Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Kungälvs OK

62 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Albin PålssonOpen Challenge 10 (221)1:07:02+11:4016:45
9Anna AsplundD50 Kort (561)29:30+2:5411:07
9Aron Laurell HåkanssonH20 (272)31:20+4:228:37
10Karl Aderstedt AlthoffH10 (896)14:19+2:136:23
12Roger BorgPre-A (231)0:35+0:35
17Johanna NilssonD15 (646)30:54+5:128:51
17Hanna RangertD40 (349)34:17+6:099:47
20Fritjof Aderstedt AlthoffH12 (772)19:14+4:477:34
21Mia Nilsson3-days Easy (88)55:18+26:5815:50
22Robin NyqvistChallenge H 5 (174)36:34+9:207:33
23Håkan HåkanssonH60 Motion (156)53:55+23:1622:27
24Hanna GabrielssonD13 (696)33:25+8:4411:15
26Ulf PetterssonH60 Kort (465)37:55+9:0612:11
27Susanne GranängD35 Kort (370)37:17+11:3011:22
31Kristin EkdalaD40 Kort (909)32:37+8:3210:41
33Gull-Britt GrönbergD75 (194)59:30+35:0630:03
34Lina PålssonD18 Elit 2 (180)50:52+20:1614:34
36Erik AderstedtH40 (638)35:23+9:388:41
38Sören DarellPre-A (231)2:13+2:13
38Elsa Aderstedt AlthoffD14 (641)35:25+11:2511:27
39Molly GranängD11 (567)20:56+5:398:49
41Axel EkdalaU2 (1094)29:57+11:4211:23
42Staffan AsplundH50 Kort (970)30:36+5:149:26
46Eva JohanssonD65 (270)1:04:52+37:2825:38
47Ingemar GidenstamPre-Elit (320)1:28+1:190:15
51Ann-Sofi HermanssonD40 Kort (909)34:30+10:2511:18
56Dante RangertH10 (896)17:19+5:137:43
57Sofia RaskD12 (696)22:34+7:119:01
57Eva NilssonD45 Motion (502)43:12+19:0118:00
58Minda LangmoenD20 (410)45:04+15:4612:57
66Thomas Nilsson3-days Middle (290)1:12:54+42:2318:44
71Rasmus GranängU2 (1094)33:51+15:3612:52
72Rudolf BrogrenH55 Kort (500)51:43+25:5115:46
93Sven-Olof PålssonH55 Kort (500)1:03:44+37:5219:25
93Jan GranängH40 Kort (1099)36:58+13:5110:14
94Katrin AsplundD12 (696)27:19+11:5610:55
96Lisa BörnstedtD15 (646)46:58+21:1613:27
96Vidar EkdalaU1 (1370)24:15+9:2011:29
111Disa RangertD12 (696)31:53+16:3012:45
117Marie AsplundD13 (696)51:15+26:3417:15
118Karin AlthoffD40 Kort (909)43:20+19:1514:12
123Edvin NilssonH13 (749)47:38+27:3715:33
130Erika RaskD40 Kort (909)46:53+22:4815:22
133Linda OxelD45 Kort (805)51:37+27:1617:55
135Axel HermanssonH14 (754)53:48+35:2916:55
149Martin EkdalaH45 Kort (1390)41:59+17:4911:33
152Edvin LanneU2 (1094)45:18+27:0317:13
153Arvid LanneU2 (1094)45:22+27:0717:14
171Benjamin GabrielssonH16 (850)1:32:44+1:10:3426:20
172Anneli GabrielssonD40 Kort (909)1:00:15+36:1019:45
180Anton NilssonU2 (1094)50:13+31:5819:05
191Ulla-Britt OrdasiOpen 7 (1596)43:33+24:5114:42
204Ulf GabrielssonH45 Kort (1390)49:24+25:1413:36
209Mats HermanssonH40 Kort (1099)1:07:08+44:0118:35
235Hans NilssonH45 Kort (1390)54:07+29:5714:54
238Ulf RaskH45 Kort (1390)54:46+30:3615:05
288Carina LangmoenOpen 7 (1596)55:35+36:5318:46
324Eva K JohanssonOpen 3 (710)1:24:58+59:4427:56
Roger JohanssonPre-A (231)fullföljt
Hjalmar SteenInskolning (1036)fullföljt
Anton RaskU2 (1094)ej godkänd
Joel GabrielssonU2 (1094)ej godkänd
Kajsa RaskD15 (646)ej start
Elin HermanssonD16 (684)ej start
Kjell SjunnessonH65 Kort (570)ej start
MARTIN LANGMOENOpen 4 (718)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser