Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IK Uven

58 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Stanley MattssonH65 Kort (570)28:49+3:0210:40
8Lennart GustavssonH70 Kort (532)28:18+2:3011:21
9Karin AxelssonD60 (252)29:23+6:5011:28
9Anna Ekbom OlsonD50 Motion (217)38:55+10:0716:08
9Björn JägerströmH65 (687)31:20+2:289:38
10Victor Beischer3-days Easy (88)42:37+14:1712:12
10Miriam NorénD60 Motion (183)38:06+8:5118:13
12Emilia Kraft3-days Easy (88)44:25+16:0512:43
17Gunnel BörjessonD75 (194)37:59+13:3519:11
21Jonas HemlinOpen 8 (1444)43:50+8:509:40
25Bengt-Rune WallströmH70 Kort (532)32:22+6:3412:59
26Gunnar HåkanssonH55 Kort (500)35:50+9:5810:55
26Ingela HåkanssonD55 Motion (243)37:57+14:5818:30
27Mattis HallbergH18 Elit (582)28:44+4:477:05
31Erik PayerlOpen 8 (1444)46:18+11:1810:13
35Mari Kraft3-days Women (179)1:14:46+31:5114:39
36Elisabet HemlinD55 Kort (290)50:39+19:5019:06
39Magnus FogelOpen 11 (267)1:02:00+32:0915:16
39Robert HallbergH50 Kort (970)30:16+4:549:20
39Linda AxelssonOpen 7 (1596)29:51+11:0910:05
42Henrik ÅslundOpen 6 (532)51:01+20:1814:19
43William RönnborgH11 (688)22:27+6:389:07
44Johan OlsonH18 Elit (582)29:55+5:587:23
46Lisa WeimannOpen 12 (185)54:19+24:5311:40
51Johan GrahnH15 (748)31:18+7:488:58
54Inga GustavssonD65 Kort (313)1:04:17+35:3230:02
58Anna Beischer3-days Women (179)2:44:35+2:01:4032:16
67Ingemar AlfredssonH75 (521)53:54+25:4619:36
70Anton HemlinH21 Kort (1049)38:30+13:329:19
83Henrik CarlssonH55 Kort (500)59:10+33:1818:02
91Rasmus MattssonH21 Kort (1049)41:27+16:2910:02
107Simon GrahnH10 (896)20:32+8:269:09
113Emelie RönnborgD14 (641)56:05+32:0518:08
113Anneli ZetterbergD45 (744)48:07+23:5515:10
117Leif HagmanH50 Kort (970)40:06+14:4412:22
117Anna RönnborgD40 Kort (909)43:13+19:0814:10
127Agneta ThörnqvistOpen 8 (1444)1:03:31+28:3114:01
134Jacob GrahnH12 (772)37:32+23:0514:46
136Marie BergOpen 4 (718)1:03:20+42:5320:25
137Håkan SalbergOpen 8 (1444)1:06:50+31:5014:45
139Isabell HåkanssonOpen 9 (748)58:47+35:1314:33
145Agneta LarssonD40 Kort (909)50:14+26:0916:28
150Mats DahlrotH50 Kort (970)45:54+20:3214:09
162Anna GrahnD45 Kort (805)1:25:46+1:01:2529:46
167Torbjörn GrahnH45 Kort (1390)44:04+19:5412:08
182Mats RönnborgH45 Kort (1390)45:50+21:4012:37
185Stefan JönssonOpen 7 (1596)43:17+24:3514:37
200William KraftU2 (1094)56:17+38:0221:24
206Tomas CahierH40 Kort (1099)1:04:32+41:2517:52
213Elin SalbergU2 (1094)1:09:40+51:2526:29
250Pia HendbergOpen 7 (1596)48:32+29:5016:23
276Agnes CahierU1 (1370)48:01+33:0622:45
280Margareta ZachrissonOpen 3 (710)1:07:23+42:0922:09
281Sara CahierOpen 3 (710)1:07:56+42:4222:20
293Jan AxelssonOpen 7 (1596)56:44+38:0219:10
296Erland BergOpen 7 (1596)56:55+38:1319:13
Niclas StåhlOpen 12 (185)ej godkänd
Niklas LarssonH40 Motion (326)ej godkänd
Ville GrahnH16 (850)ej start
Jan GrahnH45 (1091)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser