Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OLG Pfaeffikon

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jessica SchärerD14 Kort (220)24:309:31
3Pascal SchärerH12 (772)15:27+1:006:04
7Claudia SchaererD40 Motion (523)33:56+7:1210:05
12Mattia GründlerH15 (748)25:59+2:297:26
21Lea WidmerD15 (646)31:37+5:559:03
26Lukas MeierOpen 4 (718)34:03+13:3610:59
32Mirjam GründlerD45 (744)32:16+8:0410:10
35Hansjoerg RutzH55 Kort (500)37:09+11:1711:19
39Nadja RutzD20 (410)40:46+11:2811:42
42Kaspar MeierH12 (772)22:07+7:408:42
43Riccardo RancanH20 Elit (540)34:36+6:407:24
45Marianne BosshardD55 Motion (243)59:50+36:5129:11
47Aurel GloorH10 (896)16:42+4:367:27
48Lars WidmerH18 (520)35:57+10:229:52
49Flurina BieriD15 (646)37:40+11:5810:47
50Demian GanderH20 (272)58:22+31:2416:04
57Annina RancanD18 Elit (557)35:32+8:419:58
75Sven KleinH21 Elit 2 (473)45:08+11:429:01
76Siri DoblerD20 (410)54:59+25:4115:47
94Yvonne KleinD50 (573)54:01+28:5418:07
98Markus BieriH45 (1091)39:04+13:329:50
98Lea-Gioia GloorD12 (696)27:54+12:3111:09
99Frederika TagwerkerD45 (744)43:32+19:2013:43
106Susi RutzD50 (573)1:05:40+40:3322:02
107Barbara RancanD50 Kort (561)1:21:02+54:2630:34
108Flurin RutzOpen 7 (1596)36:09+17:2712:12
113Andrin BieriH18 Elit (582)1:00:06+36:0914:50
113Jonas WepferH14 (754)42:42+24:2313:25
117Juerg BosshardH55 (674)1:03:39+39:2317:46
117Anik DoblerD14 (641)57:41+33:4118:40
119Christoph MeierH40 (638)1:10:21+44:3617:17
122Sibylle BieriD45 (744)50:57+26:4516:04
127Moritz MeierH14 (754)46:59+28:4014:46
132Marco RancanH50 (1174)42:56+18:1211:51
134Fabian KleinH21 (889)49:21+20:1710:38
155Monika SennD45 Kort (805)1:07:18+42:5723:22
163Remo ThomaH21 (889)57:41+28:3712:25
165Yuri DoblerH16 (850)1:04:18+42:0818:16
170Florian WepferH16 (850)1:16:54+54:4421:50
175Markus GründlerH50 (1174)47:54+23:1013:13
189Erich DoblerH45 (1091)56:58+31:2614:20
208Franziska MeierOpen 3 (710)53:46+28:3217:41
212Peter KleinH50 (1174)59:53+35:0916:32
228Bernard GloorH50 (1174)1:19:33+54:4921:58
260Beatrice BombeliOpen 5 (2110)1:08:43+38:1918:46
334Damian RutzOpen 7 (1596)1:06:29+47:4722:27
341Florian SchärerOpen 5 (2110)1:20:27+50:0321:58
Sarina RutzD15 (646)ej godkänd
Oswald GanderH60 Motion (156)ej godkänd
Sebastian SennH15 (748)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser