Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Älme

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Fredrik JohanssonH40 Motion (326)30:14+0:52
3Lars-Magnus BjörckH45 Motion (298)26:29+0:458:44
7Christer SjöforsH70 Motion (220)36:14+9:5016:01
7Berit NilssonD70 Motion (144)34:07+5:0717:24
8Gunnar BladhH80 Motion (43)1:45:13+1:10:5154:14
14Christel NilssonD60 Motion (183)44:57+15:4221:30
14John-Arne SandströmH45 Motion (298)37:37+11:5312:24
16Ville LindskogU1 (1370)18:09+3:148:36
21Bodil RuterD65 Kort (313)39:35+10:5018:29
22Lars MagnussonH55 Kort (500)35:08+9:1610:42
24Johan BjörckH11 (688)19:57+4:088:06
25Kjell SvenssonH50 Motion (233)40:29+13:4113:35
25Ruth SjöforsD16 Kort (129)1:35:59+1:04:4530:11
26Johan AxelssonMTB-O Open lång (90)1:13:37+22:238:42
36Ragnvald BladhH70 Motion (220)1:09:11+42:4730:36
37Jessica BjörckD40 Kort (909)33:24+9:1910:57
39Lars HenrikssonH70 (594)36:08+13:0512:46
40Enni LindskogD11 (567)21:03+5:468:52
41Patric TolftebladhH45 Motion (298)52:05+26:2117:11
42Pär M JohanssonH45 Kort (1390)32:13+8:038:52
48Elin SvenssonD15 (646)37:37+11:5510:46
50Sven RuterH70 (594)38:35+15:3213:38
53Knut LangeOpen 4 (718)41:20+20:5313:20
57Bo JohanssonH55 Kort (500)46:29+20:3714:10
79Inge NilssonH75 (521)57:21+29:1320:51
86Arne JohanssonH65 Kort (570)43:44+17:5716:11
98Eva JanssonOpen 4 (718)50:01+29:3416:08
99Stefan KarlssonOpen 4 (718)50:04+29:3716:09
109Filip SjöforsH45 (1091)39:41+14:099:59
120Li-Min SvenssonOpen 3 (710)43:43+18:2914:22
125Johan AxelssonH40 Kort (1099)40:29+17:2211:12
136Eva JohanssonOpen 3 (710)45:18+20:0414:54
143Olle SjöforsH45 (1091)44:49+19:1711:17
150Jon LindskogH40 Kort (1099)44:38+21:3112:21
241Ebba RuterU1 (1370)38:22+23:2718:10
Johan SandströmInskolning (1036)fullföljt
Linnéa SandströmInskolning (1036)fullföljt
Torsten ClaessonH75 (521)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser