Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Skogsluffarnas OK

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Melker CarlingerOpen 3 (710)27:02+1:488:53
6Elias TidevallH14 (754)21:54+3:356:53
11Karin SkogD21 Motion (232)40:02+7:2512:52
23Britt-Marie SkogD65 Motion (139)49:18+18:2423:42
25Elisabeth TollemarkD50 (573)31:13+6:0610:28
33Harald CarlingerChallenge H 5 (174)1:04:44+37:3013:22
35Åsa NorellD60 Motion (183)1:19:21+50:0637:57
38Susanna BoderChallenge D 5 (211)1:05:07+33:5513:25
44Sixten LindqvistH10 (896)16:31+4:257:22
44Ulf MalmborgH60 (688)41:17+12:3011:16
46Simon StridhH10 (896)16:39+4:337:25
47Karin LindqvistD40 Kort (909)34:07+10:0211:11
48Magnus FalkenströmH21 Kort (1049)35:26+10:288:34
50Olle SynnermarkH10 (896)17:01+4:557:35
52Anna RosnäsD35 Kort (370)46:16+20:2914:06
66Victoria FalkenströmD35 Kort (370)57:56+32:0917:39
75Douglas LundinH40 Kort (1099)35:22+12:159:47
81Katarina HolmgrenOpen 8 (1444)55:57+20:5712:21
82Nathan RubainOpen 4 (718)47:26+26:5915:18
85Åke FalkenströmH10 (896)19:00+6:548:28
90Tommy LjuseniusH70 Kort (532)46:23+20:3518:37
95Olle ÖbergH70 Kort (532)52:59+27:1121:16
97Ylva TidevallD16 (684)51:35+23:4314:49
102Trevor BransomeH14 (754)37:58+19:3911:56
105Erika CarlingerD45 Kort (805)44:07+19:4615:19
108Karin TidevallD45 (744)45:41+21:2914:24
109Lars MongårdH60 (688)56:12+27:2515:21
125Blenda LenasU1 (1370)26:03+11:0812:20
127Nora LundinD12 (696)36:10+20:4714:28
134Theodor HolmströmH10 (896)23:32+11:2610:30
153Tilde CarlingerOpen 5 (2110)56:35+26:1115:27
155Jan StridhH21 Kort (1049)50:55+25:5712:19
163Johan TirénH40 Kort (1099)47:05+23:5813:02
164Per WesterlundOpen 9 (748)1:08:00+44:2616:49
168Kalle LindqvistH40 Kort (1099)48:43+25:3613:29
175Petter LindH21 (889)1:04:52+35:4813:58
213Magnus HolmströmH40 Kort (1099)1:11:27+48:2019:47
261Hjalmar HolmströmU1 (1370)43:44+28:4920:43
263Linnéa SkogOpen 7 (1596)50:47+32:0517:09
265Majken LindqvistU1 (1370)44:36+29:4121:08
271Adina CarlingerOpen 3 (710)1:04:23+39:0921:10
308Jenny HolmströmOpen 7 (1596)59:34+40:5220:07
Henning FalkenströmU1 (1370)ej godkänd
Hans LindskogH80 Motion (43)ej start
Bengt ÅhlanderH80 Motion (43)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser