Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

CopenhagenO

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Agnes KrachtD16 (684)28:50+0:588:17
3Nicoline Friberg KlysnerD21 Elit 2 (45)40:57+2:089:43
11Jesper David JensenH40 (638)30:03+4:187:22
11Asker ÖhlenschlägerH20 (272)31:33+4:358:41
17Astrid MaagD18 Elit (557)30:37+3:468:36
17Ida ØbroD16 (684)33:47+5:559:42
20Peter HansenH18 (520)30:15+4:408:18
21Rasmus ØdumH50 (1174)29:37+4:538:10
23Charlotte ThraneD50 (573)30:35+5:2810:15
24Lasse Falck WeberH15 (748)27:52+4:227:59
25Magnus MaagH20 Elit (540)31:47+3:516:48
27Søren Thrane ØdumH14 (754)26:25+8:068:18
27Marie Erskov KroghD16 (684)35:55+8:0310:19
30Tim Falck WeberH50 (1174)30:50+6:068:31
39Agnes JonssonD18 Elit (557)33:26+6:359:23
43Cecilie KlysnerD21 Elit (362)42:17+8:328:55
48Rune ØstergaardH18 Elit (582)30:13+6:167:27
60Bertram Kopp StannumH20 Elit (540)37:05+9:097:56
61Sara BrinchD15 (646)39:58+14:1611:27
63Johan Lindbjerg SkovbækH18 Elit (582)32:10+8:137:56
64Astrid KirkegaardD16 (684)41:57+14:0512:03
71Aske JepsenH20 Elit (540)39:01+11:058:21
71Helge TillingsøeOpen 9 (748)42:50+19:1610:36
73Toke TillingsøeH12 (772)24:31+10:049:39
74Jakob Schøier KovstedH15 (748)35:39+12:0910:12
74Amalie TripaxD20 Elit (466)44:14+14:0110:56
77Mikkel Kaae-NielsenH20 Elit (540)39:49+11:538:31
79Andreas Duc JørgensenH18 (520)42:36+17:0111:42
82Magne TillingsøeU2 (1094)34:45+16:3013:12
86Preben BrinchH40 (638)48:54+23:0912:00
86Oscar David Broman JensenH12 (772)25:54+11:2710:11
90Maja L. BrinchD20 Elit (466)57:22+27:0914:11
94Julius MolsenH18 Elit (582)39:06+15:099:39
98Asger Skytte KirkegaardH18 Elit (582)40:57+17:0010:06
102Sidse TillingsøeD15 (646)48:27+22:4513:52
103Rasmus Damgaard NielsenH18 Elit (582)45:14+21:1711:10
105Mikkel EbbensgaardH18 (520)1:38:26+1:12:5127:02
124Amalie SeverinsenD16 (684)58:09+30:1716:42
135Emil Olander LorenzH16 (850)42:49+20:3912:09
175Jens KovstedH45 (1091)51:43+26:1113:01
204Marianne KirkegaardOpen 8 (1444)1:25:13+50:1318:48
236Gunvor Skytte KirkegaardOpen 3 (710)59:00+33:4619:24
Carl Emil Schøier KovstedH18 Elit (582)ej godkänd
Malthe GaarsdalH20 Elit (540)ej start
Anders Huus PedersenH16 (850)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser