Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Täby OK

58 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Hanna HänströmD18 Elit (557)28:21+1:307:57
7Gustav WallinH14 Kort (157)25:21+4:1210:33
7Peter NordströmH50 (1174)27:23+2:397:33
8Jens RönnolsH20 Elit (540)29:56+2:006:24
9Bernt-Olof GustafssonH50 Motion (233)34:20+7:3211:31
12Gustav AflodalChallenge H 10 (182)1:04:49+12:166:32
12My RönnolsD60 (252)30:09+7:3611:46
14Helena BachmanD55 Kort (290)38:40+7:5114:35
14Lars-Olof LarssonH55 Motion (146)35:25+10:3814:27
15Lars GrankvistH65 (687)32:11+3:199:54
16Göran HanssonH60 (688)34:19+5:329:22
18Sigurd WallénH80 (204)39:04+12:3015:52
22Mats WallinH50 Motion (233)40:00+13:1213:25
22Linnéa GranlundD17-20 Kort (186)1:01:25+26:3819:48
27Albin AlnehällH14 Kort (157)1:12:47+51:3830:19
28Joel HagrotOpen 4 (718)34:16+13:4911:03
28Edvin NordströmH16 (850)26:19+4:097:28
32Kia NordströmD50 (573)33:03+7:5611:05
32Johan HerbertH16 (850)27:00+4:507:40
32Mats HerbertH50 Kort (970)30:03+4:419:16
33Carl PerssonH50 (1174)31:01+6:178:34
34Lars RönnolsH55 Kort (500)36:51+10:5911:14
35Robert JohanssonH21 Elit 2 (473)39:03+5:377:48
35Iréne PerssonD50 Kort (561)35:45+9:0913:29
38Clas-Göran HerrgårdH65 Kort (570)34:08+8:2112:38
39Arto AlnehällH50 Motion (233)52:10+25:2217:30
39Anton HänströmH14 (754)27:51+9:328:45
42Ulla WesterlundD55 Kort (290)53:55+23:0620:20
44Maritha OlanderD45 Motion (502)40:40+16:2916:56
50Willy LjungdellH65 Kort (570)36:13+10:2613:24
54Seth WimanH18 (520)37:14+11:3910:13
61Embla BergströmD12 (696)22:53+7:309:09
62Ann-Beth JonssonD50 Kort (561)42:57+16:2116:12
62Emma HagrotD18 Elit (557)36:29+9:3810:14
69Vidar PerssonH16 (850)31:54+9:449:03
70Annette BergströmD45 Motion (502)47:31+23:2019:47
71Anna HerbertD16 (684)43:22+15:3012:27
78Piero SannicoloH50 (1174)35:33+10:499:49
88Nicklas BergströmH45 (1091)37:07+11:359:20
92Katarina AlnehällD50 (573)53:02+27:5517:47
96Ida HänströmD12 (696)27:37+12:1411:02
99Petra LjungdellD40 Kort (909)40:47+16:4213:22
100Oliver EricssonH12 (772)28:02+13:3511:02
102Martin Lövald HellbergH21 (889)43:42+14:389:25
107Marcus OlanderU2 (1094)38:30+20:1514:38
115Elias LjungdellH10 (896)21:28+9:229:34
118Fredrik ÖrnlidH45 Kort (1390)38:48+14:3810:41
118Elliot LjungdellU1 (1370)25:47+10:5212:13
123Annica HänströmD45 Kort (805)48:34+24:1316:51
132Gustav LindeborgH21 (889)49:00+19:5610:33
142Tilde BergströmD10 (800)35:51+21:0816:08
151Anders HänströmOpen 7 (1596)39:39+20:5713:23
184Per GöthssonH40 Kort (1099)51:36+28:2914:17
305Per WimanOpen 7 (1596)58:40+39:5819:49
403Robin LjungdellOpen 5 (2110)1:40:51+1:10:2727:33
Ella LjungdellInskolning (1036)fullföljt
Eva HagrotOpen 3 (710)ej godkänd
Martin HerbertH20 Elit (540)ej godkänd
Carl BachmanH60 (688)ej start
Per WimanMTB-O H60 (74)ej start
Mats HerbertMTB-O H50 (123)ej start
Piero SannicoloMTB-O H50 (123)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser