Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Jönköpings OK

70 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Oscar ClaessonChallenge H 10 (182)53:25+0:525:23
2Elin DolkD21 Motion (232)33:33+0:5610:47
3Carin RosjöChallenge D 10 (65)1:12:51+5:107:23
3Emma LingD13 (696)25:27+0:468:34
3Maria R ThelinOpen 5 (2110)32:38+2:148:54
5Benjamin ClaessonH13 (749)24:31+4:308:00
5Sandra LingD10 (800)16:02+1:197:13
5Erland LingH75 (521)31:40+3:3211:30
8Rune AhlanderH75 (521)33:20+5:1212:07
9Victor HanssonH15 (748)25:20+1:507:15
11Anna ClarinOpen 10 (473)48:43+20:4112:10
13Stina ErikssonD18 Elit 2 (180)40:51+10:1511:42
13Mikael TrofastH35 Kort (413)32:01+4:028:11
14Oskar NykvistOpen 9 (748)31:23+7:497:46
14Per NordMTB-O H60 (74)1:22:20+27:129:58
15Edvin ClaessonChallenge H 10 (182)1:06:37+14:046:43
16Arvid ClaessonH18 Elit 2 (490)32:07+5:168:25
16Fredrik RosénOpen 8 (1444)42:47+7:479:26
17Elin PoschD18 Elit 2 (180)41:22+10:4611:51
17Filip RosjöH15 (748)26:47+3:177:40
19Anna JohanssonD50 (573)30:00+4:5310:04
19Anna-Cajsa ErikssonD75 (194)40:08+15:4420:16
21Johan HanssonH45 Kort (1390)29:23+5:138:05
22Emil LingH10 (896)15:04+2:586:43
26Martin BeijerOpen 11 (267)51:21+21:3012:38
29Johanna FranssonD13 (696)33:52+9:1111:24
29Lennart LarssonH60 (688)37:15+8:2810:10
29Ulla LingD70 (226)41:43+15:1117:31
35Ida RosjöD11 (567)20:35+5:188:41
36Alfred ClaessonU1 (1370)19:56+5:019:26
38Per GranevikH70 (594)35:13+12:1012:26
39Per LarssonH75 (521)44:41+16:3316:14
39Filippa JohanssonD20 Elit (466)37:30+7:179:16
43Peter WaldenströmH35 Kort (413)41:45+13:4610:40
48Eva CarlssonD50 (573)35:39+10:3211:57
50Lennart GustafssonH60 (688)42:26+13:3911:35
52Per CaesarOpen 7 (1596)31:25+12:4310:36
61Marcus ForsénOpen 11 (267)1:23:03+53:1220:27
70Eric HolmbergOpen 9 (748)42:46+19:1210:35
72Mathilda WestlundOpen 3 (710)38:08+12:5412:32
72Olivia GrönkvistD12 (696)24:09+8:469:39
74Klas GrönkvistH45 (1091)36:02+10:309:04
76Erik LingH12 (772)24:41+10:149:43
77Rebecka LeanderOpen 3 (710)38:59+13:4512:49
77Peter WestlundH40 (638)46:29+20:4411:25
77Oliver MalmkvistH18 (520)42:30+16:5511:40
84Eric RosjöH18 Elit (582)35:51+11:548:51
88Maria WestlundOpen 1 (561)43:01+27:5817:50
89Anette FranssonOpen 7 (1596)34:41+15:5911:43
97Krister RosjöH50 (1174)38:13+13:2910:33
98Kajsa JohanssonD18 Elit (557)46:11+19:2012:58
99Angelica OscarssonOpen 7 (1596)35:33+16:5112:00
100Gideon ClaessonH14 (754)37:13+18:5411:42
104Fredrik LeanderOpen 8 (1444)59:55+24:5513:13
114Gabriel ClaessonH11 (688)36:41+20:5214:54
115Lina FranssonOpen 3 (710)42:40+17:2614:02
117Agneta Hallberg HanssonD45 (744)49:37+25:2515:39
118Elin LeanderOpen 3 (710)43:15+18:0114:13
120Hedda WestlundD10 (800)29:13+14:3013:09
120Kristina AnderssonOpen 8 (1444)1:01:49+26:4913:38
134Monica GrönkvistOpen 7 (1596)38:07+19:2512:52
137Ayan LingOpen 3 (710)45:23+20:0914:55
147Alva GrönkvistD10 (800)37:29+22:4616:53
166Hilma TrofastU1 (1370)29:45+14:5014:05
237Ingmar AnderssonOpen 8 (1444)1:51:28+1:16:2824:36
253Peter FranssonH45 Kort (1390)59:53+35:4316:29
300Anders HjorthOpen 3 (710)1:14:30+49:1624:30
Saga GrönkvistInskolning (1036)fullföljt
Assar ThelinInskolning (1036)fullföljt
John-Erik ErikssonH70 Motion (220)ej godkänd
Maritha HenrikssonD50 (573)ej start
Anders LingH45 Kort (1390)ej start
Per NordOpen 5 (2110)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser