Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Trollhättans SOK

94 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karleric FranssonH85 (54)31:4414:58
4Susanne Wiklund BjörkD45 (744)26:23+2:118:19
4Linus KristianssonH14 (754)20:17+1:586:22
4Johan KarlssonMTB-O H60 (74)1:00:32+5:247:20
6Adam JohanssonH18 (520)27:19+1:447:30
6Arvid BjörkH12 (772)16:46+2:196:36
7Mats KristianssonH50 Kort (970)26:14+0:528:05
9Björn Kristiansson3-days Men (170)57:57+9:448:23
10Eskil TryggöH16 (850)24:31+2:216:57
13Martin SchagerlindOpen 9 (748)30:19+6:457:30
13Per IvarssonH65 (687)31:50+2:589:47
13Jan-Åke SörliklevOpen 11 (267)41:49+11:5810:17
14Albin AppelgrenMTB-O Open kort (60)1:09:21+37:1515:39
15Cenny AppelgrenMTB-O Open kort (60)1:09:22+37:1615:39
18Lennart EkvallH55 Kort (500)34:25+8:3310:29
19Elvira BjörklundD18 Elit (557)31:31+4:408:51
20Linda Vesterberg3-days Women (179)1:02:45+19:5012:18
20Viggo AnderssonOpen 2 (292)44:12+15:1911:04
21Lena WaernD70 (226)36:17+9:4515:14
22Gitte Kristiansson3-days Middle (290)50:06+19:3512:52
22Hugo MandingerH13 (749)25:59+5:588:29
22Philip EkbergH14 Kort (157)39:21+18:1216:23
23Alva BjörkD10 (800)18:41+3:588:24
24Gunilla EdgrenD45 Kort (805)31:48+7:2711:02
25Anna Kristiansson3-days Women (179)1:07:36+24:4113:15
25Anders BjörkH40 Kort (1099)28:47+5:407:58
30Frida StigssonU2 (1094)28:54+10:3910:59
31Erik EkvallOpen 9 (748)35:38+12:048:49
33Elias EkvallH18 Elit (582)29:25+5:287:15
33Arne BerlinMTB-O Open lång (90)1:41:25+50:1111:59
34Malin KristianssonD14 (641)34:44+10:4411:14
35Agnes WesterbergD18 Elit (557)32:54+6:039:14
35Hans EkbergH60 Kort (465)39:37+10:4812:44
37Lisa MartanderD35 Kort (370)39:37+13:5012:04
38Nils MelénH10 (896)16:10+4:047:13
39Christoffer JohanssonH20 (272)43:49+16:5112:04
39Ida KristianssonD16 (684)38:11+10:1910:58
40Joakim AxelssonH21 Elit 2 (473)39:18+5:527:51
42Gunnar WaernH75 (521)46:18+18:1016:50
42Stefan JohanssonH55 Kort (500)41:09+15:1712:32
42Joar TryggöH14 (754)28:27+10:088:56
42Martina StigssonD40 Kort (909)33:46+9:4111:04
44Maja AnderssonOpen 10 (473)1:07:54+39:5216:58
44Julia EkbergU2 (1094)30:09+11:5411:27
45Edvin OckbornH10 (896)16:36+4:307:24
45Oskar WesterbergU2 (1094)30:18+12:0311:31
46Josefine KristianssonD20 Elit (466)38:16+8:039:28
47Eric BerlinH15 (748)30:43+7:138:48
48Olle MelénH12 (772)22:37+8:108:54
48Martina GabrielssonD40 Motion (523)46:04+19:2013:42
51Siri BjörklundOpen 5 (2110)45:11+14:4712:20
51Lova ErikssonD10 (800)21:01+6:189:28
54Maria TryggöD50 Kort (561)40:41+14:0515:21
55Lena AnderssonD35 Kort (370)48:27+22:4014:46
60Margareta MandingerD50 Kort (561)42:42+16:0616:06
65Erik EkbergH10 (896)17:41+5:357:53
67Sara SchmidtD21 (742)36:03+8:1110:18
72Martin MandingerH50 Kort (970)33:19+7:5710:16
72Johan OckbornH45 Kort (1390)35:07+10:579:40
73Clara BerlinOpen 7 (1596)33:16+14:3411:14
75Ronja AnderssonD12 (696)24:20+8:579:44
79Madelen ErikssonOpen 3 (710)39:11+13:5712:53
79Aina EdgrenD20 Elit (466)46:47+16:3411:34
83Oscar KarlssonH15 (748)36:51+13:2110:33
86Thord EkströmH55 Kort (500)1:01:27+35:3518:44
86Moa ErikssonD12 (696)26:24+11:0110:33
92Hilda MartanderD12 (696)27:09+11:4610:51
96Ann-Kristin KristianssonD45 Kort (805)41:58+17:3714:34
96Ludvig KarlssonH11 (688)32:12+16:2313:05
101Sven Arne KarlssonH40 (638)56:21+30:3613:50
102Tomas StigssonH45 Kort (1390)37:16+13:0610:15
104Anders BjörklundH15 (748)41:53+18:2312:00
107Alma AppelgrenD12 (696)29:09+13:4611:39
108Robin AnderssonH10 (896)20:39+8:339:13
111Linus BacklundH13 (749)43:20+23:1914:09
113Elsa MartanderD10 (800)27:44+13:0112:29
114Astrid MelénOpen 4 (718)53:46+33:1917:20
117Jennifer StigssonD10 (800)28:06+13:2312:39
117Amanda BacklundD16 (684)56:04+28:1216:06
118Mattias ErikssonOpen 7 (1596)36:37+17:5512:22
120Filip JohanssonH15 (748)48:32+25:0213:54
131Stefan HornebrantH50 (1174)42:54+18:1011:51
134Erik BacklundH40 Kort (1099)41:41+18:3411:32
148Per-Fredrik AnderssonH40 Kort (1099)44:36+21:2912:21
169Dag TryggöH50 (1174)46:26+21:4212:49
184Jonas MelénH45 Kort (1390)46:03+21:5312:41
200Olof MartanderH40 Kort (1099)56:53+33:4615:45
309Ulrika AppelgrenOpen 3 (710)1:16:49+51:3525:16
363Lena WesterbergOpen 5 (2110)1:25:35+55:1123:23
407Maria BjörklundOpen 5 (2110)1:45:58+1:15:3428:57
Selma MartanderInskolning (1036)fullföljt
Melker OckbornInskolning (1036)fullföljt
Jenny EdgrenD20 (410)ej godkänd
Kristina MelénOpen 5 (2110)ej godkänd
Lovisa KristianssonInskolning (1036)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser