Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H14

3 180 m, 150 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Viktor SvenskStora Tuna OK18:19
2Johan LangerakJärfälla OK19:19+1:00
3Morten Örnhagen JørgensenOK Snab20:09+1:50
4Linus KristianssonTrollhättans SOK20:17+1:58
5Vegard KittilsenFreidig21:48+3:29
6Elias TidevallSkogsluffarnas OK21:54+3:35
7Albin KronkvistÖrkelljunga FK22:20+4:01
8Joar HertinVästerviks OK22:22+4:03
9Arvid WesterbergOK Kolmården22:25+4:06
10Albin TollOK Njudung23:00+4:41
11Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK23:13+4:54
12Emanuel HerberthsonLinköpings OK23:25+5:06
13Adrian VartiaOK Löftan23:37+5:18
14Hugo DjurstedtEksjö SOK23:38+5:19
15Lars SandstadFreidig24:13+5:54
16Erik BonekNaturfreunde Wien24:15+5:56
17Bendik EliassenFredrikstad SK24:21+6:02
18Simon FriskGustavsbergs OK24:34+6:15
19Alfred PetterssonFalköpings AIK OK24:35+6:16
20Gaute Kvittum NytrøenTynset IF25:36+7:17
21Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb25:39+7:20
22Samuel PihlströmOK Landehof25:42+7:23
23Philip CarlssonNyköpings OK25:58+7:39
24Allan HedbergLunds OK26:16+7:57
25Mattis PerssonEksjö SOK26:18+7:59
26Daniel SchmidtHerning O-Klub26:24+8:05
27Søren Thrane ØdumCopenhagenO26:25+8:06
28Leo JohanssonOK Kolmården26:31+8:12
29Carl JosefssonSävedalens AIK26:48+8:29
30Jesper LidmarSnättringe SK26:49+8:30
31Johan HolmbergIF Hagen26:57+8:38
32Jakob SjöbergGävle OK27:05+8:46
33Arvid RoosOK Linné27:12+8:53
34Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby27:26+9:07
35Isak JonssonNydalens SK27:27+9:08
36Albin LindgrenVisborgs OK27:32+9:13
37Herman BrunborgNittedal OL27:38+9:19
38Samuel ErikssonEds SK27:48+9:29
39Anton HänströmTäby OK27:51+9:32
40Linus LundbergOK Bävern28:04+9:45
41Elias RöstinSöders-Tyresö28:17+9:58
42Melker ForsbergKFUM Örebro OK28:27+10:08
42Joar TryggöTrollhättans SOK28:27+10:08
44Povel HedbergLunds OK28:28+10:09
45Hugo StrömUlricehamns OK28:29+10:10
46Petter Liabakk EriksenByåsen IL28:30+10:11
47Axel JohanssonSol Tranås28:38+10:19
48Tom LE CAmClub Rennais de Course dorientation28:50+10:31
49Pascal SchmidOLG Galgenen28:53+10:34
50Ludvig HolmqvistOK Tor28:56+10:37
51Valtteri KankainenSotkamon Jymy28:57+10:38
52Egil FrydenlundIF Sturla29:04+10:45
53Erik HogedalGöteborg-Majorna OK29:05+10:46
54Hugo JakobssonEksjö SOK29:14+10:55
54Simon SvahnEksjö SOK29:14+10:55
56Simon MöllerAlmby IK29:16+10:57
57Fabio BirrerOLG Galgenen29:26+11:07
58Casper HedarOK Tor29:43+11:24
59Anthony RileyDVOA29:44+11:25
59Nils KylbornAlmby IK29:44+11:25
61Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb29:50+11:31
62Benjamin NäslundSkogslöparna29:52+11:33
63Eirik BlågestadIndre Østfold OK29:55+11:36
64Adam HodinÅrsunda IF30:09+11:50
65Alistair ChapmanMar Orienteering Club30:12+11:53
66Edvin HägglundOK Nolaskogsarna30:51+12:32
67Akseli JulkunenLounais-Hämeen Rasti31:11+12:52
68Axel OrrhedeHelsingborgs SOK31:24+13:05
69Josef HelanderOK Roxen31:30+13:11
70Axel BerglundUlricehamns OK31:34+13:15
71Jens ErikssonPiteå IF31:40+13:21
72Jakub BílýTJ Lokomotiva Teplice32:09+13:50
73Andreas NäslundVästerås SOK32:17+13:58
74Gustav BjörklundIFK Mora OK32:23+14:04
75Mattias LevinSvaide Roma SOK32:39+14:20
76Gustav ÅmanOK Vilse 8733:00+14:41
77Ethan TebbuttTwycross OC33:02+14:43
78Axel Leijon ThorellLånghundra IF33:19+15:00
79Noah BechtelFK Friskus-Varberg33:30+15:11
80Aron ThorénRonneby OK33:32+15:13
81Simon OlssonHjärnarps GH OL33:40+15:21
82Anton SilierJärfälla OK33:55+15:36
83Andreas SkepplingOK Södertörn34:01+15:42
84Samuel StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK34:08+15:49
85Matyas SieglVSSK MFF Praha (MFP)34:19+16:00
86Albin KårénSundsvalls OK34:20+16:01
87Jakob TellsénOK Roxen34:59+16:40
87Sigvart Eugen BerglandIndre Østfold OK34:59+16:40
89Per HedmanIF Hagen35:02+16:43
90Oskar LundgrenVittjärvs IK35:11+16:52
91Isac ErikssonOK Nolaskogsarna35:17+16:58
92Tobias MächlerOLG Galgenen35:28+17:09
93Florian JandlNaturfreunde Wien35:38+17:19
94Johan AlpbergAlmby IK35:40+17:21
95Odin UnsgårdIL Leik35:46+17:27
96Niklas SvenssonJärfälla OK36:11+17:52
97Hampus FyhrSOK Aneby36:30+18:11
98Per JutterströmIFK Mora OK36:32+18:13
99Markus ÖsterlundVästerås SOK37:09+18:50
100Gideon ClaessonJönköpings OK37:13+18:54
101William SeguraKFUM Örebro OK37:37+19:18
102Trevor BransomeSkogsluffarnas OK37:58+19:39
103Assar JohanssonGOIF Tjalve38:57+20:38
104Oscar ThornellSurahammars SOK38:59+20:40
105Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK39:18+20:59
106Adam HahneInsjöns IF OK39:33+21:14
107Oskar StenviOK Linné39:40+21:21
108Alexander RoosOK Landehof40:39+22:20
109Pontus ErikssonHjärnarps GH OL40:59+22:40
110Ville FontellOK Enen42:00+23:41
111Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby42:07+23:48
112Tyr HäggströmAndrarums IF42:36+24:17
113Jonas WepferOLG Pfaeffikon42:42+24:23
114Vasik BartosMLOK Marianske lazne42:53+24:34
115Alfred AnderIstrums SK43:41+25:22
116Carl HedinEksjö SOK43:44+25:25
117Henrik Haga NesseHaugesund IL Orientering44:15+25:56
118Anton KarlssonMariestads FK44:35+26:16
119Oskar KällmanOK Hällen44:36+26:17
120Joel KihlströmRehns BK45:18+26:59
121Joel HellmanSjövalla FK46:21+28:02
122Ole Øivind NorstedHalden SK46:22+28:03
123Johannes GreenAlmby IK46:27+28:08
124Erik FlodmanOK Hammaren46:35+28:16
125Isak LagnanderSkåneslättens OL46:41+28:22
126Cedrik SandellOK Raseborg46:48+28:29
127Moritz MeierOLG Pfaeffikon46:59+28:40
128Zhang FanLearnjoy48:22+30:03
129Oskar PetterssonBoxholm-Mjölby OL48:36+30:17
130Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby48:48+30:29
131Axel ErikssonOK Löftan49:10+30:51
132Jacob MobergHelsingborgs SOK49:14+30:55
133Joel WiklundOK Grip49:45+31:26
134David NeroNässjö OK50:50+32:31
135Axel HermanssonKungälvs OK53:48+35:29
136Asgeir EspelandTynset IF54:12+35:53
137MATTIAS JONASSONÄlvdalens IF OK54:15+35:56
138Elias BergenfurIK Vikings OK54:20+36:01
139Max RosenbergOK Sorø56:15+37:56
140Filip BrodénLeksands OK59:25+41:06
141Måns PerssonAndrarums IF59:29+41:10
142Jonas VindalWing OK1:01:01+42:42
143Zhuang YunzhuoLearnjoy1:02:18+43:59
144Gustav GraasDomnarvets GOIF1:10:07+51:48
145Karl PalmqvistOK Kontinent1:14:45+56:26
146David ÅkerlindLustens OK1:16:00+57:41
147Rinya TamakiOsakaOLC1:29:05+1:10:46
148Cui XuhanLearnjoy1:38:23+1:20:04
149Bao YuxuanLearnjoy1:54:29+1:36:10
Miroslav MelnikovUfa-Unitedej godkänd
Melvin JakobssonOK Södertörnej start
Linus AlbinssonJärfälla OKej start
Jörgen DeubelNF Wienej start
Erik ErlandssonVimmerby OKej start
Jonatan AuneHalden SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser