Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Landehof

100 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Martin ClaessonMTB-O H40 (118)51:285:02
3Ottilia AnderssonD14 Kort (220)27:04+2:3410:31
3Lukas WadstenH16 Kort (133)29:02+3:019:16
3Charlotte DrejmoD40 Motion (523)32:34+5:509:41
5Anna GranforsD35 Motion (190)36:45+11:0812:22
5Desiré RexD35 Kort (370)30:45+4:589:22
5Sara SaetreD12 Kort (142)16:08+2:458:34
7Filip WadstenH20 Elit (540)29:44+1:486:22
7Christina BjörkqvistD45 Motion (502)28:40+4:2911:56
9Lotta SaetreD40 (349)32:33+4:259:18
9Krister StrandH60 (688)33:13+4:269:04
9Ida ErikssonD16 Kort (129)47:49+16:3515:02
11Anna ErikssonD45 (744)28:48+4:369:05
13Irmeli JanssonD65 Motion (139)39:52+8:5819:10
14Sven GranforsH35 (257)37:13+7:318:19
15Bo JanssonH65 Motion (167)38:06+11:5316:38
16Daniel LexénH21 Motion (233)43:04+10:0610:47
17Lars FinbomH70 (594)29:56+6:5310:34
18Inga PerssonD75 (194)39:10+14:4619:46
20Fritjof AnderssonH16 Kort (133)46:49+20:4814:57
22Samuel PihlströmH14 (754)25:42+7:238:04
23Felix DrejmoH13 (749)26:21+6:208:36
24Lillemor HallinD75 (194)46:19+21:5523:23
25Joel RingströmH11 (688)20:08+4:198:11
28Melker ÅkessonH11 (688)20:21+4:328:16
28Erik RåbergH21 (889)35:39+6:357:40
32Carolina RåbergD21 Kort (619)33:15+7:1010:29
35Anna KörleOpen 6 (532)48:43+18:0013:41
37Nils KörleH13 (749)28:54+8:539:26
37Albin NyqvistH12 (772)21:27+7:008:26
38Pia JohanssonOpen 9 (748)37:12+13:389:12
40Emelie LorénD16 (684)38:25+10:3311:02
44Hanna ÅbergD18 Elit (557)33:48+6:579:29
45Karl GranforsH11 (688)22:38+6:499:12
46Hampus OlesundOpen 8 (1444)49:37+14:3710:57
49Inger WåhlströmOpen 1 (561)32:21+17:1813:25
51Robert LindOpen 8 (1444)50:58+15:5811:15
51Thomas KarlssonOpen 9 (748)38:43+15:099:35
53Anders WadstenH45 (1091)33:54+8:228:32
54Magnus KarlssonH50 (1174)33:11+8:279:10
55Pernilla KarlssonD40 Motion (523)46:46+20:0213:55
58Sara LorénOpen 8 (1444)52:10+17:1011:30
61Lisa ErikssonD10 (800)21:43+7:009:46
62Annette LundeD45 Motion (502)44:56+20:4518:43
63Tobias RingströmH40 Kort (1099)34:11+11:049:28
64Ulf NyqvistH45 Kort (1390)34:14+10:049:25
65Sofia KarlssonD45 Kort (805)37:31+13:1013:01
65Felicia StuhlhoferOpen 9 (748)40:57+17:2310:08
65Göran OlesundH55 (674)40:40+16:2411:21
66Alice BjörkqvistOpen 4 (718)44:08+23:4114:14
69Daniela RichardssonD40 Kort (909)36:27+12:2211:57
69Elsa KarlssonD12 (696)24:01+8:389:36
71Elias NyqvistH10 (896)17:56+5:508:00
73Ida KörleD10 (800)22:19+7:3610:03
80Emma KarlssonD16 (684)44:50+16:5812:52
84Gunnar VallinH70 (594)49:56+26:5317:38
95Jonas WåhlströmOpen 4 (718)49:38+29:1116:00
101Rebecka PihlströmD12 (696)28:08+12:4511:15
105Molly AlmerU1 (1370)24:45+9:5011:43
106Gustav RexU1 (1370)24:54+9:5911:48
107Ulf NordgrenH65 Kort (570)1:08:54+43:0725:31
108Alexander RoosH14 (754)40:39+22:2012:46
109Martin TöppnerOpen 6 (532)1:23:24+52:4123:25
109Emelie KarlssonD16 (684)54:55+27:0315:46
110Teddy AnderssonH50 Kort (970)39:11+13:4912:05
116Bertil AxbomH55 (674)58:57+34:4116:27
117Victor AxbomH21 (889)45:06+16:029:43
118Annie BjörkqvistOpen 4 (718)54:30+34:0317:34
122Lisa WreebyOpen 5 (2110)53:28+23:0414:36
126Johanna PihlströmD10 (800)30:22+15:3913:40
133Elin KarlssonU1 (1370)26:33+11:3812:34
137Matilda ÅkessonD13 (696)1:27:12+1:02:3129:21
146Johan ÅbergH45 Kort (1390)41:39+17:2911:28
151Johan LidénH40 Kort (1099)44:45+21:3812:23
159Samuel RingströmH10 (896)30:19+18:1313:32
160Göran StuhlhoferH50 (1174)44:59+20:1512:25
163Andreas PihlströmOpen 8 (1444)1:13:01+38:0116:07
166Kristofer DrejmoH40 Kort (1099)47:49+24:4213:14
171Johanna TöppnerU2 (1094)48:34+30:1918:27
172Valter DrejmoH10 (896)38:00+25:5416:57
195Sven ErikssonH45 Kort (1390)47:55+23:4513:12
206Ester GranforsU1 (1370)33:00+18:0515:38
224Bo GustafssonOpen 7 (1596)46:00+27:1815:32
226Gunilla LindOpen 7 (1596)46:06+27:2415:34
235Sara WåhlströmU1 (1370)37:12+22:1717:37
259Joakim ÅkessonH45 Kort (1390)1:02:10+38:0017:07
297Inger SundinOpen 7 (1596)56:56+38:1419:14
297Cecilia RoosOpen 3 (710)1:13:57+48:4324:19
318Ester FreidlitzOpen 5 (2110)1:15:41+45:1720:40
320Matilda FreidlitzOpen 5 (2110)1:15:57+45:3320:45
375Martin WeimarckOpen 5 (2110)1:28:47+58:2324:15
386Sven FreidlitzOpen 5 (2110)1:30:50+1:00:2624:49
406Anne-Marie RichardssonOpen 5 (2110)1:44:19+1:13:5528:30
Linnéa RexInskolning (1036)fullföljt
Jakob RingströmInskolning (1036)fullföljt
Emma KarlssonOpen 1 (561)ej godkänd
Ingrid Rex WallströmD65 Kort (313)ej godkänd
Wilma SaetreU2 (1094)ej godkänd
Torbjörn SaetreOpen 5 (2110)ej godkänd
Martin WeimarckMTB-O Open lång (90)ej godkänd
Otto StuhlhoferH18 Elit (582)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser