Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Södertälje-Nykvarn OF

69 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Amanda KleijnD15 (646)25:427:21
1Mats HellstadiusH55 (674)24:166:46
1Klara BorgD11 (567)15:176:26
1David BorgH13 (749)20:016:32
2Erik LiljequistH21 (889)29:27+0:236:20
3Michael WehlinH50 (1174)24:51+0:076:51
3Göran LarssonH80 (204)28:33+1:5911:36
3Katarina BorgD50 (573)25:42+0:358:37
4Roland KusgårdH70 (594)25:58+2:559:10
6Leif BergmanH55 Motion (146)29:47+5:0012:09
7Margareta LundD55 Kort (290)36:03+5:1413:36
8Jeanette Jönsson HellstadiusD20 Elit (466)32:26+2:138:01
8Daniel TjernbergMTB-O Open medel (133)53:38+10:278:32
10Lars-Gunnar AndénMTB-O H60 (74)1:10:39+15:318:33
11Jonathan AhlsénH17-20 Kort (146)36:01+9:5610:12
12Frida Jönsson HellstadiusD21 Elit (362)37:13+3:287:51
14Moa Leijon LindD21 Elit (362)37:43+3:587:57
14Erik WigleH15 (748)26:17+2:477:31
15Anna KindlundhD20 Elit (466)33:56+3:438:23
15Mats HeldtMTB-O H50 (123)52:53+10:216:10
17Lennart BorgH45 Kort (1390)28:31+4:217:51
17Anna EkD50 (573)29:37+4:309:56
18Monica Lindquist MöllerD70 Kort (205)41:40+14:2622:53
18Jakob EnmarkH21 Elit (387)35:22+3:396:15
18Joakim AndénH20 Elit (540)30:38+2:426:33
19Kent OhlssonH21 Elit (387)35:35+3:526:17
21Barbro HolmbergD65 Motion (139)44:59+14:0521:37
21Edvin PetterssonU2 (1094)27:08+8:5310:19
21Sofie OhlssonD15 (646)31:37+5:559:03
22Staffan HolmbergH65 Kort (570)32:24+6:3712:00
25Johan RydingH18 Elit 2 (490)34:02+7:118:55
25Anna EkhagenD55 Motion (243)37:55+14:5618:29
25Axel RystedtH10 (896)15:15+3:096:48
28Jan BrunnerH20 Elit (540)31:54+3:586:49
29Eric BörjeskogH21 Elit (387)37:04+5:216:33
29Lovisa BorgD10 (800)19:25+4:428:44
29Jonas BorgH21 Kort (1049)32:28+7:307:51
30Kari EklundChallenge H 10 (182)1:21:32+28:598:13
31Mattias PetterssonH45 Kort (1390)30:53+6:438:30
31Hanna JohanssonD16 (684)36:37+8:4510:31
32Sanna SkoogD20 Elit (466)36:35+6:229:03
35Jesper SjöblomH18 Elit (582)29:32+5:357:17
37Sofia WigleD13 (696)35:29+10:4811:56
38Ludvig ErikssonH21 Elit 2 (473)39:15+5:497:51
39Tore EklundH55 (674)34:55+10:399:45
42Stig ThorssonH70 Kort (532)34:35+8:4713:53
44Christer AndénH60 Kort (465)41:13+12:2413:15
47Pål SkogtjärnH21 Elit (387)39:41+7:587:01
49Siri JeppssonD21 (742)34:06+6:149:44
65Anne-Marie WigleD45 (744)36:20+12:0811:27
69Bengt MattiassonH70 (594)42:34+19:3115:02
71Lars-Gunnar AndénH60 Kort (465)49:26+20:3715:53
78Annamari SjöblomD50 (573)46:39+21:3215:39
80Urban LarssonH45 Kort (1390)35:44+11:349:50
84Sven-Anders MelinH21 (889)41:33+12:298:57
96Daniel BringbyH45 Kort (1390)36:49+12:3910:08
97Alexander AhlsénH11 (688)32:25+16:3613:10
103Marcus HanssonH21 (889)43:45+14:419:25
119Martin MoldinH40 Kort (1099)39:50+16:4311:02
121Josefine KoskinenU2 (1094)40:17+22:0215:19
123Christoffer AhlsénH15 (748)49:40+26:1014:13
154Bert KoskinenH50 Kort (970)48:03+22:4114:49
162Joakim ErikssonH50 (1174)45:44+21:0012:38
171Boel RystedtD40 Kort (909)58:25+34:2019:09
244Josefin PetterssonOpen 5 (2110)1:06:55+36:3118:16
244Barbro AhlsénOpen 3 (710)1:00:32+35:1819:54
337Camilla PetterssonOpen 5 (2110)1:19:07+48:4321:36
Ivar LundanesH21 Elit (387)ej godkänd
Vidar MoldinH10 (896)ej godkänd
Hugo BergquistH10 (896)ej start
Alva BergquistD17-20 Kort (186)ej start
Ellen BergquistD15 (646)ej start
Daniel BergquistH45 Kort (1390)ej start
Tomas NorlénH65 Kort (570)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser