Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IFK Lidingö SOK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Birgitta ThunellD75 (194)26:51+2:2713:33
4Anna BachmanD21 Elit (362)34:21+0:367:14
5Mattias GanslandtOpen Challenge 10 (221)1:07:35+12:1316:53
5Anders StjerndahlMTB-O H50 (123)46:25+3:535:24
7Lukas WernerH13 (749)24:44+4:438:04
8Solveig SpångbergD80 (45)1:08:05+35:1136:01
8Julia RajanD15 (646)28:25+2:438:08
8Mattias PernebyH18 Elit 2 (490)30:07+3:167:54
8Helena KarlssonD21 Elit (362)36:19+2:347:39
8Martin JohnssonOpen 8 (1444)38:10+3:108:25
9Margareta MeitonMTB-O D50 (30)1:28:32+25:3311:13
13Emma BjessmoD20 Elit (466)33:49+3:368:22
13Fredrik JohanssonMTB-O H21 (77)1:17:09+18:026:28
15Nils MalmMTB-O Open lång (90)1:03:59+12:457:33
16Filip DahlgrenH21 Elit (387)35:14+3:316:14
17Hans TarandiH55 (674)30:07+5:518:24
23Alexandra VejedalOpen 9 (748)34:00+10:268:24
25Ebba Ganslandt3-days Middle (290)51:13+20:4213:09
26Magnus RajanH50 (1174)30:09+5:258:19
35Lisa ThunellD12 (696)20:48+5:258:19
36Madeleine CasselD50 Motion (217)1:03:09+34:2126:12
42Alice HugossonD21 Elit (362)41:40+7:558:47
46Elin JarlemarkD16 (684)39:04+11:1211:13
54Magnus BjärnlidOpen 10 (473)1:16:32+48:3019:08
55Jeanette JarlemarkOpen 4 (718)41:33+21:0613:24
63Joel SanderiH21 Kort (1049)37:37+12:399:06
68Ludvig JarlemarkH13 (749)34:10+14:0911:09
70Petter Skantze3-days Difficult (277)1:32:07+54:0218:16
76Teija LeppinenD45 (744)37:59+13:4711:58
80Agnes DambergD12 (696)25:01+9:3810:00
83Tapani MattusH55 (674)44:52+20:3612:31
84Christina PernebyD50 (573)49:37+24:3016:38
91Petter BodingH16 (850)35:47+13:3710:09
92Johanna SanderiD21 (742)39:00+11:0811:08
108Jonathan BlomlöfH12 (772)29:29+15:0211:36
114Henrik BodingH55 (674)58:18+34:0216:17
123Karolina BjärnlidD16 (684)57:46+29:5416:35
129Amelie RajanD13 (696)59:43+35:0220:06
159Per DambergH45 (1091)47:41+22:0912:00
170Nina KarlssonOpen 7 (1596)41:35+22:5314:02
175Måns TistadOpen 9 (748)1:17:34+54:0019:11
190Jari PöyhönenH50 (1174)50:57+26:1314:04
243Astrid SkantzeU1 (1370)39:11+24:1618:34
245Vera SkantzeU1 (1370)39:35+24:4018:45
256Torbjörn JarlemarkH45 Kort (1390)1:00:29+36:1916:39
284Lovisa BjärnlidOpen 5 (2110)1:11:06+40:4219:25
Irma JarlemarkInskolning (1036)fullföljt
Mira VejedalInskolning (1036)fullföljt
Josefin WångdahlMTB-O Open lång (90)ej godkänd
Sixten HillerhagH18 Elit 2 (490)ej start
Johan SällforsH40 Kort (1099)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser