Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H18

3 640 m, 105 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Michael ImhofOL Regio Wil25:35
2Florian KurzOK Oachkatzlschwoaf25:38+0:03
3Johan EdenhamnLänna IF26:33+0:58
4Guillaume WyrschANCO-Neuchâtel26:56+1:21
5Braun EmanuelOK Oachkatzlschwoaf27:07+1:32
6Adam JohanssonTrollhättans SOK27:19+1:44
7Per KarlssonOK Tylöskog27:38+2:03
7Wout KeuppensOMEGA27:38+2:03
9Vitaliy FedorovNord West27:45+2:10
10Dominik JandlNaturfreunde Wien28:00+2:25
11Thibault ErblandCOL Etrechy28:04+2:29
12Rasmus MöllerArboga OK28:57+3:22
13Håvard BakkeRingerike OL29:18+3:43
14Oscar MolinBoxholm-Mjölby OL29:28+3:53
15Alexander GraadRonneby OK29:31+3:56
16Jesper LindströmIF Hagen29:39+4:04
17Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL29:47+4:12
18Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL29:51+4:16
19Erik SvenssonOK Klyftamo30:08+4:33
20Ludwig BergfalkJärfälla OK30:15+4:40
20Peter HansenCopenhagenO30:15+4:40
22Jan Erik NaessDontGetLost Adventure Running30:19+4:44
23Anders Lunding HenriksenSvendborg OK31:22+5:47
24Håkon BlågestadIndre Østfold OK31:39+6:04
25Michael BättigOLG Wislig32:03+6:28
26Jørgen Teigen SøgårdKongsberg OL32:34+6:59
27Loann PeureyCOL Etrechy32:35+7:00
28Noa PruthIK Hakarpspojkarna32:42+7:07
29Vojta BartosSK Praga32:48+7:13
30Christoph WeberOLG Hondrich33:16+7:41
31Erik LiljebjörnNybro OK33:18+7:43
32Philippe GrossmannOLG Thun33:43+8:08
33Robin SvennbergDegerfors OK33:44+8:09
34Erik BerglundOK Kåre33:46+8:11
35Sigurd Bonden KjørsvikKongsberg OL33:54+8:19
36Anton BernevingOK Gipen33:59+8:24
37Dmitry RudenkoNord West34:08+8:33
38Florian WalthertOLG Thun34:22+8:47
39Euan TebbuttTwycross OC34:47+9:12
40Quim LlobetClub Orientació Catalunya34:48+9:13
41Sune ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK35:13+9:38
42Jonas BrütschOLG Schaffhausen35:21+9:46
43Martin KrennASVÖ Österrike35:22+9:47
44Preben AntonsenByåsen IL35:37+10:02
45Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg35:45+10:10
46Simon BernerssonOK Enen35:46+10:11
47William EkbergKongsberg OL35:50+10:15
48Lars WidmerOLG Pfaeffikon35:57+10:22
49Sander ArnevikRingerike OL36:15+10:40
50Bjørnar LøvliAsker SK36:22+10:47
51Simon GodefroyOPA Montigny36:33+10:58
52Sebastian RüeggOLG St.Gallen/Appenzell37:02+11:27
53Rasmus RasmussenOK Snab37:11+11:36
54Seth WimanTäby OK37:14+11:39
55Are MårdalenFreidig37:18+11:43
56Olof LundgrenUmeå OK37:31+11:56
57Emil JohanssonOK Bävern37:33+11:58
58Martin SkyggessonOK Nackhe37:54+12:19
59Linus HämmerliOL Regio Wil37:55+12:20
60Mario SommerOLG Cordoba37:58+12:23
61Dan ÖsterlundVästerås SOK37:59+12:24
62Filip BrunanderAttunda OK38:13+12:38
63James CrosbyAuckland OC38:39+13:04
64Paul ScholtzBerliner TSC39:04+13:29
65Jarle LysnesHedrum OL39:06+13:31
66Lukas BernatikSokol Frydek-Mistek39:09+13:34
67Filip HahneInsjöns IF OK39:47+14:12
68Simon ErikssonUmeå OK40:00+14:25
69Vegard Vaeng BernhardsenBul-Tromsø IL40:06+14:31
70Nicklas DeWittLänna IF40:11+14:36
70Axel RydgårdEksjö SOK40:11+14:36
72Martin LundStenungsunds OK40:13+14:38
73August BengtssonOK Nackhe40:57+15:22
74Joakim HandinOK Löftan42:04+16:29
75Jonas DreselSC Klecken42:14+16:39
76Viktor IvarssonOK Hammaren42:22+16:47
77Oliver MalmkvistJönköpings OK42:30+16:55
78Paavo SimolaLounais-Hämeen Rasti42:33+16:58
79Andreas Duc JørgensenCopenhagenO42:36+17:01
80Tommi KukkulaRastikarhut42:45+17:10
81Fredrik NorlinIFK Mora OK43:25+17:50
82Tobias von KronhelmOK Måsen43:54+18:19
83Oscar LangVästerviks OK44:04+18:29
84Hugo ThunbergOK Alehof44:08+18:33
85Markus PetterssonVänersborgs SK44:40+19:05
86Martin RafflerTirol45:23+19:48
87Immanuel StensötaFrölunda OL45:35+20:00
88Håvard Landro SvingheimKonnerud IL45:50+20:15
89Jonathan BjörkLeksands OK46:10+20:35
90Andreas ZechnerASVÖ Österrike46:37+21:02
91Rikard KammerudRingerike OL46:52+21:17
92Julius KindlundhFK Finn47:05+21:30
93Petter MarkhusVerdal OK47:11+21:36
94Jonas IversenOdense OK47:14+21:39
95Vilmos WeilerBudapest47:53+22:18
96Emanuel NäslundSkogslöparna48:10+22:35
97Anton StrandbergSkogslöparna50:01+24:26
98Sindre WoldSundbybergs IK50:25+24:50
99Dídac San José RomeuClub Orientació Catalunya52:54+27:19
100Arnau Requena FernandezClub Orientació Catalunya52:57+27:22
101Enric Prats BacarditClub Orientació Catalunya53:11+27:36
102Simon ÖsterlundVästerås SOK57:24+31:49
103Erik ÖsterbergSkogslöparna58:06+32:31
104Carl BörnstedtTolered-Utby Ol-klubb1:02:03+36:28
105Mikkel EbbensgaardCopenhagenO1:38:26+1:12:51
Alexander GarinSträngnäs-Malmby OLej start
Linus OlssonOK Gipenej start
Antun TisljarOK Orion, Zagrebej start
Albin LagerNässjö OKej start
Niklas BrantnerOK Oachkatzlschwoafej start
David GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej start
Arvid JernstigVänersborgs SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser