Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Göteborg-Majorna OK

116 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per GustavssonMTB-O H50 (123)42:324:57
2Ing-Marie Brander StrandD60 (252)23:48+1:159:17
2Johan RunessonH21 Elit (387)32:53+1:105:49
2Anna ForsbergD21 Elit (362)33:57+0:127:09
2Louise GötforsD40 Kort (909)25:32+1:278:22
3Hanna PerssonD35 (137)30:51+1:128:41
3Ola MartnerH21 Kort (1049)25:31+0:336:10
3Runa Fremstad3-days Women (179)46:05+3:109:02
4Anders AxenborgH35 (257)32:16+2:347:13
4Alva SellgrenD15 (646)27:39+1:577:55
4Mikael EliassonH21 Elit 2 (473)34:25+0:596:53
5Joakim KaminskyH35 (257)33:04+3:227:23
6Niklas SkoogMTB-O Open lång (90)59:42+8:287:03
8Ture GunnarssonH85 (54)40:42+8:5819:11
8Gudrun BromanD75 (194)32:31+8:0716:25
9Fredrik KarlssonOpen 8 (1444)38:54+3:548:35
11Ola JodalH40 Kort (1099)26:57+3:507:27
13Johan AxenborgOpen 8 (1444)41:45+6:459:12
13Per-Åke BligårdH21 Kort (1049)29:09+4:117:03
14Lovisa LagoD14 Kort (220)31:34+7:0412:16
14Ola KarlssonOpen 6 (532)42:41+11:5811:59
14Anders YngströmH45 Kort (1390)27:49+3:397:39
15Joakim EliassonH21 Elit 2 (473)35:56+2:307:11
16Linda VennerlundD35 Kort (370)33:32+7:4510:13
17Kristoffer SidebyH40 (638)31:18+5:337:41
19Jennifer DavidsonD13 (696)32:04+7:2310:47
19Viktoria ErnstssonD21 Elit (362)38:29+4:448:07
21Thomas SellgrenH55 (674)30:29+6:138:30
23Torbjörn AronssonH55 (674)30:56+6:408:38
24Anna WallinD21 Elit (362)38:59+5:148:13
25Viktor Jellvert BörjesonH13 (749)26:28+6:278:38
27Helena SellgrenD50 (573)31:59+6:5210:43
27Daniel SjölundOpen 7 (1596)28:40+9:589:41
28Bengt JonassonH60 (688)36:58+8:1110:06
30Per GenvadH21 Motion (233)55:20+22:2213:52
30Stig LarssonMTB-O Open lång (90)1:20:47+29:339:32
32Elisabeth RosénD65 Kort (313)45:51+17:0621:25
36Max BöniH16 (850)27:38+5:287:51
37Ingvar LarssonH55 (674)34:19+10:039:35
37Johan BöniH20 Elit (540)33:48+5:527:14
41Annika HogedalD50 Kort (561)37:14+10:3814:03
41Anders HedbergH21 Elit (387)39:04+7:216:54
44Linn Sander3-days Middle (290)57:33+27:0214:47
44Annika KuhlinD45 Kort (805)35:00+10:3912:09
48Bodil HalvarssonD21 (742)34:05+6:139:44
50Isabella LagoD16 (684)39:36+11:4411:22
50Stina AhlnérD40 Kort (909)34:25+10:2011:17
51Åsa JellvertD45 (744)34:44+10:3210:57
51Per SanderH50 (1174)32:58+8:149:06
51Erik ÖhlundH21 Elit (387)40:01+8:187:04
52Emma BergmanD21 Elit (362)45:42+11:579:38
53Erik HogedalH14 (754)29:05+10:469:08
54Kenneth RosénH70 (594)39:23+16:2013:54
54Fredric EngelkeH40 Motion (326)59:14+29:52
56Ulf AnderssonH50 Kort (970)32:03+6:419:53
57Malin ÅrebäckOpen 8 (1444)52:02+17:0211:29
59Lasse PedersenH55 (674)39:50+15:3411:07
62Åsa NybergOpen 7 (1596)32:27+13:4510:57
65Agneta SanderD50 (573)40:14+15:0713:30
65Ulf WallinOpen 8 (1444)53:47+18:4711:52
66Elvira SellgrenD18 Elit (557)36:51+10:0010:21
66Andrew LagoH50 Kort (970)32:41+7:1910:05
67Fabienne WengerD21 Elit (362)49:18+15:3310:24
69Andreas JohanssonH21 Elit (387)46:34+14:518:14
71Mathias SundbäckH35 Kort (413)1:03:08+35:0916:08
72Christian TingströmH21 Elit (387)49:06+17:238:41
73Arne Kjell VikhagenH40 (638)45:21+19:3611:08
75Sara HolmdellD21 Kort (619)42:17+16:1213:20
79Björn ÖstmanOpen 9 (748)44:12+20:3810:56
82Johannes KuhlinH20 Elit (540)40:47+12:518:43
84Martin Jellvert BörjesonH18 Elit 2 (490)46:29+19:3812:12
84Johanna WallinderD45 Kort (805)40:05+15:4413:55
84Agnes SpånérD18 Elit (557)40:09+13:1811:16
87Anders SpånérH55 (674)45:20+21:0412:39
88Felix FalkH15 (748)37:42+14:1210:48
88Lisa FalkD13 (696)42:23+17:4214:16
88Michael AnderssonH55 Kort (500)1:01:52+36:0018:51
90Kajsa JungbjerD18 Elit (557)41:20+14:2911:36
95Frida AnderssonD15 (646)46:44+21:0213:23
96Lovisa DavidsonD10 (800)24:27+9:4411:00
96Moa KuhlinD18 Elit (557)43:26+16:3512:12
97David RosenfeldOpen 5 (2110)51:25+21:0114:02
99Lotta FalkD21 (742)40:04+12:1211:26
100Hans GarmerOpen 9 (748)48:37+25:0312:02
105Ella WallinderD18 Elit (557)51:10+24:1914:22
108Elin DölerudD21 (742)42:22+14:3012:06
110Nellie MånssonD14 (641)55:20+31:2017:54
113Åsa HagnestålOpen 7 (1596)36:17+17:3512:15
116Margareta HofflanderOpen 5 (2110)52:52+22:2814:26
119ÅKE ERIKSSONOpen 5 (2110)53:03+22:3914:29
121Jonas EkströmH21 Kort (1049)45:00+20:0210:53
128Linn MånssonD10 (800)30:57+16:1413:56
135Gunilla GedinOpen 9 (748)57:13+33:3914:09
138Fredrik DavidsonOpen 8 (1444)1:07:47+32:4714:57
144Cathrine DavidsonOpen 7 (1596)39:09+20:2713:13
145Patrik FalkH45 (1091)44:58+19:2611:19
158Rasmus LüscherH21 (889)55:07+26:0311:52
159Robin PedersenOpen 8 (1444)1:12:35+37:3516:01
161Mikael KuhlinH50 Kort (970)49:22+24:0015:14
164Fredrik HofflanderOpen 7 (1596)40:46+22:0413:46
171johan bengtssonOpen 7 (1596)41:50+23:0814:07
175Lovisa ÅrebäckOpen 5 (2110)58:54+28:3016:05
178Daniel ForsbergOpen 8 (1444)1:16:50+41:5016:57
203Ola WallinderH45 Kort (1390)49:10+25:0013:32
210Ida ForsbergU2 (1094)1:05:43+47:2824:59
251Inga-Lisa AxenborgOpen 7 (1596)48:50+30:0816:29
276Malin Sjölund OlssonOpen 7 (1596)52:56+34:1417:52
325Marita FinderupOpen 7 (1596)1:03:06+44:2421:19
329Eva SundbäckOpen 5 (2110)1:17:57+47:3321:17
330Siw PetterssonOpen 3 (710)1:27:14+1:02:0028:41
Alexander ForsbergH11 (688)ej godkänd
Bo LeuchoviusH75 (521)ej godkänd
Klara WallinderD14 (641)ej godkänd
Moa EnmarkD21 Elit (362)ej godkänd
Raffael HuberH21 Elit (387)ej godkänd
Camilla JanssonOpen 3 (710)ej godkänd
Acke WåhlanderH70 (594)ej start
Marita FinderupD40 (349)ej start
Fanny AnderssonD18 Elit 2 (180)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser