Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Lunds OK

109 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Rasmus GrönlundH35 Kort (413)29:31+1:327:32
5Jenny BredfeltD18 (289)35:46+3:2810:27
6Britt Forsell PirozziD70 (226)29:01+2:2912:11
6Annika WigrenMTB-O D21 (36)1:08:02+16:427:16
7Carl RämmalH20 Elit 2 (89)36:17+5:358:47
7Sara Snogerup LinseD50 (573)27:08+2:019:06
10Lina ÅsD10 (800)17:11+2:287:44
11Ludvig ZaarH14 Kort (157)27:50+6:4111:35
12Nils PistoraMTB-O H40 (118)1:03:18+11:506:12
12Katrin NilssonMTB-O D21 (36)2:08:55+1:17:3513:46
15Axel SvenningssonChallenge H 5 (174)33:22+6:086:53
15Martin WigrenMTB-O Open medel (133)1:03:12+20:0110:03
16Märta HenningssonD12 Kort (142)22:22+8:5911:53
16Ida SvenningssonD17-20 Kort (186)48:25+13:3815:37
17Kristin LindbergD65 Motion (139)42:07+11:1320:14
18Johan SvärdMTB-O H21 (77)1:22:55+23:486:57
19Örjan LarssonH45 Motion (298)40:05+14:2113:13
19Hanna ElfD21 Motion (232)43:46+11:0914:04
20Peter HedbergMTB-O H50 (123)54:26+11:546:21
22Sara LjungqvistD10 (800)18:33+3:508:21
23Staffan FredlundH21 Motion (233)48:56+15:5812:15
24Allan HedbergH14 (754)26:16+7:578:15
24Anton HenningssonH14 Kort (157)43:04+21:5517:56
24Albert Johansson3-days Difficult (277)59:14+21:0911:45
26Anna LjungqvistD40 (349)40:13+12:0511:29
26Barbro HugossonD75 (194)47:28+23:0423:58
30Rune BergOpen 10 (473)58:31+30:2914:37
32Karin HagwallD18 Elit 2 (180)49:17+18:4114:07
32Olof OhlssonH21 Motion (233)57:07+24:0914:18
33Cecilia RämmalD18 Elit 2 (180)50:33+19:5714:29
34Carl ÅsH13 (749)28:37+8:369:21
34Björn LinseOpen 11 (267)55:57+26:0613:46
35Torill SvendsenD70 (226)45:09+18:3718:58
36Sofia RämmalD14 Kort (220)46:39+22:0918:09
36Cecilia SpångbergD18 (289)50:09+17:5114:39
36Marie GrönlundD35 Kort (370)39:22+13:3512:00
37Malin Heyden3-days Women (179)1:17:24+34:2915:10
38Ann-Kristin SjöströmD50 Kort (561)36:41+10:0513:50
40Niklas KarklinsH21 Motion (233)1:06:25+33:2716:38
43Klas LjungqvistH12 (772)22:08+7:418:42
44Tobias BladhH20 (272)44:57+17:5912:22
44Povel HedbergH14 (754)28:28+10:098:57
44Anders Johansson3-days Difficult (277)1:10:59+32:5414:05
44Jalle JosefssonOpen 8 (1444)48:54+13:5410:47
47Benkt AnderssonH70 (594)38:11+15:0813:29
47Kristina SpångbergD50 (573)35:38+10:3111:57
47Maureen Olsson LoD35 Kort (370)44:32+18:4513:34
51Ing-Britt SwedenborgD50 Kort (561)39:21+12:4514:50
57Ingela AnderssonD50 (573)38:20+13:1312:51
57Tina LjungqvistD14 (641)38:37+14:3712:29
57Anna ÅsD40 Motion (523)47:04+20:2014:00
58Loke HedbergH12 (772)23:18+8:519:10
58Elin HugossonD13 (696)38:02+13:2112:48
58Tova HermodssonD16 (684)40:37+12:4511:40
59Inga LjungqvistD65 Kort (313)1:20:29+51:4437:36
59Mats BredfeltH50 Kort (970)32:15+6:539:57
61Love EnerothU2 (1094)32:50+14:3512:29
62Jeanette HenningssonD40 Motion (523)48:12+21:2814:20
63Anna SjöströmD21 Kort (619)39:42+13:3712:31
64Johan VinbladH13 (749)33:46+13:4511:02
64Erik VinbladH16 (850)31:19+9:098:53
66Kajsa HeydenD12 (696)23:45+8:229:30
67Felix GustafssonH12 (772)24:00+9:339:26
68Roland AkselssonH75 (521)54:10+26:0219:41
70Fabian LjungqvistH45 (1091)35:22+9:508:54
73Felicia SpångbergD20 (410)53:31+24:1315:22
74Christer EngmanH65 Kort (570)40:16+14:2914:54
77Per EnerothH55 Kort (500)55:59+30:0717:04
80Jenny GustafssonD40 Motion (523)54:43+27:5916:17
81Fredrik HugossonH45 (1091)36:39+11:079:13
88Tom LindbergH70 (594)51:04+28:0118:02
91Isak AnderssonH11 (688)29:45+13:5612:05
92Åsa EnerothD45 Kort (805)41:18+16:5714:20
97Sven ThelanderssonH70 (594)57:23+34:2020:16
97Selma LarssonD12 (696)27:49+12:2611:07
99Sedney HugossonH75 (521)1:39:51+1:11:4336:18
102Michael AnderssonH50 Kort (970)37:52+12:3011:41
103Daniel HellbergH15 (748)41:48+18:1811:58
104Astrid EricssonD15 (646)49:21+23:3914:08
105Jenny VinbladD40 Kort (909)41:27+17:2213:35
105Jan HanssonH70 (594)1:01:50+38:4721:50
106Elsa EricssonD12 (696)29:03+13:4011:37
109Christer LjungqvistH70 (594)1:12:25+49:2225:35
109Eva RämmalD45 Kort (805)45:29+21:0815:47
110Albin HugossonH11 (688)35:03+19:1414:14
113Hanna ModinD21 (742)43:00+15:0812:17
115Axel ToressonH15 (748)46:14+22:4413:14
117Åsa EricssonD45 Kort (805)46:53+22:3216:16
133Leo EnerothH13 (749)52:20+32:1917:06
133Richard BengtssonH60 (688)1:25:38+56:5123:23
133Anders EricssonH45 Kort (1390)40:09+15:5911:03
146Tea EnerothOpen 5 (2110)55:23+24:5915:07
155Emil AnderssonH10 (896)29:15+17:0913:03
156Anders HeydenH50 (1174)44:41+19:5712:20
162Stefan NilssonH21 Kort (1049)54:00+29:0213:04
167Rickard IngessonH21 (889)58:51+29:4712:40
168Jonas EnarssonH21 Kort (1049)55:37+30:3913:27
176Robert BertilssonH45 Kort (1390)45:02+20:5212:24
178Astrid HjelmU2 (1094)49:24+31:0918:46
183Gert PetterssonH50 (1174)49:58+25:1413:48
191Rikard SwedenborgH50 Kort (970)1:12:23+47:0122:20
194Niglas RämmalH50 Kort (970)1:41:47+1:16:2531:24
211Linnea Grahn-EskilssonU2 (1094)1:07:23+49:0825:37
266Alfred OlssonU1 (1370)44:51+29:5621:15
301Thomas VinbladOpen 7 (1596)57:17+38:3519:21
322Tor  HellbergOpen 7 (1596)1:02:07+43:2520:59
Marcus HenningssonH40 Kort (1099)ej godkänd
Kyrre ThalbergH55 (674)ej godkänd
Jonas RoslundH21 Motion (233)ej godkänd
Anton HåkanssonH16 (850)ej start
Victor WahlströmH15 (748)ej start
Ina DoddD21 Motion (232)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser