Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

NAIS Orienteringsklubb

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Ida WaernqvistD12 (696)17:40+2:177:04
16Helena LindgrenD35 Motion (190)44:08+18:3114:51
21Viktor WaernqvistH14 (754)25:39+7:208:03
23Thomas PeterssonMTB-O H50 (123)56:32+14:006:35
27Linnea SamuelssonD14 (641)33:29+9:2910:50
34Torbjörn LindgrenMTB-O H40 (118)1:37:12+45:449:31
39Marie AnderssonD40 Kort (909)33:26+9:2110:57
41Tilda TräffD14 Kort (220)57:06+32:3622:13
61Gustav TräffH14 (754)29:50+11:319:22
63Åsa GranströmD40 Kort (909)35:58+11:5311:47
66Gabriella JarlD40 Kort (909)36:15+12:1011:53
74Erik WikströmH13 (749)35:22+15:2111:33
76Thomas PeterssonH50 (1174)35:27+10:439:47
79Stefan TräffH40 (638)46:43+20:5811:28
95Emilia SamuelssonD16 (684)49:30+21:3814:13
99Mattis GranströmH12 (772)27:58+13:3111:00
106Ludvig ClassonH13 (749)42:21+22:2013:50
108Amanda WärnD11 (567)39:34+24:1716:41
111Mattias SamuelssonH10 (896)20:59+8:539:22
113Kajsa TräffD11 (567)42:53+27:3618:05
114Ture BergqvistH12 (772)30:24+15:5711:58
115Sixten JarlU2 (1094)39:33+21:1815:02
118Niklas SamuelssonH40 (638)1:08:53+43:0816:55
120Josefin BovellanD16 (684)56:27+28:3516:13
135Edwin WedinU1 (1370)26:42+11:4712:39
137Carl GranströmH40 Kort (1099)42:38+19:3111:48
137Kjell TräffH45 Kort (1390)40:39+16:2911:11
141Gustav GranströmH10 (896)24:39+12:3311:00
149Linus ClassonH16 (850)47:57+25:4713:37
150Fia WärnD40 Kort (909)51:38+27:3316:55
178Lotta ClassonD40 Kort (909)1:09:58+45:5322:56
180Johan WaernqvistOpen 5 (2110)59:46+29:2216:19
191Lars-Åke ClassonH45 Kort (1390)46:55+22:4512:55
196Charlotta WaernqvistOpen 3 (710)51:31+26:1716:56
198Rasmus WärnU1 (1370)32:16+17:2115:17
207Jens WärnOpen 8 (1444)1:26:48+51:4819:09
231Erik WedinH45 Kort (1390)53:33+29:2314:45
269Axel JarlU1 (1370)46:30+31:3522:02
282Emma LindgrenU1 (1370)55:18+40:2326:12
Alice ClassonInskolning (1036)fullföljt
Elias WedinInskolning (1036)fullföljt
Daniel AlmgrenH40 Motion (326)ej godkänd
Håkan TräffMTB-O H50 (123)ej start
Tor AnderssonOpen 7 (1596)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser