Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Orion

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erik AnderssonH20 Elit (540)27:565:58
2Yuri OmelchenkoH40 Kort (1099)24:57+1:506:54
5Klara AnderssonD13 (696)27:18+2:379:11
7Cecilia BrattD45 (744)27:28+3:168:39
8Lena SwartzD50 Kort (561)28:57+2:2110:55
9Peter AnderssonH50 Kort (970)27:01+1:398:20
10Henrik BerlinH45 (1091)27:56+2:247:02
11Anna-Karin JonssonD40 (349)32:54+4:469:24
11Måns SandgrenH21 Kort (1049)28:37+3:396:55
12Björn LinnersjöH70 (594)29:05+6:0210:16
14Ann-Helen LinnersjöD65 Kort (313)35:53+7:0816:46
14Melker LarssonOpen 3 (710)30:43+5:2910:06
18Malin SvenssonOpen 8 (1444)42:53+7:539:27
18Ingela AnderssonD40 Motion (523)37:19+10:3511:06
19Erik SundelinH12 Kort (99)38:56+26:3219:22
20Axel BrattH10 (896)14:59+2:536:41
20Sara JonssonD21 (742)30:45+2:538:47
21Emil ØbroH20 Elit (540)31:19+3:236:42
21Niklas BrattH45 (1091)29:45+4:137:29
21Patrik SjökvistH40 (638)32:12+6:277:54
24Lisa SwartzD11 (567)19:18+4:018:08
29Gunilla GustafssonD50 Kort (561)34:32+7:5613:01
30Lars-Ola LarssonOpen 8 (1444)45:54+10:5410:07
32Martina SundelinD14 Kort (220)43:11+18:4116:48
33Pi PerssonMTB-O Open medel (133)1:32:12+49:0114:40
38Ingemar AnderssonH70 Kort (532)33:55+8:0713:37
39Zebastian NohaveU1 (1370)20:15+5:209:35
39Philip PerssonH20 Elit (540)34:10+6:147:18
45Johan NohaveOpen 9 (748)38:21+14:479:29
46Frida AnderssonD21 (742)33:49+5:579:39
52Pontus PeterssonH21 Elit (387)40:22+8:397:08
56Agnes BerlinD10 (800)21:14+6:319:33
56Ella BrattD12 (696)22:25+7:028:58
58Maja AnderssonD21 Kort (619)39:24+13:1912:25
67Nils SwartzH10 (896)17:45+5:397:55
69Kajsa AnderssonD15 (646)41:04+15:2211:46
121Johan SwartzH40 Kort (1099)39:55+16:4811:03
271Anders SundelinH45 Kort (1390)1:10:56+46:4619:32
Mollie NohaveOpen 5 (2110)ej godkänd
Katarina SundelinD50 Kort (561)ej godkänd
Mollie NohaveOpen 8 (1444)ej start
Linda JonssonD13 (696)ej start
Pontus JonssonH50 (1174)ej start
Tilda JohanssonD20 Elit (466)ej start
Nanna SundelinD10 (800)ej start
Mats AnderssonH50 Kort (970)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser