Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H15

3 490 m, 150 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fricis SpektorsIK Auseklis23:30
2Simon HardenFK Boken23:44+0:14
3Sander ArntzenAsker SK24:00+0:30
4Daniel BogrenIF Hagen24:09+0:39
5Felix PerssonHaninge SOK24:15+0:45
6Aston KeyMelbourne Forest racers24:30+1:00
7Isac EricssonVäxjö OK24:50+1:20
8Marcus CarlssonIF Hagen25:16+1:46
9Victor HanssonJönköpings OK25:20+1:50
9Filip MöllerOK Södertörn25:20+1:50
11Emil AuseliusBredaryds SOK25:44+2:14
12Mattia GründlerOLG Pfaeffikon25:59+2:29
13Gustav RuneforsVäxjö OK26:03+2:33
14Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF26:17+2:47
15Eskil FröislandVang OL26:22+2:52
16Niels Christian HellerudHalden SK26:37+3:07
17Filip RosjöJönköpings OK26:47+3:17
18Oskar NymanOK Tyr26:56+3:26
19Zac HuddBOK27:12+3:42
20Andreas Bock BjørnsenOK Pan Århus27:25+3:55
21Aslak HeimdalKonnerud IL27:31+4:01
22Ruben BryngelssonTullinge SK27:36+4:06
22Ivar Lidström LauriSnättringe SK27:36+4:06
24Lasse Falck WeberCopenhagenO27:52+4:22
25Nikolay KudryavcevNord West27:58+4:28
26Even LindaasElverum OK28:04+4:34
27Rasmus TäckOK Hammaren28:17+4:47
28Algot NajvikOK Pan-Kristianstad28:26+4:56
29Jake ChapmanMar Orienteering Club28:48+5:18
30Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb28:51+5:21
31Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna28:56+5:26
32Zeb PalmHJS-Vansbro OK29:05+5:35
33Mikkel Holm NielsenOK Pan Århus29:25+5:55
34William NilssonNyköpings OK29:30+6:00
35Axel OlssonOK Skogsstjärnan29:31+6:01
36Johannes ÖgrenKorsnäs IF OK29:36+6:06
37Mats EidsmoFreidig29:41+6:11
38Marko Birk NielsenAalborg OK29:49+6:19
39Daniil MelnickyNord West30:06+6:36
40Daniel BrandströmOK Skogsstjärnan30:09+6:39
40Tim JohanssonFK Friskus-Varberg30:09+6:39
42Gabriel SturessonLerums SOK30:13+6:43
43Sølve DrageKongsberg OL30:14+6:44
44Kristoffer TengrothSundbybergs IK30:18+6:48
45Fredrik HamreforsVästerås SOK30:28+6:58
46Arvid ÖnstenIK Vista30:40+7:10
47Eric BerlinTrollhättans SOK30:43+7:13
48Oscar StenbackaVaasan Suunnistajat ry30:50+7:20
49Corsin BoosOLV Luzern30:57+7:27
50Jakob IngströmBottnaryds IF31:15+7:45
51Johan GrahnIK Uven31:18+7:48
52Hampus BrunanderAttunda OK31:41+8:11
53William LundstedtMullsjö SOK31:51+8:21
54Per Clemet WisløffAsker SK31:53+8:23
55Albin NorénPiteå IF32:00+8:30
56Hugo BäsénIF Thor32:27+8:57
57Robert ColeVäsby OK32:40+9:10
58Thorsten SvenssonFinspångs SOK33:06+9:36
59Gustav OlssonTorsås OK33:15+9:45
60Sølve WathneSandnes IL (Rogaland)33:18+9:48
61Loke ÖstangårdGamleby OK33:33+10:03
62Dmitry TsegevNord West33:43+10:13
62Petter Astrup ArnesenHeming Orientering33:43+10:13
64Vegard LøvliAsker SK33:57+10:27
65Martin DanielssonOK Kåre33:58+10:28
66Marcus Salomon-SörensenAttunda OK34:18+10:48
67Isak ErikssonNyköpings OK35:03+11:33
68Jonathan JylltorpLinköpings OK35:06+11:36
69Anton HanssonOK Djerf35:07+11:37
70Jacob EnbergHalmstad OK35:10+11:40
71Elias ÖhmanGjø-Vard OL35:25+11:55
72Eric NystrandOK Klyftamo35:34+12:04
73Jonathan UllerKils OK35:38+12:08
74Jakob Schøier KovstedCopenhagenO35:39+12:09
75Lukas OlmKils OK35:53+12:23
76Sören Eg StaugaardKolding OK36:01+12:31
77Victor BylundIF Thor36:09+12:39
78Leo HolperASVÖ Österrike36:13+12:43
79Noel WaldenfjordJärfälla OK36:31+13:01
80Oscar ModigOK Pan-Kristianstad36:33+13:03
81Mattias IvaresOK Södertörn36:38+13:08
82Martin LammFrölunda OL36:41+13:11
83Oscar KarlssonTrollhättans SOK36:51+13:21
84Johan HjelmérSjövalla FK36:59+13:29
85Ole Johan BråtenVang OL37:04+13:34
85Sixten TörnqvistVästerås SOK37:04+13:34
87Anton GlivesonRonneby OK37:22+13:52
88Felix FalkGöteborg-Majorna OK37:42+14:12
89Thomas LaraiaUS Orienteering37:45+14:15
90Gabriel LarssonGammelstads IF37:56+14:26
91Tristan GlauserANCO-Neuchâtel37:59+14:29
92Anton MolsenSøllerød OK38:04+14:34
93Gustav MollOK Sorø38:10+14:40
94Erik LundStenungsunds OK39:02+15:32
95Nils OttossonGävle OK39:11+15:41
96Kristian Fredrik LynumFreidig39:50+16:20
97Andreas Bagger HagnerSilkeborg OK39:53+16:23
98Samuel NorénOK Enen40:19+16:49
98Alexander Repstad StoremyrIL Hauken40:19+16:49
100Filip AnderssonHultsfreds OK40:29+16:59
101Johan B NordahlDomnarvets GOIF40:41+17:11
102Viktor WallinKorsnäs IF OK40:54+17:24
103Daniel HellbergLunds OK41:48+18:18
104Anders BjörklundTrollhättans SOK41:53+18:23
105Oskar SvahnEksjö SOK42:20+18:50
106Erik ErikssonOK Älgen42:33+19:03
107Edvin JohnssonSvaide Roma SOK42:58+19:28
108Josef WennblomHagaby GOIF43:03+19:33
109Alex TikhomirovOMEGA RUS44:13+20:43
110Leevi VäisänenHelsingin Suunnistajat44:20+20:50
111Lukas KvistHässleby SOK44:22+20:52
112Viktor BergLeksands OK44:25+20:55
113Kristian KammerudRingerike OL44:44+21:14
114Nils HammarFK Herkules45:20+21:50
115Axel ToressonLunds OK46:14+22:44
116Njaal Ellegaard MelbyVang OL46:43+23:13
117Jimmy JohanssonForsa OK46:49+23:19
118Alexander AugustssonOK Bävern46:55+23:25
119Oscar NilssonAlvesta SOK47:58+24:28
120Filip JohanssonTrollhättans SOK48:32+25:02
121David SvobodaFWOC48:33+25:03
122Felix SvenssonRasbo IK48:43+25:13
123Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF49:40+26:10
124Eric ValjusHagaby GOIF50:02+26:32
125Lukas KatvalaOK Älgen50:12+26:42
126Anders RuhnOK Roslagen51:11+27:41
127Gabriel BladOK Kullingshof52:05+28:35
128Benjamin PauliIstrums SK52:09+28:39
129Fredrik SveenVang OL52:12+28:42
130Olle SvangrenGotlands Bro OK52:30+29:00
131Peter PorubskýSK Triturus Nitra52:53+29:23
132Yau Man ChuHKOC53:18+29:48
133Julien SchluchterANCO-Neuchâtel54:44+31:14
134Simen Gran BlystadLøten o-lag54:46+31:16
135Martin SkärlénHaninge SOK55:49+32:19
136Adam BremerBoxholm-Mjölby OL55:56+32:26
137Oskar CarlssonKvillebyns SK56:29+32:59
138Håvard Vaeng BernhardsenBul-Tromsø IL56:41+33:11
139Viktor AlfredssonOK Tyr57:06+33:36
140Viktor KarlssonIK Trenne Ullared59:32+36:02
141Oliver ValleriusGamleby OK1:01:01+37:31
142Simon ErikssonEmmaboda Verda OK1:02:29+38:59
143Alf Briskerud HasselvoldGrue IL1:02:34+39:04
144Måns HolmgrenOK Hammaren1:09:47+46:17
145Daniel GlimténOK Löftan1:18:54+55:24
Joseph WrightMar Orienteering Clubej godkänd
Filip BengtssonOK Lindénaej godkänd
Frank SandgrenOK Klyftamoej godkänd
Sebastian SennOLG Pfaeffikonej godkänd
Oskar ArnevikRingerike OLej godkänd
Axel BlomFrölunda OLej start
Victor WahlströmLunds OKej start
Arvid ErikssonHagaby GOIFej start
Erik HannrupIF Thorej start
Teodor DanielssonIstrums SKej start
Pontus BierfeldtÄrla IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser