Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open Challenge 10

4 000 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Henrik PilvingeOK Kolmården55:22
2Rasmus PerssonFalköpings AIK OK57:39+2:17
3Håkan BlidbergÖstersunds OK1:04:42+9:20
4Albin PålssonKungälvs OK1:07:02+11:40
5Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK1:07:35+12:13
6Tyra KleijnSödertälje Nykvarn OF1:07:59+12:37
7Albin ErikssonHusums IF OK1:09:11+13:49
8Ragnar UppströmFK Herkules1:10:42+15:20
9Marko VapaOunasvaaran Hiihtoseura1:10:46+15:24
10Patrik EliassonTyresö1:13:29+18:07
11Christer BardhOK Njudung1:14:07+18:45
12Michael AhlquistJärla Orientering1:14:30+19:08
13Camilla LarssonBredareds IF1:14:58+19:36
14Anders ThorinHindås Skidklubb1:17:06+21:44
15Patric Nordin 1:17:12+21:50
16Fredrik NilssonOK Njudung1:17:24+22:02
17Linda Olofsson 1:17:27+22:05
18Anton HultbergFÖRSVARSMAKTEN1:18:14+22:52
19Björn WestlingMölndal Outdoor IF1:22:02+26:40
20Kyrre SataøenRond OL1:22:08+26:46
21Magnus UppströmFK Herkules1:22:14+26:52
22Therese KarlssonOK Hällen1:23:06+27:44
23Mårten LångKisa SK1:23:11+27:49
24linda mari hammerslandfly 5 kamp1:25:08+29:46
25Magnus NilssonForserum1:27:15+31:53
26Peter GrönlundNORa1:28:17+32:55
27Björn BergqvistGarphyttans IF1:28:28+33:06
28Hannah Fovaeussävedalens aik1:29:31+34:09
29Magnus Fovaeussävedalens aik1:29:36+34:14
30Sofia LindgrenÖstersunds OK1:31:12+35:50
31Matilda AhlquistJärla Orientering1:31:39+36:17
32Mattias BrolinSollebrunn1:32:14+36:52
33Roger GustafssonMagra IS1:32:16+36:54
34Fredrik LundströmOK Renen1:32:32+37:10
35Carin NeroGöteborg1:34:01+38:39
36Mikael RigertTranemo IF1:36:30+41:08
37Niclas JonssonGöteborg1:39:14+43:52
38Stefan CosterMullsjö SOK1:40:51+45:29
39Mikael börjessonMölndal 1:43:00+47:38
40Joakim AppelkvistBorås1:44:00+48:38
41Per Hammaräng GripKalmar OK1:44:21+48:59
42Therese SjöblomBorås1:44:37+49:15
43Keith LarsonUSVTU Dresden1:46:03+50:41
44Jonna HedbysFÖRSVARSMAKTEN1:46:11+50:49
45Axel OrnsteinFÖRSVARSMAKTEN1:46:13+50:51
46Jenny SpångIFK Hedemora OK1:46:29+51:07
47Malin AnderssonBorås1:48:09+52:47
47Heidi TrillerudSandared1:48:09+52:47
49Reine KarlssonUddevalla IS1:52:35+57:13
50Kerstin ÅbergKorsnäs IF OK1:53:36+58:14
51Kristin IvarssonGöteborg1:54:06+58:44
52Harald LeitnerTirol1:57:00+1:01:38
53Sara LarssonGöteborg1:58:21+1:02:59
54Hilda SandströmGöteborg1:58:22+1:03:00
55Elisabeth BengtssonTullinge SK1:59:15+1:03:53
56Sara JohnsonHelsingborgs SOK2:11:08+1:15:46
57Willy Monason SchumacherOK Moss2:28:41+1:33:19
58Elin HerrmannFalköpings AIK OK2:54:20+1:58:58
Martin BergqvistEkshäradej godkänd
Richard TakeOK Tyrej godkänd
Sören JohanssonSOK Knallenej godkänd
Roger ViktorssonOK Denselnej godkänd
Vendela HenrikssonNjurunda OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser