Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

MTB-O Open lång

8 460 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders GustafssonUddevalla OK51:14
2Sören SturessonLerums SOK53:53+2:39
3Rasmus Korvald SkaareNTNUI55:58+4:44
4Henrik OttossonOK Skogsfalken57:01+5:47
5Samuel ÖstlingAlvesta SOK58:35+7:21
6Niklas SkoogGöteborg-Majorna OK59:42+8:28
7Martin HosetNTNUI1:00:49+9:35
8Joakim StrömOK Skogsvargarna1:01:31+10:17
9Anna KoppMölndal Outdoor IF1:02:23+11:09
10David HallbergIK Ymer1:02:32+11:18
11Patrik HakersSävedalens AIK1:03:23+12:09
12Jonas OlaussonSävedalens AIK1:03:27+12:13
13Didrik BookKj IF1:03:54+12:40
14Håkan FlingmarkUddevalla OK1:03:55+12:41
15Nils MalmIFK Lidingö SOK1:03:59+12:45
16Magnus BernGarphyttans IF1:04:48+13:34
17Per-Arne WahlgrenSjövalla FK1:05:20+14:06
18Lennart NilssonUlricehamns OK1:07:40+16:26
19Johan LeijgårdGudhems IF1:08:14+17:00
20Geir ÖienRingsaker OK1:09:21+18:07
20Åsa OttossonMölndal Outdoor IF1:09:21+18:07
22Anna SäfstenMölndal Outdoor 1:09:24+18:10
23Jonas MellbyKlubblös1:10:18+19:04
24Marit Wenseth KureBÖ Olag1:13:13+21:59
25Per FernqvistKlubblös1:13:17+22:03
26Johan AxelssonOK Älme1:13:37+22:23
27Göran BookStigmännen Karlshamns OK1:14:58+23:44
28Mats SjöbergHörby MCK1:15:41+24:27
29Roland HulanderUlricehamns OK1:17:56+26:42
30Stig LarssonGöteborg-Majorna OK1:20:47+29:33
31Håkan JohanssonMariestads FK1:21:02+29:48
32Camilla VargmanMölndal Outdoor 1:23:39+32:25
33Arne BerlinTrollhättans SOK1:41:25+50:11
34David KällströmerNyköpings OK1:46:39+55:25
35Hans LindahlBorås cykelamatörer1:58:22+1:07:08
David NolåkersKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Martin WeimarckOK Landehofej godkänd
Josefin WångdahlIFK Lidingö SOKej godkänd
Joel AnderssonIK Gandvikej start
Leif SalinOK Tyrej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser