Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tolered-Utby Ol-klubb

71 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Maths CarlssonMTB-O Open medel (133)49:52+6:417:56
7Maria PeterssonD35 Motion (190)37:45+12:0812:42
7Roland PeterssonH40 Motion (326)33:50+4:28
8Amanda CliffordsonU2 (1094)23:24+5:098:53
11Isabella BaierU2 (1094)24:49+6:349:26
13Gustav Merlander3-days Middle (290)44:04+13:3311:19
16Rolf OsbeckPre-A (231)0:48+0:48
17Hugo SöderbergOpen 7 (1596)27:08+8:269:10
22Kalle LundgrenH16 Kort (133)48:42+22:4115:33
23Per LiljerosH40 Motion (326)41:54+12:32
23Evelina GårdsbyD11 (567)19:17+4:008:08
25Eva-Britt MartnerD65 Kort (313)40:47+12:0219:03
26Annika GårdsbyD35 Motion (190)50:11+24:3416:53
28Fredrik LiljenvallMTB-O H40 (118)1:20:11+28:437:51
30Elias LjungqvistH15 (748)28:51+5:218:15
31Åsa CliffordsonD35 Kort (370)37:49+12:0211:31
31Jakob BaierU2 (1094)29:02+10:4711:02
32Jan VulcanH65 (687)35:41+6:4910:58
36Maria LindkvistD40 Motion (523)41:18+14:3412:17
38Per BaierOpen 7 (1596)29:47+11:0510:03
39Christer BergagårdOpen 12 (185)51:58+22:3211:10
47Per-Åke BastestadH35 Kort (413)45:29+17:3011:37
51Erik PeterssonU1 (1370)20:53+5:589:53
52Jan HindérH50 (1174)33:01+8:179:07
56Fredrik SandgrenH40 Motion (326)1:01:59+32:37
58Albin LiljenvallH11 (688)24:35+8:469:59
63Frida LindkvistU2 (1094)32:57+14:4212:31
66Frida AnderssonD16 (684)42:44+14:5212:16
70Mattias LjungqvistH45 Kort (1390)34:56+10:469:37
76Simon GårdsbyH13 (749)35:31+15:3011:36
76Thomas ÅbergH70 (594)46:14+23:1116:20
77Pernilla SandgrenD40 Kort (909)37:11+13:0612:11
87Linn MauritzsonD13 (696)42:19+17:3814:14
96Helena RothamelOpen 3 (710)40:41+15:2713:22
98Wilma LindkvistU2 (1094)37:16+19:0114:10
98Örjan EmanuelssonH40 Kort (1099)37:31+14:2410:23
98Carina LiljenvallD40 Motion (523)1:08:28+41:4420:22
100Elsa LiljerosU2 (1094)37:49+19:3414:22
101Albert SandgrenU1 (1370)24:27+9:3211:35
101Jan MartnerH65 Kort (570)55:06+29:1920:24
104Carl BörnstedtH18 (520)1:02:03+36:2817:02
105Pontus HedinU2 (1094)38:11+19:5614:31
105Jari WilliamssonH40 Kort (1099)38:23+15:1610:37
106Arvid PeterssonH11 (688)34:23+18:3413:58
107Lars MauritzsonOpen 5 (2110)52:04+21:4014:13
114Linnea WilliamssonD12 (696)32:28+17:0512:59
117Siri LarsenD12 (696)33:13+17:5013:17
123Alva LiljenvallU2 (1094)40:31+22:1615:24
124Rakel HansonD12 (696)34:33+19:1013:49
127David RothamelH10 (896)22:42+10:3610:08
132Yvonne JonssonOpen 7 (1596)37:51+19:0912:47
135Samuel LjungqvistH12 (772)39:17+24:5015:27
138Hedda SandgrenU2 (1094)43:00+24:4516:20
138Helen LjungqvistD45 Kort (805)52:54+28:3318:22
147Eva LiljerosD40 Kort (909)50:36+26:3116:35
158Axel HansonH45 Kort (1390)43:11+19:0111:53
166Kajsa TerningD40 Kort (909)56:54+32:4918:39
177Jonas RothénH40 Kort (1099)50:08+27:0113:53
179Erik RothamelU2 (1094)49:58+31:4318:59
183Amanda JerkstrandU1 (1370)31:01+16:0614:41
232Lisbeth BergagårdOpen 8 (1444)1:48:30+1:13:3023:57
240Anders BäckmanOpen 7 (1596)47:25+28:4316:01
264Gustav LiljerosU1 (1370)44:11+29:1620:56
294Fredrik RothamelOpen 5 (2110)1:12:26+42:0219:47
385Johanna PerssonOpen 5 (2110)1:30:24+1:00:0024:41
Ulla-Britt OsbeckPre-B (116)fullföljt
Pontus CliffordsonInskolning (1036)fullföljt
Stina PeterssonInskolning (1036)fullföljt
Erik WilliamssonU2 (1094)ej godkänd
Sofia HansonD40 Motion (523)ej godkänd
Joachim LindqvistMTB-O H40 (118)ej godkänd
Elina HansonD15 (646)ej start
Fredrika UlfvensköldD13 (696)ej start
Maths CarlssonH50 Kort (970)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser