Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Växjö OK

72 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Glen HåkanssonH50 Kort (970)25:227:49
2Noel BraunH12 (772)14:54+0:275:51
2Lukas LundgrenH18 Elit 2 (490)28:27+1:367:28
3Magnus JärvholmH60 Motion (156)32:20+1:4113:28
5Alicia LundgrenD14 (641)26:54+2:548:42
6Johan EklundH20 Elit 2 (89)36:13+5:318:46
6Annika EricssonD45 Kort (805)27:39+3:189:36
7Isac EricssonH15 (748)24:50+1:207:06
7Laila MalmqvistD80 (45)51:30+18:3627:14
9Olof NilssonH35 Kort (413)30:51+2:527:53
10Lars-Erik MalmqvistH80 (204)33:29+6:5513:36
12Sven LundgrenH50 (1174)28:52+4:087:58
12Björn PerssonH35 Kort (413)31:54+3:558:09
13Gustav RuneforsH15 (748)26:03+2:337:27
14Eva EklundD50 Kort (561)30:59+4:2311:41
16Josephine RegnellD21 Kort (619)30:08+4:039:30
19Hugo EricssonH12 (772)19:07+4:407:31
25Patrik RosénH45 (1091)30:15+4:437:37
26Mattias KarlssonH21 Elit 2 (473)37:35+4:097:31
29Erik ÅkessonH13 (749)27:52+7:519:06
29Tommy WahlbergH65 Motion (167)54:37+28:2423:51
31Louise LundgrenD20 Elit (466)36:18+6:058:59
34Ann-Mari PerssonD65 (270)45:05+17:4117:49
34Martina BraunD14 Kort (220)43:59+19:2917:06
35Magnus EricssonH45 Kort (1390)31:13+7:038:35
37Erica HonethOpen 3 (710)34:26+9:1211:19
38Ingemar ErlandssonH70 Motion (220)1:17:21+50:5734:13
38Peter JohanssonH40 Motion (326)46:41+17:19
40Peter BraunH45 Kort (1390)32:01+7:518:49
42Lisa KumlinD65 (270)56:32+29:0822:20
42Filippa BraunD10 (800)20:31+5:489:14
42Sofia PorleD50 Motion (217)1:24:19+55:3134:59
46Lena RegnellD45 (744)34:20+10:0810:49
46Berit RuneforsD55 Kort (290)55:31+24:4220:56
46Lars EklundH55 Kort (500)42:03+16:1112:49
46Simon RuneforsH18 Elit 2 (490)37:17+10:269:47
46Maria BraunD40 Kort (909)33:59+9:5411:08
47Maria Honeth3-days Women (179)1:28:29+45:3417:20
48Alvin LundgrenU1 (1370)20:48+5:539:51
50Matilda HonethOpen 3 (710)35:47+10:3311:46
51Emma FaxénD35 Kort (370)46:04+20:1714:02
59Aron JonassonOpen 4 (718)41:48+21:2113:29
61Maja PorleD14 (641)39:43+15:4312:51
65Bo W LarssonH60 Kort (465)47:05+18:1615:08
74Ulf HonethH45 Kort (1390)35:12+11:029:41
76Anders PerssonOpen 8 (1444)54:51+19:5112:06
78Henrik EklundH20 Elit (540)39:55+11:598:32
78Maria HåkanssonOpen 7 (1596)33:48+15:0611:25
95Roger BergvikH60 (688)52:04+23:1714:13
97Magnus PorleH50 (1174)38:13+13:2910:33
99Maja LindénD11 (567)32:07+16:5013:33
105Stina AnderjonD21 Kort (619)52:17+26:1216:29
106Hilda PeterssonD10 (800)26:23+11:4011:53
119Måns FaxénH21 (889)45:40+16:369:50
122Ingemar JohanssonH65 (687)1:00:23+31:3118:34
128Bente KällOpen 9 (748)55:34+32:0013:45
129Wilma KroksmyrU1 (1370)26:19+11:2412:28
129Jan KarlssonOpen 9 (748)55:43+32:0913:47
138Lovisa KroksmyrU1 (1370)26:58+12:0312:46
139Hilda LindénD10 (800)34:31+19:4815:32
144Linus LindénU1 (1370)27:26+12:3113:00
157Elin WallquistOpen 7 (1596)40:08+21:2613:33
165Mona RosbergD40 Kort (909)56:47+32:4218:37
168Ulf KarlssonOpen 5 (2110)58:22+27:5815:56
183Tove RosbergU2 (1094)51:27+33:1219:33
251Mats RuneforsOpen 3 (710)1:01:44+36:3020:18
266Johanna LindénOpen 5 (2110)1:09:21+38:5718:56
368Jennie BlomkvistOpen 5 (2110)1:27:02+56:3823:46
Anton FaxénInskolning (1036)fullföljt
Ulla-Britt KarlssonD65 (270)ej godkänd
Maria KroksmyrOpen 4 (718)ej godkänd
Anna-Stina WennbergOpen 5 (2110)ej godkänd
Louise Regnell3-days Middle (290)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser