Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Gamleby OK

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Tove ValleriusD11 (567)17:40+2:237:27
11Gunnel ChristianssonD70 Motion (144)39:12+10:1220:00
15Maria WallströmD35 Motion (190)43:48+18:1114:44
15Viktor PetterssonH16 Kort (133)42:36+16:3513:36
17Lena JakobssonD50 Motion (217)44:42+15:5418:32
18Hanna ÖbergD11 (567)18:38+3:217:51
19Lena PerssonD60 (252)33:47+11:1413:11
20Tuva ÖstangårdD10 (800)18:14+3:318:12
26Carl ÖbergH10 (896)15:16+3:106:48
32Petter ValleriusH35 (257)46:28+16:4610:23
40Yvonne JohanssonD55 Kort (290)51:25+20:3619:24
45Isak LiljeholmH12 (772)22:13+7:468:44
50Aron ÖstangårdH13 (749)30:52+10:5110:05
52Inger AlmgrenD65 Kort (313)1:02:10+33:2529:02
52Jenny JakobssonD16 (684)39:46+11:5411:25
53Lena SandahlD65 Kort (313)1:02:58+34:1329:25
55Måns AxelssonH40 Motion (326)1:00:40+31:18
61Loke ÖstangårdH15 (748)33:33+10:039:36
62Richard OlovssonH40 Kort (1099)34:09+11:029:27
72Ann-Sofi OlovssonD40 Motion (523)51:40+24:5615:22
73Åsa AxelssonD45 Motion (502)49:09+24:5820:28
74Johnny GustafssonH65 (687)41:39+12:4712:48
80Ingemar PerssonH60 (688)47:30+18:4312:58
80Fabian ValleriusH13 (749)36:17+16:1611:51
81Maria NilssonD40 Motion (523)55:30+28:4616:31
92Lars KarlssonH65 Kort (570)49:29+23:4218:19
95Hans-Åke ChristianssonH70 (594)55:47+32:4419:42
102Henrik PetterssonH12 (772)28:06+13:3911:03
103Göran AlmgrenH70 (594)1:01:34+38:3121:45
104Maja AxelssonD12 (696)28:38+13:1511:27
106Thomas JohanssonH45 Kort (1390)37:26+13:1610:18
113Agnes OlovssonU2 (1094)39:23+21:0814:58
116Ellen OlovssonD12 (696)33:08+17:4513:15
119Jan JohanssonH60 (688)59:03+30:1616:08
120Christer ÖbergH40 Kort (1099)39:52+16:4511:02
130Susanne GranD45 Kort (805)50:25+26:0417:30
141Oliver ValleriusH15 (748)1:01:01+37:3117:28
142Per SandahlH21 Kort (1049)49:04+24:0611:52
161Pia ÖstangårdD45 Kort (805)1:25:28+1:01:0729:40
170Robert LarssonH21 (889)1:00:35+31:3113:03
177Nicklas EnlundOpen 9 (748)1:21:49+58:1520:15
Erik AxelssonH16 Kort (133)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser