Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

MTB-O H40

10 200 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin ClaessonOK Landehof51:28
2Jonny EngelOK Ravinen53:57+2:29
3Stefan JohanssonOK Kåre54:29+3:01
4Vesa ForsblomRajamäen Rykmentti54:42+3:14
5Tony LarssonOK Skogsfalken56:48+5:20
6Erik ErnstssonFinspångs SOK57:04+5:36
7Nils GustavssonLidköpings VSK58:01+6:33
8Mattias LindahlSundsvalls OK59:06+7:38
9Andreas MathisenVästerås SOK59:18+7:50
10Ronnie PetterssonHaninge SOK59:33+8:05
11Patric De BoussardIFK Enskede1:00:20+8:52
12Nils PistoraLunds OK1:03:18+11:50
13Andreas BerggrenVäxjö AIS1:04:14+12:46
14Klas ÅströmMölndal Outdoor IF1:04:40+13:12
15Peter AnderssonSöders-Tyresö1:05:17+13:49
16Anders KnutssonLinköpings OK1:06:37+15:09
17Max LindforsOK Trian1:07:46+16:18
18Andreas NilssonOK Pan-Kristianstad1:08:31+17:03
19Jens AnderssonOK Roslagen1:09:29+18:01
20Peter BergströmKvarnsvedens GOIF OK1:09:38+18:10
21Peter LöfqvistSOK Aneby1:10:55+19:27
22Øystein WiggenByåsen IL1:10:59+19:31
23Martin WildheimMölndal Outdoor IF1:12:06+20:38
24Benny WiklundFinspångs SOK1:14:12+22:44
25Jan-Ove VikingAndrarums IF1:16:14+24:46
26Asbjørn KvåleHadeland OL1:17:06+25:38
27Ola ErikssonKvarnsvedens GOIF OK1:18:34+27:06
28Fredrik LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb1:20:11+28:43
29Johan GranathIF Hallby SOK1:25:14+33:46
30Thomas AnderssonVästerås SOK1:28:57+37:29
31Henrik JohanssonIK Stern1:33:36+42:08
32Peter OlssonOK Djerf1:34:02+42:34
33Björn RexfeltFalkenbergs OK1:34:53+43:25
34Torbjörn LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:37:12+45:44
35Joakim SorinderOK Skogsfalken1:42:06+50:38
36Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK1:44:18+52:50
37Mats SjödinGustavsbergs OK1:45:35+54:07
38Anders NorlinIFK Mora OK1:47:14+55:46
Joachim LindqvistTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Thomas BråhnIK Hakarpspojkarnaej start
Niklas OlssonFagersta OKej start
Peter CarlbergKils OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser