Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Malmö OK

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Håkan GrubbOpen 11 (267)37:50+7:599:19
12Margit GlansD70 Motion (144)39:41+10:4120:14
12Gösta SvenssonH65 Motion (167)35:55+9:4215:41
18Jan-Erik GlansH70 Motion (220)41:31+15:0718:22
18Hannah LarsenD14 Kort (220)32:36+8:0612:41
20Håkan BrostH75 (521)37:25+9:1713:36
23Emma HolgerssonOpen 6 (532)45:01+14:1812:38
24Anna SvenningssonOpen 4 (718)32:58+12:3110:38
26Fredrik NygrenOpen 6 (532)46:49+16:0613:09
28Malin MalmbergD45 Kort (805)32:52+8:3111:24
29Andreas JentschOpen 6 (532)47:28+16:4513:20
34Arne GustafssonH75 (521)43:18+15:1015:44
44Emelie MalmbergOpen 7 (1596)30:47+12:0510:23
53Anders NilssonOpen 11 (267)1:08:12+38:2116:47
54Åsa JentschOpen 6 (532)54:09+23:2615:12
60Malin Karlsson3-days Middle (290)1:10:11+39:4018:02
60Carolina LandinOpen 11 (267)1:18:12+48:2119:15
61Ivan PerssonPre-Elit (320)2:16+2:070:24
63Linus MalmstenH35 Kort (413)53:21+25:2213:38
66Ingemar TuressonH75 (521)53:45+25:3719:32
84Hanna KryhD21 Kort (619)44:49+18:4414:08
86Benjamin ViebkeH55 (674)45:18+21:0212:39
94Håkan NilssonH65 (687)47:20+18:2814:33
97Stein ØstbyH55 Kort (500)1:21:13+55:2124:45
102Wiviann OttossonD21 Kort (619)51:36+25:3116:16
103Lars JohanssonH60 (688)54:06+25:1914:46
115Roland DahlmanH60 (688)58:12+29:2515:54
136Karl UtterbackH21 Kort (1049)46:53+21:5511:21
138Carina ThomsenOpen 3 (710)45:29+20:1514:57
173Marie LarsenOpen 5 (2110)58:45+28:2116:03
178Ulf MalmbergOpen 5 (2110)59:33+29:0916:16
180Fredrik ÖbergH21 Kort (1049)1:00:15+35:1714:35
210Marie SvenssonOpen 7 (1596)44:55+26:1315:10
242Ronny SchalinOpen 8 (1444)2:02:47+1:27:4727:06
251Paul SchannongOpen 5 (2110)1:07:36+37:1218:28
252Kristina LandgrenOpen 8 (1444)4:14:32+3:39:3256:11
270Tine LönborgOpen 3 (710)1:04:11+38:5721:06
280Berit SchannongOpen 5 (2110)1:10:36+40:1219:17
289Gert OlssonOpen 7 (1596)55:38+36:5618:47
359Emma ØstbyOpen 5 (2110)1:24:15+53:5123:01
Filip NilssonInskolning (1036)fullföljt
Hanna NilssonInskolning (1036)fullföljt
Lena PerssonD70 Kort (205)ej godkänd
Evelina EkelundD21 Kort (619)ej godkänd
Bengt NygrenH70 Motion (220)ej start
Annika ØstbyOpen 5 (2110)ej start
Viggo ViebkeOpen 6 (532)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser