Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 5

3 660 m, 440 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Oscar NiklassonFalköpings AIK OK30:24
2Hugo JohanssonOK Reftele32:22+1:58
3Maria R ThelinJönköpings OK32:38+2:14
4Erik StillemarkIF Hallby SOK32:43+2:19
5Elias OlssonOK Kroppefjäll33:56+3:32
6Markus JohanssonBredareds IF34:01+3:37
7Fredrik AskMarkbygdens OK34:43+4:19
8Agnes BobergIF Rigor35:00+4:36
9Björn ErikssonHusums IF OK36:17+5:53
10Lars-Henrik GalborgenEds SK36:21+5:57
11Fredrik JohanssonRonneby OK37:01+6:37
12Dan SundströmGöteborg37:35+7:11
13Erik JosefssonSävedalens AIK37:37+7:13
14Mats AnderssonOK Löftan37:54+7:30
15Henrik JohanssonSOK Aneby38:09+7:45
16Simon RosénOK Vivill38:48+8:24
17Tony GustafssonArvidsjaurs OK39:16+8:52
18Simon BjörnehällOK Gränsen39:52+9:28
19Jonas ÖmanOK Dacke40:04+9:40
20Arne ForsFrölunda OL40:08+9:44
20Mario MatanovicVästerviks OK40:08+9:44
22Tomas FridénOK Gränsen40:42+10:18
23Johan LexellI 1940:43+10:19
24Linda CorneliussonOK Löftan40:51+10:27
25Viktor BlomroosBandhagen40:54+10:30
25Emilia CarlmanVästvärmlands OK40:54+10:30
27Simon Johansson 41:04+10:40
28Isak HasselvoldGrue IL41:05+10:41
29Patrik Gustafson-BjörkqvistBrittatorps TK41:57+11:33
30Filip ÅrnfeltLinköpings OK42:16+11:52
30Claes EmanuelssonOK Tranan42:16+11:52
32Viktor LidqvistBoxholm-Mjölby OL42:22+11:58
33Bjørnar Sandvik FørdeSveio OL42:29+12:05
34Thomas OlofssonFjärås AIK42:35+12:11
35Kajsa  Carlsson Wallumsävedalens aik42:38+12:14
36Anna RosénOK Vivill42:51+12:27
37Nina GubserTV Leimbach42:53+12:29
38Kristin MurenAsker SK42:59+12:35
39Hannes ÖstergrenAlvesta SOK43:17+12:53
39Nelli HajduTiPO Hungary43:17+12:53
41Göran FastOK Pan-Kristianstad43:26+13:02
42Karl-Oskar PlahnOK Enen43:43+13:19
43Erik KandersFrosta OK43:44+13:20
44Malin AnderssonJönköping43:59+13:35
45Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK44:10+13:46
46Stefan JennerstrandOK Njudung44:11+13:47
47Magnus AlinderSjövalla FK44:44+14:20
48Robert HagströmEskilstuna OL45:00+14:36
49Per StinessenDalaportens OL45:02+14:38
50Mathias KlaseniusKFUM Örebro OK45:09+14:45
51Siri BjörklundTrollhättans SOK45:11+14:47
52Jonathan JohanssonNybro OK45:25+15:01
53Johanna KarlssonUlricehamns OK45:34+15:10
54Maja ÖmanOK Dacke45:42+15:18
55Therese LindqvistBoxholm-Mjölby OL45:55+15:31
56Jeanette SigenstamMarkbygdens OK46:01+15:37
57Sophie CavallinValbo AIF46:45+16:21
58Nora Skyttersæter SaugerudKonnerud IL47:04+16:40
59Peter BäckArboga OK47:30+17:06
60Ulrik PerssonAlvesta SOK47:37+17:13
61Oskar LundbergHestra IF47:43+17:19
62John PerssonKarlsbyhedens IK47:46+17:22
62Tobias ErikssonOK Skärmen47:46+17:22
64Rasmus JohanssonNybro OK47:47+17:23
65Bo WinqvistOK Djerf47:48+17:24
66Mikael KarlssonOK Bävern48:00+17:36
67Helena KristianssonHJS-Vansbro OK48:08+17:44
68Anna MagnussonOK Norrvirdarna48:17+17:53
69Linus RoosSOK Träff48:36+18:12
70Marika HallOK Bävern48:40+18:16
71Mate SzucsCSIPA SE48:51+18:27
72Samuel SvenssonTeam Östberg48:56+18:32
73Oskar PeilTeam Östberg48:57+18:33
74Christian ArebrattTeam Östberg48:59+18:35
75Nils LundevallFÖRSVARSMAKTEN49:00+18:36
76Richard WinbergFÖRSVARSMAKTEN49:09+18:45
77Anna HenrikssonBorås49:24+19:00
78Åse Marita HøitomtIndre Østfold OK49:28+19:04
79Jan SkoglundOK Vivill49:45+19:21
80Anders BengtssonFritsla49:48+19:24
81Andreas DahlinKovlands IF50:19+19:55
82Tommy BerglundUlricehamn50:21+19:57
83Christer Berggren 50:25+20:01
84Anders SvenssonHalmstad Garnison50:34+20:10
85Börje PerssonFK Göingarna50:44+20:20
86Frida CavallinValbo AIF50:45+20:21
87Karl-Eric BackmanLidköpings VSK50:49+20:25
88Sofie EkdahlEmmaboda Verda OK50:53+20:29
89Elsa CarlssonMarkbygdens OK51:00+20:36
90Folke LindblomHeby AIF51:02+20:38
91Hans AlmgrenOK Stigen51:07+20:43
92Sandra SkymgårdVästerås51:08+20:44
92Sondre ØstbyeElverum OK51:08+20:44
94Edvin BorneFrölunda OL51:16+20:52
94Tilda FranssonOK Milan51:16+20:52
96Jonas ÖkvistABB IF Västerås51:23+20:59
97David RosenfeldGöteborg-Majorna OK51:25+21:01
98Jan-Olof StrömbomElfsborg SOK51:28+21:04
99Ulrika LjungIK Ymer51:35+21:11
100Andreas  MånssonSimrishamns OK51:37+21:13
101Kajsa NormanSävedalens AIK51:38+21:14
101Lena ÅbomGävle OK51:38+21:14
103Pernilla BökmanRonneby OK51:54+21:30
104Vanja BökmanRonneby OK51:55+21:31
105Håkan Lejon 51:57+21:33
106Anders ErikssonKexholms SK51:59+21:35
107Lars MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb52:04+21:40
108Malin JonssonIK Hakarpspojkarna52:05+21:41
109Cecilia JunforsOK Skogshjortarna52:17+21:53
110Anne NilssonTieto IF52:18+21:54
111Sven-Otto JönssonEslövs FK52:27+22:03
112Inez EklundSkarpnäcks OL52:38+22:14
113Christian HollanderGällstadbygdens SOK52:39+22:15
114Emma BillingHultsfreds OK52:46+22:22
115Jonas LarssonDegerfors OK52:49+22:25
116Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK52:52+22:28
117Torbjörn LarssonBorås HK 8452:53+22:29
118Anna LjungemyrOK Kolmården53:02+22:38
119ÅKE ERIKSSONGöteborg-Majorna OK53:03+22:39
120Hanne GrandalIL Tyrving53:06+22:42
121Anna LarssonHJS-Vansbro OK53:26+23:02
122Lisa WreebyOK Landehof53:28+23:04
123Nisse NilssonIK Ymer53:32+23:08
124Ingrid SvedhemUlricehamns OK53:33+23:09
124Ho Yin ChungHKOC53:33+23:09
126Samuel MarklewDeje53:34+23:10
127Tove EneljungIFK Göteborg53:46+23:22
128Nicklas GöthbergElinorspelen53:48+23:24
129Izabel ZienkiewiczIF Rigor53:56+23:32
130Anna HäggSOK Aneby53:57+23:33
131Ieva  LimbenaSiguloa54:00+23:36
132Anna MarklewDeje54:02+23:38
133Alf IrestigSkarpnäcks OL54:03+23:39
134Leila PolsiniOLV Baselland54:04+23:40
135Tove LorénOK Frisene54:15+23:51
136Andrea Rass-VenhauerOLC Union VIKTRING54:17+23:53
137Amanda ElmertoftNorbergs OK54:29+24:05
138Mattias GustavssonBrämhult54:33+24:09
139Moa GrällsOK Kåre54:39+24:15
140Mikael SedvallIK Ymer54:41+24:17
141Jan-Olov ÅkerstenIF Marin Väst54:50+24:26
142Arvid BylundIF Thor55:02+24:38
143Nils NordströmSKOIF55:13+24:49
144Peter JohanssonBorås55:21+24:57
144Marcus GibergTumba-Mälarhöjden OK55:21+24:57
146Tea EnerothLunds OK55:23+24:59
147Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK55:25+25:01
148Andrea JonssonLånghundra IF55:42+25:18
149Tobiaz JunebergSandhult55:54+25:30
150Mats AdolfssonOK Kåre55:55+25:31
151ylva  svanbergTIF Viking56:12+25:48
152Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK56:19+25:55
153Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK56:35+26:11
154Bernt JosefssonUlricehamns OK56:43+26:19
155Michelle HaasOLG Schaffhausen56:44+26:20
156Malin KlaseniusKFUM Örebro OK56:48+26:24
157Jessica FredbyGöteborg57:19+26:55
158Elisabet Lindblom LarssonOK Enen57:35+27:11
159Nanna LarsenIFK Göteborg57:38+27:14
160Lina MöllerArboga OK57:46+27:22
161Håkan GyllnerLänna IF57:59+27:35
162Helene HällmanOK Tyr58:10+27:46
162Jenny JakobssonEksjö SOK58:10+27:46
164Anna SandbergOK Bävern58:12+27:48
164Josefine SandbergOK Bävern58:12+27:48
166Emma LarssonOK Milan58:13+27:49
167Peter SerranderBorås GIF58:18+27:54
168Ulf KarlssonVäxjö OK58:22+27:58
169Mikael WilénLeksands OK58:32+28:08
170Patrik NylénDegerfors OK58:33+28:09
171Marie-Louise DjerfVästerbergslagens OL58:35+28:11
172Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK58:36+28:12
173Marie LarsenMalmö OK58:45+28:21
174Daniel MöllerTrafikverket Fritidsförening Västerås58:49+28:25
175Lovisa ÅrebäckGöteborg-Majorna OK58:54+28:30
176Thomas AsplundOK Skogsvargarna59:16+28:52
177Joakim  ÖsterlundIK Ymer59:31+29:07
178Ulf MalmbergMalmö OK59:33+29:09
179Erik AlbinssonHjärnarps GH OL59:34+29:10
180Johan WaernqvistNAIS Orienteringsklubb59:46+29:22
181Rebecca LekbergSävedalens AIK59:53+29:29
182Lars ÅbomGävle OK59:55+29:31
183Tord LättÅmåls OK1:00:14+29:50
184Daniel SjöbergOK Gränsen1:00:20+29:56
185Emil LättÅmåls OK1:00:21+29:57
186Ann-Sofie JemthIF Thor1:00:23+29:59
187Jan NilssonFK Snapphanarna1:00:37+30:13
188Johanna MagnussonOK Bävern1:00:46+30:22
189Helena SonessonFalköpings AIK OK1:00:51+30:27
190ELLen JaldestadGöteborg1:00:53+30:29
191Zhao XihanLearnjoy1:00:56+30:32
192Mårten VidlundÖrebro AIK1:00:58+30:34
193Lena RoosSOK Träff1:00:59+30:35
194Ulrika HellströmAttunda OK1:01:03+30:39
195Elias LarssonOK Enen1:01:21+30:57
196Gustav Möllberg 1:01:28+31:04
197Lars HagstrandBurseryds IF1:01:39+31:15
198Bengt KarlssonIdefjordens SK1:01:52+31:28
199Alexandra HenrichOLG Siegerland1:01:54+31:30
200Jenny RönnqvistOK Löftan1:01:57+31:33
201Sofia PerssonDomnarvets GOIF1:02:05+31:41
202Anna KrohnFältjägarnas IF1:02:09+31:45
203Michael EkbergIF Elfsborg1:02:26+32:02
204Johanna RöstinSöders-Tyresö1:02:29+32:05
205Mia LindforsBjörkfors GOIF1:02:39+32:15
206Ingrid BrelindMarkbygdens OK1:02:43+32:19
207Ellen Bergitte KlausenStavanger OK1:03:00+32:36
208Elise ForslundOK Renen1:03:16+32:52
209Åsa SöderlundMölndal 1:03:17+32:53
209Rikard AnderssonFalköpings AIK OK1:03:17+32:53
211Niklas LagnanderSkåneslättens OL1:03:19+32:55
212Marie NordströmHjärnarps GH OL1:03:21+32:57
213Patrik ModoratoBjörkfors GOIF1:03:22+32:58
214Stina BjörnbergVästerås SOK1:03:25+33:01
215Frida RönnqvistOK Löftan1:03:26+33:02
216Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK1:03:33+33:09
217Yvonne NäslundSkogslöparna1:03:37+33:13
218Peter VestOK Svendborg1:03:41+33:17
219Rigmor BoströmLjungskile FK1:03:46+33:22
220Anders ÖstanbäckFalkenbergs OK1:03:51+33:27
221Laila MächlerOLV Luzern1:04:37+34:13
222Malin TillmanOK Roslagen1:04:41+34:17
223Agneta LindbäckOK Renen1:04:47+34:23
224Göran JohanssonAlvesta SOK1:04:51+34:27
225Karin ArenlidOK Ravinen1:04:52+34:28
226Victoria BenanderIF Rigor1:04:57+34:33
227Erik SerranderBorås GIF1:05:10+34:46
228Ulrik JohanssonRonneby OK1:05:11+34:47
229Katarina FastOK Pan-Kristianstad1:05:21+34:57
230Lars LindebergSkåneslättens OL1:05:25+35:01
231Marita SöderlindÖrnsköldsviks OK1:05:27+35:03
232Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK1:05:30+35:06
233Carina AronssonHässleholms OK1:05:32+35:08
234Gaby ZbindenOLV Baselland1:05:34+35:10
235Catarina KarlssonSOK Träff1:05:37+35:13
236Jeanette  JohanssonOK Pan Kristianstad1:05:46+35:22
237Lars DjerfVästerbergslagens OL1:05:51+35:27
238Sanna BarskÖvertorneå IF1:06:04+35:40
239Aniko Liskanyne JahorSTE Hungary1:06:10+35:46
240Ann-Mari JohanssonNybro OK1:06:14+35:50
241Joakim WalterssonOK Roxen1:06:25+36:01
242Izabela MarcinkowskaSträngnäs-Malmby OL1:06:28+36:04
243Per ArnessonSkarpnäcks OL1:06:33+36:09
244Josefin PetterssonSödertälje-Nykvarn OF1:06:55+36:31
245Britt BerklinTolered-Utby OL1:07:01+36:37
246Ann-Sofie LönkvistOK Vivill1:07:06+36:42
247Kerstin OlvegårdFK Göingarna1:07:07+36:43
248Moa AbrahamssonHalmstad OK1:07:16+36:52
249Ann-Britt AasaÖvertorneå IF1:07:20+36:56
250Kristin GjølsjøOK Moss1:07:31+37:07
251Paul SchannongMalmö OK1:07:36+37:12
252Thomas LarssonAttunda OK1:07:44+37:20
253Andreas PeterssonMölnlycke1:07:46+37:22
254Anneli KarlssonAttunda OK1:08:05+37:41
255Karin Barck-HolstSnättringe SK1:08:07+37:43
256Lars-Erik LiljeströmGävle OK1:08:15+37:51
257David ZsibritaSTE Hungary1:08:20+37:56
258Janis SpektorsIK Auseklis1:08:24+38:00
259Moa PetterssonFÖRSVARSMAKTEN1:08:39+38:15
260Beatrice BombeliOLG Pfaeffikon1:08:43+38:19
261Caroline OdhnerFÖRSVARSMAKTEN1:08:46+38:22
262Tapani MannilaStenungsunds OK1:08:50+38:26
263Martin AnderssonIK Gandvik1:08:55+38:31
264Dan EdvardssonUmeå OK1:09:17+38:53
265Sofia DelinRyda SK1:09:20+38:56
266Johanna LindénVäxjö OK1:09:21+38:57
266Lars ThybergVästvärmlands OK1:09:21+38:57
268Kerstin Jensen-UrstadStockholm1:09:28+39:04
269Jonatan AnderssonGöteborg1:09:29+39:05
270Lisa CagnerOK Skogshjortarna1:09:32+39:08
271Maria GrahnElfsborg SOK1:09:41+39:17
272Jan LundgrenBorås1:09:45+39:21
272Öysten BrattlidRond OL1:09:45+39:21
274Linda GröndahlIF Marin Väst1:10:04+39:40
275Jon MobergFK Göingarna1:10:11+39:47
276Andrea LinesEcko1:10:19+39:55
277Anna MobergFK Göingarna1:10:21+39:57
278Pia AnderssonFalkenbergs OK1:10:24+40:00
279Madeleine HellqvistOK Kontinent1:10:26+40:02
280Gunnel LitzellOK Kullingshof1:10:36+40:12
280Berit SchannongMalmö OK1:10:36+40:12
282Robert BjörkqvistKullavik1:10:55+40:31
283Daniel SeestrandVisby Ok1:11:05+40:41
284Lovisa BjärnlidIFK Lidingö SOK1:11:06+40:42
285Maria ErikssonEmmaboda Verda OK1:11:08+40:44
286Einar SogstadGjø-Vard OL1:11:19+40:55
286Trude KyrkjebøTIF Viking1:11:19+40:55
288Jonas AnderssonBorås1:11:21+40:57
289Andreas EklundGöteborg1:11:28+41:04
290Kristina JennerstrandOK Njudung1:11:37+41:13
291Klara HagstrandBurseryds IF1:11:39+41:15
292Fredrik StenbergHallby SOK1:11:40+41:16
293Gert KromnérSkogspojkarnas OK1:12:01+41:37
294Eva-Lena LandmarkRörbäcksnäs IS1:12:26+42:02
294Fredrik RothamelTolered-Utby Ol-klubb1:12:26+42:02
296Anders MöllerSkåneslättens OL1:12:29+42:05
297Henrik RothHjärnarps GH OL1:12:36+42:12
298Martin BärlocherOLG St.Gallen/Appenzell1:12:50+42:26
299Lisbeth CarlssonAlvesta SOK1:13:12+42:48
300Gunnel GillenäsKristinehamns OK1:13:24+43:00
301Marie HermanssonOK Kullingshof1:13:25+43:01
302Jacob RosenfeldStigmännen Karlshamns OK1:13:29+43:05
303Eva-Lotta JohanssonGotlands Bro OK1:13:49+43:25
304Carola VeltmanOK Skogshjortarna1:13:52+43:28
305Ingela ArenanderSkarpnäcks OL1:14:04+43:40
306Karin HelmiusOK Reftele1:14:10+43:46
307Moa LjungemyrOK Kolmården1:14:13+43:49
308Carina LundhIF Hagen1:14:21+43:57
309Ole AxelsenSvendborg OK1:14:26+44:02
310Hanna LeinonenOK Kolmården1:14:27+44:03
311Gunilla HagelinÖstra Almby FK1:14:36+44:12
312Gun-Britt HolmbergFK Vittus1:14:41+44:17
313Gerd LindholmSol Tranås1:14:42+44:18
314Anna WadmanIFK Mora OK1:14:53+44:29
315Mona BlombergSkogslöparna1:15:09+44:45
316Karin VidarssonOK Nackhe1:15:32+45:08
317Tommy EngströmDalaportens OL1:15:40+45:16
318Ester FreidlitzOK Landehof1:15:41+45:17
319Lotta WestbergOK Tranan1:15:51+45:27
320Matilda FreidlitzOK Landehof1:15:57+45:33
321Roger AlexanderssonIF Rigor1:16:04+45:40
322Anneli AnderssonIK Gandvik1:16:11+45:47
322Marika WirungFrölunda OL1:16:11+45:47
324 Lisa UmbergOK Borgen1:16:46+46:22
325Annika HagstandBurseryds IF1:16:59+46:35
326Lena TornéusSävedalens AIK1:17:15+46:51
327Stefan SjögrenKinna1:17:17+46:53
328Emma AnderssonÖrkelljunga FK1:17:46+47:22
329Eva SundbäckGöteborg-Majorna OK1:17:57+47:33
330Emma LundgrenFalköpings AIK OK1:18:00+47:36
331Carina StenssonTullinge SK1:18:12+47:48
332Anders GöranssonArboga OK1:18:16+47:52
333Siw BlomqvistOK Vilse 871:18:20+47:56
334Fredrik EnbergHalmstad OK1:18:35+48:11
335Karin GunnarssonSurahammars SOK1:18:41+48:17
336Andreas EkströmElfsborg SOK1:18:48+48:24
337Camilla PetterssonSödertälje-Nykvarn OF1:19:07+48:43
338Anders KillmeyVittjärvs IK1:19:34+49:10
339Kia LagerqvistGarphyttans IF1:19:50+49:26
340William WestbomSäterbygdens OK1:20:24+50:00
341Florian SchärerOLG Pfaeffikon1:20:27+50:03
342Barbara GianniniMaennedorf1:20:32+50:08
342Anna HagstrandBurseryds IF1:20:32+50:08
344Liselott JönssonStigmännen Karlshamns OK1:20:47+50:23
345Anton Andersson-StrandOK Renen1:20:53+50:29
346Christoffer DannstedtFÖRSVARSMAKTEN1:20:57+50:33
347Reni ItenOLC Winterthur1:21:04+50:40
348Linda JonssonOK Renen1:21:14+50:50
348Henrik EnforsTockarps IK1:21:14+50:50
350Cecilia PerssonTorsås OK1:22:29+52:05
351Jan-Erik LexeliusAlstermo IF1:22:37+52:13
352Anita BerggrenAlstermo IF1:22:38+52:14
353Sølvi MArtiniAsker SK1:22:48+52:24
354Mikael AbrahamssonBorås1:23:02+52:38
355Leo PruthIK Hakarpspojkarna1:23:05+52:41
356Andreas JohanssonFrämmestads IK1:23:40+53:16
357Matilda HolmbergStjärnvik1:24:11+53:47
358Kristina GolsäterKorsnäs IF OK1:24:13+53:49
359Emma ØstbyMalmö OK1:24:15+53:51
360Maria BengtssonIF Marin Väst1:24:35+54:11
361Erica JonssonDomnarvets GOIF1:24:57+54:33
362Elin VokseppOK Skogshjortarna1:25:09+54:45
363Lena WesterbergTrollhättans SOK1:25:35+55:11
364Ove NilssonUddevalla SK1:25:38+55:14
365Christina SwahnOK Älvsjö-Örby1:26:10+55:46
366Christina IvarssonOK Hammaren1:26:34+56:10
367Roland PlahnOK Enen1:26:43+56:19
368Jennie BlomkvistVäxjö OK1:27:02+56:38
369Jonas EmtervallUlricehamn1:27:04+56:40
370Margareta PeterssonIF Marin Väst1:27:18+56:54
371Adrian EngströmSkåneslättens OL1:27:55+57:31
372Marja Ejdenwik 1:28:12+57:48
373Jörgen Karlsson 1:28:17+57:53
374Anna NordlanderBorås1:28:38+58:14
375Martin WeimarckOK Landehof1:28:47+58:23
376Elisabeth ÖsterbergSkogslöparna1:29:06+58:42
377Karin IngemarssonKinna1:29:14+58:50
378Stefan  ClaessonOK Stigen1:29:21+58:57
379Torleif JohanssonBorås1:29:25+59:01
380Annika IsidorssonOK Vivill1:29:29+59:05
381Arvid AlbinssonHjärnarps GH OL1:29:37+59:13
382Wenche BrobakkenSnertingdal IF Orientering1:30:07+59:43
383Viktoria AlvolinOK Kåre1:30:08+59:44
384Jacob HedlundGagnefs OK1:30:17+59:53
385Johanna PerssonTolered-Utby Ol-klubb1:30:24+1:00:00
386Sven FreidlitzOK Landehof1:30:50+1:00:26
387Mona UppstenOK Enen1:31:30+1:01:06
388Helené SchwartzLidingö SOK1:31:33+1:01:09
389Atlas EdénMölndal 1:31:51+1:01:27
390Magnus EdénMölndal 1:31:54+1:01:30
391Susanne EdénWaxholms OK1:32:23+1:01:59
392Ann-Christin AugustssonStenungsunds OK1:32:32+1:02:08
393Marie HalvorsenOK Södertörn1:33:09+1:02:45
394Marie ErikssonIK Hakarpspojkarna1:33:15+1:02:51
395Bo Ling CheungHKOC1:33:52+1:03:28
396Hugo BjörklundSOK Aneby1:34:34+1:04:10
397Leila Damkjær PedersenSvendborg OK1:35:18+1:04:54
398Caroline StåhlHjärnarps GH OL1:37:08+1:06:44
399Leif BerggrenSala1:37:33+1:07:09
400Kjell RehnströmOK Reftele1:39:15+1:08:51
401Anna PihlströmOK Roxen1:40:34+1:10:10
402Linn StåhlBorås1:40:49+1:10:25
403Robin LjungdellTäby OK1:40:51+1:10:27
404Elisabeth StensonBorås1:41:32+1:11:08
405Leena IngemarssonKinna1:42:49+1:12:25
406Anne-Marie RichardssonOK Landehof1:44:19+1:13:55
407Maria BjörklundTrollhättans SOK1:45:58+1:15:34
408Björn KullbergLinköpings OK1:46:51+1:16:27
409Christoffer CarlströmOK Skogsstjärnan1:47:43+1:17:19
410Katarina HanssonOK Ravinen1:52:37+1:22:13
411Samuli HakkarainenMS Parma2:03:14+1:32:50
412Annika ÖstlundUddevalla OK2:03:15+1:32:51
413Sara Johansson 2:04:30+1:34:06
414Harald LinderOK Hällen2:04:55+1:34:31
415Zilong YeZhong guan cun high school2:07:56+1:37:32
416Lennart PrytzGOIF Tjalve2:16:58+1:46:34
417de xin zhouSDSZ2:25:07+1:54:43
418Su Kun WangSDSZ2:25:19+1:54:55
Kathrine MånssonGöteborg majorna OKej godkänd
Stefan CarlssonIK Gandvikej godkänd
Birgitte AronssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Ann-Christine BomanLustens OKej godkänd
Kajsa AspegrenOK Kontinentej godkänd
Ellen Sofie RuudEiker OLej godkänd
Kicki OttOK Gränsenej godkänd
Rolf NorströmIK Ymerej godkänd
Jon BreivoldVästerås SOKej godkänd
Camilla HedbergKarlsbyhedens IKej godkänd
Eva CarlbomMölndal Outdoor ej godkänd
Johanna BlomquistFrosta OKej godkänd
Kristina MelénTrollhättans SOKej godkänd
Stefan SundqvistBodenej godkänd
Frida Wallentin ej godkänd
Ingemar KarlssonMariestads FKej godkänd
Mollie NohaveOK Orionej godkänd
Maria  HallÄltaej godkänd
Torbjörn SaetreOK Landehofej godkänd
Anna-Stina WennbergVäxjö OKej godkänd
Elise BerggrenAlingsåsej godkänd
boibilen boibilen-ej godkänd
Göran AnderssonAcademy 2015ej start
Mikael CarlsvärdHelsingborgs SOKej start
Chun Chen ChenTaipei Orienteering Clubej start
Chen Chun-ChenAcademy 2015ej start
Elin GustafssonOK Gyngeej start
My HammarOK Enenej start
Christer HällmanOK Tyrej start
Eva JanrikBromma-Vällingby SOKej start
Sofie JörgensenVästerbergslagens OLej start
Arnaldo MachiveneAcademy 2015ej start
Janne Fossum MalmringFreidigej start
Roberto João Morais da CunhaAcademy 2015ej start
Sandra MächlerOLV Luzernej start
Per NordJönköpings OKej start
Andreas NäsmanLerums SOKej start
Oscar RoosSOK Träffej start
Karin SchmidOLG Galgenenej start
Mikael SjöblomSödertälje Nykvarn ej start
Fredrik SperlingSkarpnäcks OLej start
Niklas von KronhelmOK Måsenej start
Annika ØstbyMalmö OKej start
Ola ÖsterbergSkogslöparnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser