Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Sävedalens AIK

93 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Arvid SkeppH11 (688)15:496:25
1Simon LarssonOpen 8 (1444)35:007:43
2Ola SkeppH40 (638)26:28+0:436:30
3Vitaliy Gichko3-days Men (170)53:02+4:497:40
4Camilla EngstrandD21 Kort (619)27:39+1:348:43
4Anna WindevallD35 (137)30:52+1:138:41
4Nichlas WallströmH45 Kort (1390)26:03+1:537:10
6Sara BengtssonD21 (742)29:10+1:188:20
6Albin ClaessonH18 Elit 2 (490)29:46+2:557:48
7Albert Mollén3-days Men (170)57:14+9:018:16
9Elin HamreforsD21 (742)29:34+1:428:26
9Jonatan Larsson3-days Difficult (277)48:04+9:599:32
10Emma RenbergD17-20 Kort (186)43:30+8:4314:01
11Patrik HakersMTB-O Open lång (90)1:03:23+12:097:29
12Miranda WallströmD10 (800)17:36+2:537:55
12Jonas OlaussonMTB-O Open lång (90)1:03:27+12:137:30
13Oscar RenbergH20 Elit 2 (89)41:39+10:5710:05
13Erik JosefssonOpen 5 (2110)37:37+7:1310:16
13Jonas PalmH21 (889)34:06+5:027:20
13Isak ÖhgrenU2 (1094)25:50+7:359:49
14Casper SkeppH12 (772)18:12+3:457:09
14Mikael ÖhgrenH45 (1091)28:41+3:097:13
15Charlotte GustafssonD21 Kort (619)30:04+3:599:29
16Amilia BjörklundD21 Elit (362)37:50+4:057:58
17Peter GrimbeckH40 Motion (326)39:55+10:33
18Agnes Pettersson3-days Women (179)1:00:52+17:5711:56
18Jan LarssonH70 Kort (532)31:21+5:3312:35
21Carl AgrellH17-20 Kort (146)52:33+26:2814:53
22Camilla ÖhgrenD45 (744)30:34+6:229:38
22Odd WallumH50 (1174)29:43+4:598:12
23Peter LekbergOpen 12 (185)43:08+13:429:16
24Lotta BörjessonD65 Kort (313)40:28+11:4318:54
24David DjurbäckOpen 8 (1444)44:36+9:369:50
27Lena LarssonD60 Motion (183)54:42+25:2726:10
29Ingalill SvenssonD65 Kort (313)44:21+15:3620:43
29Carl JosefssonH14 (754)26:48+8:298:25
29Mats LindqvistH55 (674)32:37+8:219:06
31Björn BältsjöMTB-O Open medel (133)1:28:08+44:5714:02
34Berth KarlssonH40 Kort (1099)30:19+7:128:23
35Frida BrogrenD21 Elit (362)40:43+6:588:35
35Klara PålssonD20 Elit (466)36:51+6:389:07
37Oskar VigrenH20 (272)42:49+15:5111:47
37Mattias BååthH45 Kort (1390)31:37+7:278:42
39Gunnar FovaeusH11 (688)22:11+6:229:01
41John GabrielssonH20 (272)44:06+17:0812:08
42Heino OllinH20 Elit (540)34:23+6:277:21
42Lars-Göran AxmalmH65 Kort (570)35:17+9:3013:04
43Tobias MullinsH40 Motion (326)49:06+19:44
43Maare OllinD50 Motion (217)1:26:10+57:2235:45
44Simon BååthH11 (688)22:32+6:439:09
47Marcus KempeH21 Kort (1049)35:15+10:178:32
49Märta MollénOpen 8 (1444)50:45+15:4511:12
52Matilda WallströmD11 (567)22:16+6:599:23
55Oskar LindqvistH20 Elit (540)36:37+8:417:50
58Erika LindqvistD21 (742)34:55+7:039:58
60Gabriel ÖhgrenH13 (749)32:53+12:5210:44
65Emil SkeppU1 (1370)21:59+7:0410:25
67Ellen NormanOpen 1 (561)36:57+21:5415:19
68Lars ÖsterbergH65 Kort (570)39:29+13:4214:37
69Leif CliffordsonH70 Kort (532)40:04+14:1616:05
70Herman PetterssonU1 (1370)22:12+7:1710:31
71Joanna MalmkvistOpen 7 (1596)33:13+14:3111:13
71Sara Larsson3-days Middle (290)1:18:28+47:5720:10
71Amanda ClaessonD21 (742)36:30+8:3810:25
75Björn BältsjöH55 Kort (500)54:47+28:5516:42
77Magnus JosefssonH55 (674)42:33+18:1711:53
77Ella PetterssonD10 (800)22:51+8:0810:17
79Nils GrimbeckH13 (749)36:10+16:0911:49
81Pär ClaessonH50 (1174)36:11+11:279:59
81Lisa PalmD21 (742)37:55+10:0310:50
89Linus BååthH10 (896)19:25+7:198:40
90Tuva ÖhgrenD11 (567)27:58+12:4111:48
95Axel GrimbeckH11 (688)32:07+16:1813:03
96Tuva Carlsson WallumOpen 8 (1444)58:51+23:5112:59
97Filippa SpånérD21 (742)39:44+11:5211:21
97Lena CarlssonOpen 8 (1444)58:52+23:5212:59
99Emil RavakkoH13 (749)39:21+19:2012:51
99Madeleine AttforsD21 (742)40:04+12:1211:26
101Kajsa NormanOpen 5 (2110)51:38+21:1414:06
104Rasmus KarlssonH13 (749)41:38+21:3713:36
122Anna NordholmD16 (684)57:13+29:2116:26
123Katrin SkeppD40 Kort (909)44:50+20:4514:41
125Therese AlfredssonOpen 9 (748)54:50+31:1613:34
127Ilya BeliankaH21 (889)47:46+18:4210:17
133Henrik BrusH21 Kort (1049)46:34+21:3611:16
139Patrik NordgrenH21 Kort (1049)48:05+23:0711:38
154David GabrielssonH45 Kort (1390)42:36+18:2611:44
181Rebecca LekbergOpen 5 (2110)59:53+29:2916:21
181Bruno FovaeusU2 (1094)51:09+32:5419:26
326Lena TornéusOpen 5 (2110)1:17:15+46:5121:06
339Marianne GrahnOpen 7 (1596)1:08:31+49:4923:08
Anders Larsson3-days Middle (290)ej godkänd
Stefan NormanOpen 6 (532)ej godkänd
Jim AxmalmH45 Kort (1390)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser