Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IFK Mora OK

63 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Arne GustafssonH80 Motion (43)45:55+11:3323:40
6Gabriel HöjlindOpen 6 (532)39:05+8:2210:58
6Johan LindbergH21 Kort (1049)26:50+1:526:29
8Fredrik NorlinMTB-O H20 (44)1:01:53+7:406:05
9Mattias JohanssonOpen 12 (185)36:52+7:267:55
10Annlouise AlmqvistD50 Kort (561)30:16+3:4011:25
13Linus RappH21 Elit 2 (473)35:50+2:247:10
13Sofie Karlsson HolmerD10 (800)17:39+2:567:57
13Magdalena OlssonD21 Elit (362)37:16+3:317:51
14Elsa HermanssonD12 (696)18:46+3:237:30
14Lena HolmerD40 (349)33:44+5:369:38
14John HermanssonH14 Kort (157)28:37+7:2811:55
15Annika JohanssonD65 Motion (139)41:50+10:5620:06
16Erik WadmanH55 Kort (500)33:39+7:4710:15
17Johan VillénH21 Motion (233)43:54+10:5611:00
18Lars-Gunnar BjörklundH45 Motion (298)39:45+14:0113:07
20Nils JohanssonH70 Motion (220)43:42+17:1819:20
21Samuel HöjlindOpen 6 (532)44:47+14:0412:34
24Erik ErikssonH55 Kort (500)35:20+9:2810:46
25Josefin NilssonOpen 3 (710)33:01+7:4710:51
26Mia AnderssonD40 Motion (523)38:51+12:0711:33
29Anders NorlinH45 Motion (298)43:40+17:5614:24
31Karl-Johan WestbergH21 Elit 2 (473)38:22+4:567:40
33Lars SöderstenH75 (521)43:05+14:5715:40
35Simon HolmerH12 (772)21:01+6:348:16
37Andrey LamovH21 Elit 2 (473)39:14+5:487:50
38Lena HöjlindOpen 6 (532)49:42+18:5913:57
38Anders NorlinMTB-O H40 (118)1:47:14+55:4610:30
40Isabel SalénD20 Elit (466)37:32+7:199:17
41Thea AnderssonD14 (641)36:35+12:3511:50
46Karl-Erik AnderssonH60 Kort (465)42:19+13:3013:36
47Annika BjörklundD45 Motion (502)41:28+17:1717:16
47Bengt AnderssonH45 Kort (1390)32:39+8:298:59
47Krång Dan ErikssonOpen 4 (718)39:28+19:0112:43
56Emelie BrudinD15 (646)39:07+13:2511:12
65Johan GunnarsH21 Kort (1049)37:54+12:569:10
74Gustav BjörklundH14 (754)32:23+14:0410:11
74Anders HenrikssonH21 Kort (1049)38:53+13:559:24
79Erika DuhlboD18 Elit (557)39:26+12:3511:04
81Fredrik NorlinH18 (520)43:25+17:5011:55
84Annelie HermanssonD40 Kort (909)38:06+14:0112:29
85Lukas DeiningerH18 Elit (582)35:59+12:028:53
86Axel JutterströmH18 Elit 2 (490)47:43+20:5212:31
93Anders ClaessonH65 (687)47:14+18:2214:32
98Per JutterströmH14 (754)36:32+18:1311:29
98Moa AnderssonD15 (646)47:07+21:2513:30
102Berit GummusD45 (744)44:27+20:1514:01
104Agnes ElfvingOpen 9 (748)49:19+25:4512:12
108Sara ErikssonD16 (684)54:45+26:5315:43
112Linnea HermanssonD10 (800)27:29+12:4612:22
119Elin NorlinD15 (646)1:00:41+34:5917:23
139Peter HermanssonH40 Kort (1099)43:10+20:0311:57
157Isac WadmanH10 (896)29:48+17:4213:18
190Niklas OlssonH21 Kort (1049)1:06:07+41:0916:00
203Nina JutterströmU2 (1094)58:18+40:0322:10
206Håkan DuhlboOpen 8 (1444)1:26:24+51:2419:04
208Stefan AnderssonOpen 8 (1444)1:27:01+52:0119:12
278Jakob BrudinU1 (1370)49:22+34:2723:23
314Anna WadmanOpen 5 (2110)1:14:53+44:2920:27
Frida BrudinInskolning (1036)fullföljt
Max BurströmInskolning (1036)fullföljt
Tore SöderstenH75 (521)ej godkänd
Jakob ErikssonOpen 4 (718)ej godkänd
Sara WadmanD20 Elit (466)ej start
Daniel DuhlboH20 Elit (540)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser