Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tullinge SK

91 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olle BerggrenH16 Kort (133)26:018:18
1Lena SundqvistD50 Kort (561)26:3610:02
2Andreas Hultqvist3-days Difficult (277)39:04+0:597:45
3Jörgen OhlinH35 (257)31:59+2:177:09
3Tina JunegardD45 (744)26:12+2:008:15
6Maria EhnD65 (270)32:41+5:1712:55
6Rikard ImarkH50 (1174)26:20+1:367:16
6Victor ImarkH18 Elit (582)25:51+1:546:22
6Jessica SjöbergD40 Kort (909)26:57+2:528:50
7Albin AnderssonH16 (850)23:55+1:456:47
8Johnny JunegardH55 (674)28:28+4:127:57
11Johanna LönnkvistD21 Elit (362)37:06+3:217:49
12Yvonne AnderssonD45 (744)28:57+4:459:07
12Lena PerssonD12 Kort (142)20:13+6:5010:45
13Lina MatthewsD35 Kort (370)32:50+7:0310:00
15Oskar Forsberg3-days Difficult (277)53:05+15:0010:31
17Anders BryngelssonH45 Motion (298)39:44+14:0013:06
18Karin LundbergD21 Kort (619)30:18+4:139:33
19Ebba LeicktD18 Elit 2 (180)41:48+11:1211:58
20Lennart HävrénOpen 11 (267)47:07+17:1611:36
21Daniel BengtssonH20 (272)35:35+8:379:48
22Ruben BryngelssonH15 (748)27:36+4:067:54
22Channa LönneD21 Kort (619)31:34+5:299:57
23Simon ImarkH18 Elit (582)28:39+4:427:04
23Jörgen AxelssonH50 (1174)29:46+5:028:13
23Frida JunegardD18 Elit (557)31:50+4:598:56
24Patrik LeicktH45 Kort (1390)30:05+5:558:17
24Jesper LundH21 Kort (1049)31:57+6:597:44
25Kerstin ImarkD45 (744)30:53+6:419:44
26Malin DahlströmD21 Kort (619)32:04+5:5910:06
26Johan KärrströmH21 Kort (1049)32:05+7:077:46
26Olle AnderssonH18 Elit (582)28:43+4:467:05
27Magdalena Vande VoordeD20 Elit (466)36:02+5:498:55
28Magnus GlänneforsH21 Kort (1049)32:24+7:267:50
29Niklas SundqvistH20 Elit (540)31:59+4:036:50
29Tintin Karlberg3-days Men (170)1:12:28+24:1510:29
31Amanda BerggrenD18 Elit (557)32:35+5:449:09
32Lovisa LängheimD15 (646)34:14+8:329:48
33Anna-Lena LängheimOpen 7 (1596)29:28+10:469:57
33Christoffer EskilssonH21 Kort (1049)33:14+8:168:02
33Martina SeiterleD21 Elit (362)40:15+6:308:29
34Åsa SandD40 Motion (523)41:03+14:1912:13
35Sofia LönnkvistD21 (742)32:36+4:449:18
37Göran LängheimH50 (1174)31:35+6:518:43
39Lennart AgénH55 Kort (500)38:53+13:0111:51
41Ingemar LarssonH65 (687)37:23+8:3111:30
43Sofia PerssonD40 Kort (909)33:47+9:4211:04
45Ella SjöbergD15 (646)37:05+11:2310:37
45Hans SundqvistH50 (1174)32:06+7:228:52
46Wilma LeicktD11 (567)21:55+6:389:14
46Björn AxelssonH45 Kort (1390)32:25+8:158:55
48Anders SkogH50 Kort (970)31:10+5:489:37
49Joel PetterssonH20 (272)49:20+22:2213:35
51Rebecka HeinrupD21 Elit (362)45:28+11:439:35
51Ola EnvallH45 Kort (1390)32:54+8:449:03
52Lina BerggrenD45 (744)34:45+10:3310:57
53Katarina BerggrenD45 Motion (502)42:48+18:3717:50
53Olle SkogH18 Elit 2 (490)38:02+11:119:58
54Tove SjöbergD12 (696)22:16+6:538:54
55Elisabeth BengtssonOpen Challenge 10 (221)1:59:15+1:03:5329:48
57Ingemar ÅkermanH21 Kort (1049)37:15+12:179:01
60Klara BolinD14 (641)39:19+15:1912:43
62Kent BerggrenH50 Kort (970)32:33+7:1110:02
70Malin SundqvistD21 Kort (619)40:46+14:4112:51
74Katja LeicktD13 (696)40:21+15:4013:35
75Klara JunegardD10 (800)22:26+7:4310:06
76Lars SjöbergH45 (1091)36:17+10:459:08
86Märta SkogD18 Elit (557)40:45+13:5411:26
87Emil AnderssonH20 Elit (540)41:12+13:168:49
88Tilda AnderssonD14 (641)45:47+21:4714:48
90Erika BerggrenD21 Kort (619)45:25+19:2014:19
91Erik BerggrenH45 (1091)37:28+11:569:26
92Tomas HultqvistH50 (1174)37:06+12:2210:14
97Alfred LängheimH13 (749)38:08+18:0712:27
99Gunnar EhnH65 (687)47:46+18:5414:41
106Lukas ArkängH16 (850)37:59+15:4910:47
111Matilda ThorssonOpen 7 (1596)36:12+17:3012:13
111Linton BryngelssonU1 (1370)25:14+10:1911:57
112Laban BryngelssonH13 (749)44:16+24:1514:27
113Felix ArkängH11 (688)35:59+20:1014:37
119Werner KöhlerH55 (674)1:04:44+40:2818:04
137Pär DahlströmH50 Kort (970)42:55+17:3313:14
143Nova MatthewsD10 (800)36:19+21:3616:21
148Lisa LeicktD40 Kort (909)50:52+26:4716:40
156Asgeir RisethH21 Kort (1049)51:03+26:0512:21
157Joakim LönnkvistH21 Kort (1049)51:35+26:3712:29
216Magdalena Hoffsten-ArkängOpen 5 (2110)1:03:33+33:0917:21
331Carina StenssonOpen 5 (2110)1:18:12+47:4821:21
Nellie BolinInskolning (1036)fullföljt
Ella MatthewsInskolning (1036)fullföljt
Trine KarlbergD15 (646)ej godkänd
Jennifer SandD12 Kort (142)ej start
Jenny LönnkvistD21 (742)ej start
Hanna TynongD18 Elit 2 (180)ej start
Sara TynongD20 Elit (466)ej start
Anton BlomdahlH20 Elit 2 (89)ej start
Markus FredlundH21 Kort (1049)ej start
Jacob BolinH40 Kort (1099)ej start
Kjell BengtssonH55 Kort (500)ej start
Maria KleistOpen 7 (1596)ej start
Linnea SandInskolning (1036)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser