Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H21

4 640 m, 180 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan AronssonOK Tisaren29:04
2Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF29:27+0:23
3Emil KaleredOK Denseln31:23+2:19
4Peter ErikssonLinköpings OK31:29+2:25
5Sindre SandvenFossum IF32:02+2:58
6Markus JohanssonIFK Göteborg32:04+3:00
7Anton SundgrenLånghundra IF32:06+3:02
8Niklas GustafssonOK Tisaren32:11+3:07
9Jonatan AronssonOK Tisaren32:31+3:27
10Christian KarldénKvillebyns SK33:04+4:00
11Sondre Sande GullordNTNUI33:25+4:21
12Mattias AnderssonOK Tisaren34:03+4:59
13Jonas PalmSävedalens AIK34:06+5:02
14Victor FlingmarkOK Kåre34:07+5:03
14Olle WinrothOK Löftan34:07+5:03
16Joar SvartholmBergnäsets AIK34:20+5:16
17Tobias EliassonSundsvalls OK34:37+5:33
18Fredrik NobornIFK Göteborg34:41+5:37
19Nils TärkHalmstad OK34:42+5:38
20Christoffer SchönningJärfälla OK34:57+5:53
21Robert PetterssonIF Thor34:59+5:55
22Andreas CallebergRehns BK35:01+5:57
23Johan AntonssonOK Löftan35:06+6:02
24Bruno GodefroyLinköpings OK35:07+6:03
25Simon AnderssonForsa OK35:26+6:22
26Mattias MårtsStora Tuna OK35:34+6:30
27Flavio PolteraQuack OK35:35+6:31
28Janne HeikkinenHelsingin Suunnistajat35:39+6:35
28Erik RåbergOK Landehof35:39+6:35
30Fredrik SturessonOK Alehof36:07+7:03
31Elias ÖgrenStora Tuna OK36:11+7:07
32Simen Eid NielsenNTNUI36:21+7:17
33Joakim AntonssonOK Löftan36:23+7:19
34Harald KalagerNTNUI36:34+7:30
35Lukas ScharnaglOK Oachkatzlschwoaf36:35+7:31
36Otto LundmanOK Roslagen36:39+7:35
37Niklas ThörnOK Vilse 8736:40+7:36
38Johnny HålsjöVänersborgs SK36:42+7:38
39Mathias DrageKongsberg OL36:49+7:45
40Jerk RönnolsCentrum OK37:00+7:56
41Niklas OlssonSkåneslättens OL37:07+8:03
42Gunnar FiskumNTNUI37:09+8:05
42Patrik JohanssonKexholms SK37:09+8:05
44Fredrik JohanssonBredaryds SOK37:22+8:18
45Jonatan AnderssonFalkenbergs OK37:32+8:28
46Adrian OpheimNTNUI37:33+8:29
47Niklas ÖsterlundUlricehamns OK37:36+8:32
48Anton OddmoOK Pan-Kristianstad37:39+8:35
49Joost TalloenOMEGA37:43+8:39
50Lars Berge OwrenFreidig37:50+8:46
51Gustav ErikssonStora Tuna OK37:52+8:48
52David RunemalmNybro OK37:58+8:54
53Jaakko LiukkalaHauhon Sisu38:01+8:57
54Lars Henrik Verde ThonIF Sturla38:15+9:11
55Oskar HöglundMotala AIF OL38:21+9:17
56Aleksandr KuryshevUfa-United38:31+9:27
57Emil NilssonUmeå OK38:37+9:33
58Carl-Johan HögbergOK Linné38:43+9:39
59Jesper NilssonUlricehamns OK38:45+9:41
59Johan PerssonHagaby GOIF38:45+9:41
59Vladimir PopovVladivostok38:45+9:41
62Anton ThorstenssonIK Hakarpspojkarna38:51+9:47
63Yuta TanikawaOLC Looper38:53+9:49
64Lukas OlssonVäsby OK39:15+10:11
65Peter SundelinIF Femman39:16+10:12
66Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK39:36+10:32
67Oskar EklöfRehns BK39:38+10:34
67Gustav ÅhrénMotala AIF OL39:38+10:34
67Måns BrännebyOK Kolmården39:38+10:34
70Jonas LundgrenStora Tuna OK39:40+10:36
71Morten Severin SaueNTNUI39:46+10:42
72Gustav Henrik FiskumNTNUI40:01+10:57
73Erik ToomingasSundsvalls OK40:08+11:04
74Mikael AnderssonStora Tuna OK40:13+11:09
75Christian ReneveyCA Rosé40:16+11:12
76Daniel ForsellMotala AIF OL40:31+11:27
76Stephane ReneveyCA Rosé40:31+11:27
78Matthias BrynerOLK Argus40:38+11:34
79Anders VedinSundsvalls OK40:57+11:53
80Erik LindgrenKFUM Örebro OK41:05+12:01
81Mattis HoltFreidig41:19+12:15
82Jiri ZelinkaO-mikron41:23+12:19
83Charlie StoltRehns BK41:29+12:25
84Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF41:33+12:29
85Torbjörn AlmegiusStenungsunds OK41:35+12:31
86Johann KervarecOL Biel Seeland41:36+12:32
87Ola JanssonRasbo IK41:46+12:42
88Niklas BarskÖvertorneå IF41:52+12:48
89Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna41:53+12:49
90Marcus RamströmOK Kåre42:18+13:14
91Hugo BabelANCO-Neuchâtel42:25+13:21
92Markus LundholmOK Renen42:38+13:34
93Kristoffer EdshageCentrum OK42:39+13:35
94Adam GeorgssonOK Nackhe42:42+13:38
95Alexandre LebetANCO-Neuchâtel42:43+13:39
96Oscar VagmanOK Klemmingen42:46+13:42
96Erik JanssonKFUM Örebro OK42:46+13:42
98Nils JanssonRasbo IK42:54+13:50
99Jan ShanelK.O.B. Choce43:19+14:15
100Oliver LienhardOLK Argus43:28+14:24
101Florian BochudCA Rosé43:41+14:37
102Martin Lövald HellbergTäby OK43:42+14:38
103Marcus HanssonSödertälje-Nykvarn OF43:45+14:41
104Joel MöschOLG Suhr43:50+14:46
105Marcus SvenssonFK Boken44:06+15:02
106Michal PatekK.O.B. Choce44:10+15:06
107Wouter FoppenMinor44:12+15:08
108Gustav HagströmFalköpings AIK OK44:19+15:15
109Brechbuehl NicoOLG Stäfa44:23+15:19
110Fredrik SetterqvistOK Södertörn44:28+15:24
111Jérôme FavreANCO-Neuchâtel44:37+15:33
112Erik EdénWaxholms OK44:38+15:34
113Simen WästlundNotodden OL44:44+15:40
114Björn ArnessonUlricehamns OK44:46+15:42
115Oscar TörnrothHjobygdens OK45:00+15:56
116Aleksei RoztoptannyiUfa-United45:04+16:00
117Victor AxbomOK Landehof45:06+16:02
118Javier Ruiz de la Herrán PidalCOMA Club de Orientación de Málaga45:15+16:11
119Thomas PetterssonIF Thor45:40+16:36
119Måns FaxénVäxjö OK45:40+16:36
121Florian ChatagnyCA Rosé45:58+16:54
122Eskil SchøningOK Pan Århus46:08+17:04
123Andreas MagnussonOK Måsen46:52+17:48
124Per AspegrenOK Kontinent46:58+17:54
125Dominik MoeschOLG Basel47:06+18:02
126Kristian Juda HusgardOK Roskilde47:30+18:26
127Ilya BeliankaSävedalens AIK47:46+18:42
128Mattias NilssonVänersborgs SK47:55+18:51
129Laurin ImholzOLV Luzern48:00+18:56
130Karsten BlumeBerliner TSC48:30+19:26
131Michael KreibergOK Roskilde48:31+19:27
132Vegard Blomseth JohnsenNTNUI49:00+19:56
132Gustav LindeborgTäby OK49:00+19:56
134Fabian KleinOLG Pfaeffikon49:21+20:17
135Daniel GustafssonFK Friskus-Varberg49:34+20:30
136Godefroy SchragoCA Rosé49:40+20:36
137Peter KjellbergIstrums SK49:41+20:37
138Oskar LydingHylte OK50:01+20:57
139Anders FogelbergVästvärmlands OK50:44+21:40
140Kim Baunehøj PedersenOK Roskilde51:02+21:58
141Oscar GustafssonIdefjordens SK51:08+22:04
142Sam ErikssonAndrarums IF51:11+22:07
143Jesper JohanssonÄrla IF51:25+22:21
144Gian-Reto SchaadOLV Zug 201551:34+22:30
145Ondrej PesekK.O.B. Choce51:38+22:34
146Kaarel KureOK Kobras51:59+22:55
147Laurenz ElstnerOK Oachkatzlschwoaf52:01+22:57
148Jacob Berg LofthusNTNUI52:08+23:04
149Michael AndersenOK Roskilde52:10+23:06
150Andreas SchönningJärfälla OK52:27+23:23
151Einar HjortåsNTNUI52:49+23:45
152Rasmus SchurmannHylte OK52:55+23:51
153Fredrik SvedhemUlricehamns OK53:18+24:14
154Gabriel MöschOLG Suhr53:31+24:27
155Love LindströmAttunda OK53:47+24:43
156Aron DavidssonUddevalla OK54:42+25:38
157Anders CarnlandFrösö IF55:01+25:57
158Rasmus LüscherGöteborg-Majorna OK55:07+26:03
159Aliaksei ShvantsBSU OK56:12+27:08
160Jan PavelkaO-mikron56:13+27:09
161Adrian BergströmÄlvsby IF OK56:23+27:19
162Erin SchirmBay Area Orienteering Club56:27+27:23
163Remo ThomaOLG Pfaeffikon57:41+28:37
164Aleksandr ManoilovJärfälla OK57:56+28:52
165Fredrik AnderssonIF Rigor58:04+29:00
166Daniel HalvardssonNässjö OK58:26+29:22
167Rickard IngessonLunds OK58:51+29:47
168Johan AspegrenOK Kontinent59:36+30:32
169Stefan WernigHSV Villach1:00:21+31:17
170Robert LarssonGamleby OK1:00:35+31:31
171Magnus HalvorsenNTNUI1:01:03+31:59
172Arvid StrandbergSkogslöparna1:01:39+32:35
173Sebastian PughEssex Stragglers OS1:02:23+33:19
174Simon BohmanRånäs OK1:02:45+33:41
175Petter LindSkogsluffarnas OK1:04:52+35:48
176Martin StrömgrenOK Linné1:05:06+36:02
177Jonas GustafssonAndrarums IF1:05:24+36:20
178Vit SuchomelO-mikron1:24:53+55:49
Sondre KongsgårdNTNUIej godkänd
Tegaday Cordobes SuarezALCONej godkänd
Albin ThunbergOK Alehofej start
David MellinSundbybergs IKej start
Mats  KarlströmFrösö IFej start
Dmytro KosytsinSC Siriusej start
Emil RankkaOK Roxenej start
Patrik BrorssonFrösö IFej start
Roman RybachenkoNovosibirskej start
Jesper NelsénFalkenbergs OKej start
Aleksey ArkhipovNovosibirskej start
Daniel JohanssonFalkenbergs OKej start
Andreas KarlssonMariestads FKej start
Martin SandOK Tisarenej start
Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser