneta HasselkvistOK Milan1:06:10+36:19
50Terhi MäntyläTammerfors1:06:59+37:08
51Boo NordinSol Tranås1:07:07+37:16
52Frida JerlinFrölunda OL1:07:46+37:55
53Anders NilssonMalmö OK1:08:12+38:21
54Elena MalkovaPost dresden1:11:13+41:22
55Jörgen SvenssonRonneby OK1:11:16+41:25
56Nathalie RothOLG Galgenen1:13:31+43:40
57Freddy RaesBalise 101:15:04+45:13
58Sven JacobsonOK Milan1:15:11+45:20
59Märit KarlströmOK Linné1:15:14+45:23
60Carolina LandinMalmö OK1:18:12+48:21
61Marcus ForsénJönköpings OK1:23:03+53:12
62Jörgen HedinTolered-Utby OL1:39:55+1:10:04
63Alexandr BuninNord West1:45:54+1:16:03
64Xue Jun ZhaoBEijing zhong Guan Cun High School1:49:47+1:19:56
65Joachim StadigBorås2:16:22+1:46:31
Joakim FranssonAnderstorps OKej godkänd
Patrik WahlfridssonFK Herkulesej godkänd
Mette Reiche SørensenOK Vendelboerneej godkänd
Qian Jingsunnyej start
Per-johan JohanssonRävetofta OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser