Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H40 Motion

65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magnus HoltOK Hierne29:22
2Fredrik JohanssonOK Älme30:14+0:52
3Daniel DruggeKorsnäs IF OK30:23+1:01
4Torbjörn AlmgrenOK Kolmården31:27+2:05
5Fredrik AugustssonOK Bävern32:08+2:46
6Gary LarssonOK Skogshjortarna33:07+3:45
7Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb33:50+4:28
8Niklas DoeringGarphyttans IF34:39+5:17
8Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna34:39+5:17
10Anders JohanssonFinspångs SOK35:53+6:31
11Mikael M KarlssonOK Bävern36:08+6:46
12Lars LundbergSundsvalls OK36:28+7:06
13Patrik NilssonVänersborgs SK37:11+7:49
14Niklas SahlénIF Hagen37:36+8:14
15Niclas SjöblomOK Kåre37:48+8:26
16Mathias SwartzOK Tyr39:28+10:06
17Peter GrimbeckSävedalens AIK39:55+10:33
18Johan GustafssonVästerbergslagens OL40:11+10:49
19Dennis SvenssonRasbo IK41:20+11:58
20Daniel ÖstlundOK Kolmården41:24+12:02
21Jerry LarssonSundsvalls OK41:38+12:16
22Håkan RundqvistOK Nackhe41:49+12:27
23Per LiljerosTolered-Utby Ol-klubb41:54+12:32
24Björn ByströmOK Nolaskogsarna42:29+13:07
25Stefan CaleklintFK Vittus42:47+13:25
26Björn Ketil HansenSarpsborg OL42:50+13:28
27Mikael StrömbäckFjärås AIK42:54+13:32
28Björn DavidssonOK Bävern43:22+14:00
29Mikael NilssonOK Löftan43:23+14:01
30Björn LindgrenIF Hallby SOK43:27+14:05
31Erik NilssonGarphyttans IF44:07+14:45
32Martin Richardsson 44:58+15:36
33Magnus LundbergOK Renen44:59+15:37
34Henrik ErikssonOK Gränsen45:04+15:42
35Mikael SöderlundKarlsbyhedens IK45:25+16:03
36Markus KleinBjörkfors GOIF45:36+16:14
37Fredrik KarlssonVästvärmlands OK46:03+16:41
38Peter JohanssonVäxjö OK46:41+17:19
39Stefan PerssonRonneby OK46:48+17:26
40Carl-Erik FogelstrandRyda SK47:24+18:02
41Erik JonssonLånghundra IF47:34+18:12
42Franco PolsiniOLV Baselland48:01+18:39
43Tobias MullinsSävedalens AIK49:06+19:44
44Glenn BerglandIndre Østfold OK49:33+20:11
45Anders HedlundGagnefs OK51:07+21:45
46Anders MöllerbergValbo AIF51:20+21:58
47Ola NiklassonFrölunda OL52:17+22:55
48Roland MächlerOLG Galgenen52:37+23:15
49Ulrik JohanssonOK Bävern54:28+25:06
50Erik NesseHaugesund IL Orientering57:04+27:42
51Nicklas LindqvistSelånger SOK57:49+28:27
52Anders LundOK Skogshjortarna58:11+28:49
53Tobias AxenfjordMullsjö SOK58:33+29:11
54Fredric EngelkeGöteborg-Majorna OK59:14+29:52
55Måns AxelssonGamleby OK1:00:40+31:18
56Fredrik SandgrenTolered-Utby Ol-klubb1:01:59+32:37
57Mathias Johansson 1:02:01+32:39
58Magnus KronmarFK Vittus1:04:31+35:09
59Bart BroexARGUS1:14:23+45:01
60Mathias JonssonUpsala IF1:26:16+56:54
John TellestedtGarphyttans IFej godkänd
Patrik FagerströmOK Österåkerej godkänd
Leif LindgrenLinköpings OKej godkänd
Daniel AlmgrenNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Niklas LarssonIK Uvenej godkänd
Anders Alm ej start
Niklas Jansson ej start
Konny LundinKatrineholms OKej start
Martin MagnerfeltFalköpings AIK OKej start
Jonas MöllerAlmby IKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser