Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Tyr

107 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Linda TakeD40 (349)29:55+1:478:32
4Pontus AlfredssonMTB-O H20 (44)56:21+2:085:33
5Lena GranefeltD65 (270)32:34+5:1012:52
5Karin Creutzer BlomgrenD70 Kort (205)33:13+5:5918:15
5Malin NymanD18 Elit 2 (180)37:20+6:4410:41
6Sixten WestlundH55 (674)27:33+3:177:41
6Anders LindbergChallenge H 10 (182)58:26+5:535:53
7Erik HögkvistChallenge H 10 (182)58:29+5:565:54
7Henric BrohedeH45 (1091)27:01+1:296:48
7Lars GranefeltH65 (687)30:56+2:049:31
7Malin LeanderssonD21 (742)29:16+1:248:21
7Elisabeth ÖströmD55 (418)32:06+4:0810:57
7Andreas MobergOpen 11 (267)37:07+7:169:08
8Anton JonssonH10 (896)14:02+1:566:15
9Mikael TakeChallenge H 10 (182)58:36+6:035:54
9Malin JonssonD35 (137)33:00+3:219:17
9Karin MoodhD55 Kort (290)37:29+6:4014:08
10My WestlundD21 (742)29:37+1:458:27
10Eva AlbinssonD40 (349)32:37+4:299:19
11Emma BergmanD18 Elit 2 (180)39:03+8:2711:11
13Jan-Olof StohmH65 Motion (167)36:28+10:1515:55
13Bengt JohanssonH50 Kort (970)27:28+2:068:28
15Eva BjrkmanPre-Elit (320)0:19+0:100:03
15Eva BjörkmanPre-Elit (320)0:19+0:100:03
15Ingrid KensbyD55 (418)35:13+7:1512:01
16Barbro ZetterlingD55 Motion (243)31:37+8:3815:25
16Mathias SwartzH40 Motion (326)39:28+10:06
17Ebba Ekman3-days Women (179)1:00:01+17:0611:46
18Niclas MobergChallenge H 5 (174)34:23+7:097:06
18Oskar NymanH15 (748)26:56+3:267:43
19Lotta RansjöD50 (573)30:00+4:5310:04
21Johanna HoltetChallenge D 5 (211)39:53+8:418:13
21Johan HenricssonOpen 10 (473)51:47+23:4512:56
22Lydia MartinssonD21 (742)30:58+3:068:50
23Erik RåbergH35 (257)43:25+13:439:42
23Sofie GustavssonD21 (742)31:03+3:118:52
24Johan KensbyChallenge H 5 (174)37:28+10:147:44
26Magnus AlbinssonH45 (1091)30:16+4:447:37
26Lovisa MartinssonD18 Elit (557)32:06+5:159:01
26Annika LeanderssonD55 (418)36:44+8:4612:32
27Mats KensbyH55 Kort (500)36:03+10:1110:59
28Catarina HögkvistD50 Kort (561)34:29+7:5313:00
30Märta Ransjö ZanderD18 Elit (557)32:32+5:419:08
33Hanna GustavssonD20 Elit (466)36:42+6:299:05
34Nial SimesChallenge H 5 (174)1:33:02+1:05:4819:13
35Emma LundqvistChallenge D 5 (211)47:13+16:019:44
38Leif SandahlH55 Kort (500)38:45+12:5311:48
39Ann-Sofie HultsvedD50 Kort (561)36:51+10:1513:54
40Rebecca TakeD12 (696)21:27+6:048:34
40Per HögkvistH50 Kort (970)30:30+5:089:24
41Marie ZetterlingD21 Motion (232)1:08:34+35:5722:02
41Carola KarlssonD55 Kort (290)51:33+20:4419:27
44Eva TrangiusD65 Kort (313)50:30+21:4523:35
49Johan WikströmH21 Elit 2 (473)40:09+6:438:01
49Pär NymanH50 (1174)32:51+8:079:04
49Anton UddH21 Kort (1049)35:28+10:308:35
50Elin Ransjö ZanderD18 Elit (557)34:43+7:529:45
50Danilo MobergU1 (1370)20:51+5:569:52
51Leif MartinssonH55 Kort (500)43:19+17:2713:12
52Elsa AlbinssonD13 (696)37:14+12:3312:32
54Emil WikströmH21 Kort (1049)36:10+11:128:45
57Jesper AlfredssonH20 Elit (540)36:45+8:497:52
58Emma AlfredssonD10 (800)21:19+6:369:36
58Anna Weckner WestlundD50 (573)38:43+13:3612:59
58Johanna AlfredssonOpen 6 (532)55:46+25:0315:39
58Linn AnderssonD11 (567)22:57+7:409:41
59Maria HenricssonOpen 3 (710)37:01+11:4712:10
62Arvid ErikssonH10 (896)17:34+5:287:50
67Johannes AronssonOpen 6 (532)59:22+28:3916:40
71Nicolina MobergD13 (696)39:53+15:1213:25
71Marcus BeckiusH18 Elit 2 (490)41:48+14:5710:58
74Jan GustafssonOpen 7 (1596)33:20+14:3811:15
75Johan GustafssonH18 Elit 2 (490)42:40+15:4911:11
76Karin NymanD45 Kort (805)38:50+14:2913:29
77Monica DjurbergOpen 7 (1596)33:37+14:5511:21
79Maria ErikssonOpen 3 (710)39:11+13:5712:53
86Mikael AlfredssonOpen 6 (532)1:08:16+37:3319:10
87Lars AnderssonH50 Kort (970)35:10+9:4810:51
89Gustav NilssonU1 (1370)23:34+8:3911:10
89Simon AlbinssonH11 (688)29:34+13:4512:01
89Jens ÖströmH21 Kort (1049)41:02+16:049:56
93Matteo MobergU1 (1370)23:50+8:5511:17
104Erik SimesH50 (1174)38:42+13:5810:41
113Amanda AlfredssonD12 (696)32:19+16:5612:55
120Oscar AnderssonH10 (896)21:50+9:449:44
123Sandra HaneOpen 7 (1596)37:17+18:3512:35
124Kristin KensbyOpen 8 (1444)1:02:19+27:1913:45
135Mikael KullinH50 Kort (970)42:43+17:2113:11
136Marcus HällmanH10 (896)23:55+11:4910:40
137Sten LeanderssonH50 (1174)43:19+18:3511:57
138Tobias HällmanH12 (772)40:29+26:0215:56
139Viktor AlfredssonH15 (748)57:06+33:3616:21
144William HollowellOpen 9 (748)59:21+35:4714:41
150Håkan AhlqvistH45 Kort (1390)42:01+17:5111:34
157Mattias PerssonH40 Kort (1099)45:54+22:4712:42
162Helene HällmanOpen 5 (2110)58:10+27:4615:53
169Bernt NilssonH50 Kort (970)51:35+26:1315:55
179Matilda BrunzellOpen 3 (710)49:30+24:1616:16
187Jerker AnderssonH40 Kort (1099)52:45+29:3814:36
189Anton HenricssonU1 (1370)31:28+16:3314:54
256Ida HyvönenOpen 7 (1596)49:29+30:4716:43
257TUVA HENRICSSONU1 (1370)43:01+28:0620:23
Irma ErikssonInskolning (1036)fullföljt
Wilma JonssonInskolning (1036)fullföljt
Maximilian LevinInskolning (1036)fullföljt
Erika AhlqvistD18 (289)ej godkänd
Richard TakeOpen Challenge 10 (221)ej godkänd
Börje RåbergH70 (594)ej start
Mia GyllenbergD45 (744)ej start
Sara FogelbergD16 Kort (129)ej start
Olov ÖströmH60 (688)ej start
Linda GustafssonD16 (684)ej start
Jessica NilssonD20 Elit (466)ej start
Christian HedqwistH21 Kort (1049)ej start
Ola IsakssonH50 Kort (970)ej start
Björn FogelbergH55 Kort (500)ej start
Christer HällmanOpen 5 (2110)ej start
Leif SalinMTB-O Open lång (90)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser