Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H60 Kort

3 110 m, 94 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Ola LindholmKöping-Kolsva OK28:49
2Lars JanlövIF Åland30:57+2:08
3Åke KarlssonAlvesta SOK31:07+2:18
4Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK31:39+2:50
5Mats AnderssonSelånger SOK32:40+3:51
6Nils-Olof BodinAlmby IK33:00+4:11
6Robert JessenFrämmestads IK33:00+4:11
8Björn PalmLessebo OK33:11+4:22
9Mats LandquistKöping-Kolsva OK33:13+4:24
10Knut Åke HallebroOK Klemmingen33:41+4:52
11Göran NordströmGävle OK33:47+4:58
12Leif StrandbergSkogslöparna33:59+5:10
13Tor-Olof BlomsterIF Åland34:19+5:30
14Alf LarssonHJS-Vansbro OK34:39+5:50
15Mats HastadFellingsbro GOIF34:40+5:51
16Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK34:45+5:56
17Bror WidénUddevalla OK35:00+6:11
18Stanislav LesnikovRUS-Veteran36:06+7:17
19Thomas AlmqvistFK Vittus36:30+7:41
20Geir Holm GundersenIF Sturla36:57+8:08
21Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK37:02+8:13
22Stefan BlomgrenHagaby GOIF37:13+8:24
23Arvid GalborgenEds SK37:15+8:26
24Stefan AdolfssonOK Bävern37:17+8:28
25Nick CollinsNorth West Orienteering Club37:23+8:34
26Ulf PetterssonKungälvs OK37:55+9:06
27Anders EkGävle OK37:57+9:08
28Arne AnderssonBredaryds SOK38:05+9:16
29Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna38:13+9:24
30Leif VadmanKöping-Kolsva OK38:19+9:30
31Björn OhlssonFinspångs SOK38:25+9:36
32Martyn RoomeSouth Ribble OC38:50+10:01
33Reijo KorhonenHaninge SOK39:07+10:18
34Leif JohanssonKexholms SK39:09+10:20
35Hans EkbergTrollhättans SOK39:37+10:48
36Ove JanssonSundsvalls OK40:00+11:11
37Hans GottfridssonTorsås OK40:10+11:21
38Erik GrøndalenHamar OK40:31+11:42
39Rolf LundeEiker OL40:33+11:44
40Ingvar AnderssonOK Amne40:44+11:55
41Bo DavidssonSolna OK40:47+11:58
42Felix EngelerOL Amriswil40:52+12:03
43Seth PerssonFältjägarnas IF41:06+12:17
44Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF41:13+12:24
45Robert MayrhoferTirol41:45+12:56
46Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK42:19+13:30
47Arne BogrenOK Vivill42:27+13:38
48Clyde PerssonLjungskile FK42:35+13:46
49Claes-Göran PerssonUlricehamns OK42:42+13:53
50Aleksei KrylovRUS-Veteran42:57+14:08
51Hans TrofastTenhults SOK43:00+14:11
52Conny SahlinVänersborgs SK43:08+14:19
53Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad43:25+14:36
53Lars-Peter JohnssonSelånger SOK43:25+14:36
55Benny HoffmanGudhems IF43:32+14:43
56Dan WidercrantzOK Skärmen43:56+15:07
57Peder WickströmArboga OK44:03+15:14
58Per-Olof NannessonSimlångsdalens IF44:14+15:25
59Johan JungellKorsnäs IF OK44:43+15:54
60Sture JohanssonOK Kullingshof45:28+16:39
61Jan-Åke EmilssonGudhems IF45:49+17:00
62Lars Göran KillanderHästveda OK46:20+17:31
63Torgny OttossonOK Torfinn46:36+17:47
64Rolf ErikssonVästvärmlands OK47:04+18:15
65Bo W LarssonVäxjö OK47:05+18:16
66Odd OlssonUddevalla OK47:15+18:26
67Lennart VamlingFrölunda OL47:21+18:32
68Ingemar KyhlbergMalungs OK Skogsmårdarna48:03+19:14
69Wolf-Gerold JuckelandtUSV TU Dresden48:08+19:19
70Lennart JakobssonTibro OK48:51+20:02
71Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF49:26+20:37
72Börje SvenssonForsand IL49:44+20:55
73Christer JohanssonLinköpings OK50:07+21:18
74Per NilssonStigmännen Karlshamns OK50:16+21:27
75Sune ÅkessonOckelbo OK50:23+21:34
76Anders SundbergSelånger SOK50:35+21:46
77Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL51:16+22:27
78Hemmo AhokoivuSK Pohjantähti52:44+23:55
79Håkan ErikssonUmeå OK53:29+24:40
80Urban EngströmVittjärvs IK53:36+24:47
81Pertti SimolaEspoon Suunta55:35+26:46Ladda ner rutt i gpx-format
82Stefan NilssonYstads OK56:15+27:26
83Mats LiljaOK Enen56:51+28:02
84Stefan ArbinAnnebergs GIF58:11+29:22
85Arne AlfredssonUddevalla OK59:26+30:37
86Anders HolmbergLindebygdens OK1:00:33+31:44
87Christer NilssonFK Vittus1:02:17+33:28
88Peter OrrNewcastle Orienteering Club1:03:01+34:12
89Robert SprySouthern Highlands Occasional Orienteers1:13:55+45:06
90Kenneth OlssonStora Tuna OK1:22:42+53:53
91Didier TorzValmo1:27:56+59:07
92Ingemar JohanssonSK Örnen1:49:56+1:21:07
93Björn ErikssonOK Roslagen2:25:29+1:56:40
Ron PallasUringa Orienteersej godkänd
Hans Andersson StrinningAttunda OKej start
Bengt AnderssonFrämmestads IKej start
Per Erik FogelOK Kåreej start
Claes HammarlingLänna IFej start
Peter WestmanNyköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser